AnasayfaFaceVAPSGiriş yapKayıt Ol
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
TIME

VAPS

VAPS following countries:
( Since 28.01.2014)

Paylaş | 

[İstek] Carenado&Default_C172 Yavrukus Havacılık Uçuş Okulu

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator

MesajKonu: [İstek] Carenado&Default_C172 Yavrukus Havacılık Uçuş Okulu   30/5/2013, 08:52

Merhaba,
resimlerini eklediğim,yavrukuş havacılık uçuş okuluna ait Cessna 172 TC-FHA kuyruk tescilli uçağı FS9 için boyayabilir misiniz? Şimdiden herkese teşekkür ederim.

En son Tamer Öztürk tarafından 14/6/2013, 15:10 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR

MesajKonu: Geri: [İstek] Carenado&Default_C172 Yavrukus Havacılık Uçuş Okulu   30/5/2013, 17:11

Tamer hocam eğer Pazar gününe kadar boyacı kahkaha çıkmazsa ben yaparım.
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator

MesajKonu: Geri: [İstek] Carenado&Default_C172 Yavrukus Havacılık Uçuş Okulu   4/6/2013, 11:28

Teşekkür ederim Mustafa hocam şimdilik boyacı yok gibi.Photoshop kullanmayı bilsem keşke bende boyayabilsem kahkaha
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR

MesajKonu: Geri: [İstek] Carenado&Default_C172 Yavrukus Havacılık Uçuş Okulu   4/6/2013, 11:50

Boyama biraz uzadı kusura bakma Tamer hocam. TC-MCZ de hata var onları gideriyorum. Hataları tamamladıktan sonra başlıyorum boyamaya
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator

MesajKonu: Geri: [İstek] Carenado&Default_C172 Yavrukus Havacılık Uçuş Okulu   4/6/2013, 12:19

Problem değil hocam, Geç olsun da güç olmasın.Acelesi yok.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: [İstek] Carenado&Default_C172 Yavrukus Havacılık Uçuş Okulu   6/6/2013, 06:18

Tamer hocam, isteğinizi inceledim, ilgilenecek olan arkadaşlarıma, isteğiniz, yukarıdaki uçağı gerçeğiyle aynı olması açısından Carenado'nun C-172N modeline yapılırsa birebir olur, biliyorum, Carenado'nun uçakları ücretlidir, ama ortaya güzel bir uçak çıksın derim.

Yapacak olan arkadaşlara alttaki textureyi upload edebilirim.Saygılar.

Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator

MesajKonu: Geri: [İstek] Carenado&Default_C172 Yavrukus Havacılık Uçuş Okulu   6/6/2013, 09:03

Erdinç hocam Carenado nun Cessna 172 modeli ürettiğini bilmiyordum.Peki öyle yapalım Carenado için boyansın daha iyi olur.Herkese teşekkür ediyorum.
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator

MesajKonu: Geri: [İstek] Carenado&Default_C172 Yavrukus Havacılık Uçuş Okulu   6/6/2013, 11:42

Tercihim Default Cessna 172 den yana.Mustafa hocam Default olarak boyayabilirseniz daha iyi olur.Diğer gönüllü arkadaş çıkarsa Carenadoyu boyayabilir.
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR

MesajKonu: Geri: [İstek] Carenado&Default_C172 Yavrukus Havacılık Uçuş Okulu   6/6/2013, 14:08

Dün elektrikler gitti. Geldikten sonra bilgisayarı açtıgımda VAPS tan başka sitelere çok zor girebiliyorum. Resimlerini aldıktan sonra Default Cessna yı boyamaya başlıyorum
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief

MesajKonu: Geri: [İstek] Carenado&Default_C172 Yavrukus Havacılık Uçuş Okulu   6/6/2013, 14:59

Default c172 ve carenado c172 ye boyamada bazı sorunlarla karşılaşılabilir ( uçak üzerindeki kırmızı boyamalar ve şeritler hariç ).

default c172 de sadece gövde üzerindeki tescil ( o da fs başlangıç üzerinden ) sağ ve sol tarafta düzgün şekilde görüntülenebilir, kanat tescilleri ve rudder üzerindeki KKTC Hava Sporları federasyonu logosu sorun çıkarır.

Carenado c172 de ise sadece KKTC HSF logosu rudder üzerinde bir tarafta ( sağ veya sol )ters olarak görünecektir.

sevgiler, saygılar...
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: [İstek] Carenado&Default_C172 Yavrukus Havacılık Uçuş Okulu   6/6/2013, 16:11

ibrahim demiş ki:
Default c172 ve carenado c172 ye boyamada bazı sorunlarla karşılaşılabilir ( uçak üzerindeki kırmızı boyamalar ve şeritler hariç ).

default c172 de sadece gövde üzerindeki tescil ( o da fs başlangıç üzerinden ) sağ ve sol tarafta düzgün şekilde görüntülenebilir, kanat tescilleri ve rudder üzerindeki KKTC Hava Sporları federasyonu logosu sorun çıkarır.

Carenado c172 de ise sadece KKTC HSF logosu rudder üzerinde bir tarafta ( sağ veya sol )ters olarak görünecektir.

sevgiler, saygılar...

İbrahim hocam yukarıdaki eklediğim SS de dikkat ettiyseniz yazdıklarınız orada uygulandı sadece kırmızı şeritler ve tesciller yapılacak inanın vaktim olsa şimdiye kadar bitirirdim,Yalnız yazdığınız gibi default C-172 de malesef sol taraf ters çıkıyor, o yüzden ben Carenedo üzerinde ısrar ettim, nedenide gerçeğinin aynısı.İlgilenen arkadaşlara textureyi upload edicem.Sevgiler,Saygılar.

En son Erdinç TURKAN tarafından 6/6/2013, 16:28 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator

MesajKonu: Geri: [İstek] Carenado&Default_C172 Yavrukus Havacılık Uçuş Okulu   6/6/2013, 16:23

Bence hem default hem de Carenado için boyansa daha iyi olur hem alternatif olur.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: [İstek] Carenado&Default_C172 Yavrukus Havacılık Uçuş Okulu   6/6/2013, 16:30

Yeniden SS ekledim, radder daki eklentilerin ters olmadığını görebilirsiniz.
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief

MesajKonu: Geri: [İstek] Carenado&Default_C172 Yavrukus Havacılık Uçuş Okulu   6/6/2013, 16:47

Erdinç hocam rudder sağ tarafındaki logo ters görünüyor (çok yakın iki tarftan aldığım ss de daha iyi farkediliyor ). Ama Tamer hocam bu şekilde de olur der ise Carenado C172 ye ben boyayabilirim ( gerekli dosyalar bende mevcut ), sevgiler saygılar...

sol taraf;

-

sağ taraf;

Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator

MesajKonu: Geri: [İstek] Carenado&Default_C172 Yavrukus Havacılık Uçuş Okulu   6/6/2013, 17:17

Ters olsa da birsey degil hocam simdiden ellerinize saglik.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: [İstek] Carenado&Default_C172 Yavrukus Havacılık Uçuş Okulu   6/6/2013, 17:26

Hocam o kadar kusur kadı kızında da var, okadar yakından uçarken kim dikkat edicek uzakdan bakıldığında belli olmuyor, C-182Q  ye uygulasak  model uymuyor, bence genede en iyisi bu model derim, zaten Tamer hocamda olur diyor, kolay gelsin.Saygılar.

En son Erdinç TURKAN tarafından 14/6/2013, 16:24 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR

MesajKonu: Geri: [İstek] Carenado&Default_C172 Yavrukus Havacılık Uçuş Okulu   7/6/2013, 14:24

Sanırım İbrahim hocam Carenadoyu yapıyor. Bende Defaulta başladım. Arka kısım tamamlandı

En son Mustafa Adlin tarafından 7/6/2013, 14:26 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi (Sebep : resim düzenlemesi, imla düzenlemesi)
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator

MesajKonu: Geri: [İstek] Carenado&Default_C172 Yavrukus Havacılık Uçuş Okulu   7/6/2013, 16:51

Mustafa hocam elinize sağlık çok teşekkür ederim.TC-FHA kuyruk tescili Bold olsaydı daha iyi olurdu yinede elinize sağlık kolay gelsin göz_kırpma
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR

MesajKonu: Geri: [İstek] Carenado&Default_C172 Yavrukus Havacılık Uçuş Okulu   7/6/2013, 17:26

Kuyruk tescilini ben aircraft.cfg ye yazıyorum o kendisi yazıyor. Yoksa textureye TC-FHA yazınca kuyruktaki gibi sağ tarafta ters çıkıyor Tamer hocam
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief

MesajKonu: Geri: [İstek] Carenado&Default_C172 Yavrukus Havacılık Uçuş Okulu   7/6/2013, 18:57

Tamer hocam Carenado hazır sayılır, benim sevdiğim birkaç küçük değişiklik işleri kaldı, sevgiler...

Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: [İstek] Carenado&Default_C172 Yavrukus Havacılık Uçuş Okulu   8/6/2013, 07:49

İbrahim hocam harika görünüyor, düzeltmeleri yaptıkdan sonra, herkez gibi bende sabırsızlıla bekliyorum.Kolay gelsin, Sevgiler,Saygılar.
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator

MesajKonu: Geri: [İstek] Carenado&Default_C172 Yavrukus Havacılık Uçuş Okulu   8/6/2013, 09:43

Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum iyi ki varsınız.
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR

MesajKonu: Geri: [İstek] Carenado&Default_C172 Yavrukus Havacılık Uçuş Okulu   12/6/2013, 20:55

Default Cessna isteği tamamlanmıştır. Tamer hocam konuya ÇÖZÜLDÜ ikonu koyunuz kahkaha

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator

MesajKonu: Geri: [İstek] Carenado&Default_C172 Yavrukus Havacılık Uçuş Okulu   12/6/2013, 21:14

Mustafa hocam, İbrahim hoca Carenado için de tamamlayınca çözüldü ikonu uygulayacağım teşekkürler.
kutaysarigul
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: [İstek] Carenado&Default_C172 Yavrukus Havacılık Uçuş Okulu   12/6/2013, 21:31

Keşke Bende Bilsem Boyamayı :) Biliyorum Ama Okadar Detaylı Yapamam Ve Küçük Uçak Boyayamam
Sponsored content

MesajKonu: Geri: [İstek] Carenado&Default_C172 Yavrukus Havacılık Uçuş Okulu   

[İstek] Carenado&Default_C172 Yavrukus Havacılık Uçuş Okulu
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki