VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Model uçak ile ilgili bilgi istiyorum Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Model uçak ile ilgili bilgi istiyorum

+2
Erdinç TURKAN
Mustafa Adlin
6 posters
YazarMesaj
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

Model uçak ile ilgili bilgi istiyorum Empty
MesajKonu: Model uçak ile ilgili bilgi istiyorum   Model uçak ile ilgili bilgi istiyorum EmptyCuma 08 Mart 2013, 02:14

Tüm Vaps üyelerine iyi geceler. Yazın model uçak yapmayı planlıyorum (İlk defa). Bunun hakkında sizlerden bilgi almak istedim. Bu model uçakları nereden satın alabilirim(internetten olmasa iyi olur). Nasıl boyarım? vb.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: Model uçak ile ilgili bilgi istiyorum   Model uçak ile ilgili bilgi istiyorum EmptyCuma 08 Mart 2013, 08:55

Mustafa Adlin demiş ki:
Tüm Vaps üyelerine iyi geceler. Yazın model uçak yapmayı planlıyorum (İlk defa). Bunun hakkında sizlerden bilgi almak istedim. Bu model uçakları nereden satın alabilirim(internetten olmasa iyi olur). Nasıl boyarım? vb.

Verdiğim linklere isterseniz üye olup, istediğiniz bilgileri öğrenebilirsiniz.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Model uçak ile ilgili bilgi istiyorum   Model uçak ile ilgili bilgi istiyorum EmptyCuma 08 Mart 2013, 10:59

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bu siteye üye olmanızı öneriyorum istediğiniz bilgiden fazlasını bu sitede bulacaksınız.Bende modelciyim dilim döndüğü kadar yardımcı olayım.Sanırım ilk model uçağınız olacak.İlk önce trainer(eğitim) uçağı ile başlamanız lazım.Buna örnek olarak thk(thkmodelucak.com) da bulunan arttech wing tiger verebiliriz.Kesinlikle Cessna uçaklarından uzak durun bu uçaklar scale(ölçekli) olduğu için ileri tecrübe ister.Wing Tiger ın fiyatı 455 TL idi RTF(Ready to Fly) olarak.Wing Tiger ı kullanan birisi olarak tavsiye edebilirim.Fakat uçağı alır almaz uçurmanızı tavsiye etmem.Mümkünse çevrenizdeki modelcilerin uçuşuna katılın soru sorun bilgi alın.Eğer çevrenizde modelciler yoksa, sanıyorum yaklaşık 50 tl civarında olan simülatör kumandası alıp Real flight G4 simülatör edinip 2 hafta kadar çalışıp öyle ilk uçuşunuzu yapın.

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Bu site bana aittir ve bu başlıkta ilk uçuşla ilgili dikkat edilecek hususlara değindim.Unutmayın Model Uçaklar Oyuncak Değildir...!
Mustafa Adlin
MODERATOR

MODERATOR
Mustafa Adlin

MesajKonu: Geri: Model uçak ile ilgili bilgi istiyorum   Model uçak ile ilgili bilgi istiyorum EmptyCuma 08 Mart 2013, 18:50

Erdinç Hocam, Tamer hocam tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Efe hocam o yazını okudum ama o yapım ile ilgili ben daha satın almadım model uçağı. Yazın almayı düşünüyorum.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Model uçak ile ilgili bilgi istiyorum   Model uçak ile ilgili bilgi istiyorum EmptyCuma 08 Mart 2013, 18:54

Tamer hocamıza "Model-RC Airplane" bölümümüz için " Bölüm Moderatorü" yetkileri verilmiştir.
Kendisine ait olan yukarıda verdiği sitedeki bilgileri burada paylaşacaktır. Hayırlı olsun, kolay gelsin hocam.
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: Model uçak ile ilgili bilgi istiyorum   Model uçak ile ilgili bilgi istiyorum EmptyCuma 08 Mart 2013, 19:23

Tamer hocam hayırlı olsun moderatörlüğünüz Bende eski rc cilerdenim çok zordur ve külfeti de ağırdır ama zevki bir başkadır Wing dragon ile başladım üç senede bitirdim. maalesef
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Model uçak ile ilgili bilgi istiyorum   Model uçak ile ilgili bilgi istiyorum EmptyCuma 08 Mart 2013, 19:48

Pilot hocam ve Haluk hocam, Dilekleriniz için teşekkür ederim.İmkanım el verdiği sürece faydalı olmak için çalışacağım.Şuana kadar 2 tane RTF model kullandım bir tane de tamamen el yapımı YAK54 3D uçak yapıyorum.Sadece motor,esc,lipo-akü,şarj aleti ve kontrol yüzeyi aksamlarını satın alıp takmak kaldı.Yazda uçar hale gelmesini planlıyorum.Wing Tiger Arttech markası içinde en başarılı uçak diyebilirim.Tekrar herkese teşekkür ederim.

Sevgiler...
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: Model uçak ile ilgili bilgi istiyorum   Model uçak ile ilgili bilgi istiyorum EmptyC.tesi 09 Mart 2013, 12:29

Tamer hocam, yeni göreviniz hayırlı olsun, görevinizde başarılar dilerim.
Ahmet Salih
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
Ahmet Salih

MesajKonu: Geri: Model uçak ile ilgili bilgi istiyorum   Model uçak ile ilgili bilgi istiyorum EmptyC.tesi 09 Mart 2013, 13:42

Tamer Hocam Allah yardımcınız olsun. Görevinizde başarılar dilerim...
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Model uçak ile ilgili bilgi istiyorum   Model uçak ile ilgili bilgi istiyorum EmptyC.tesi 09 Mart 2013, 13:53

Teşekkür ederim Erdinç hocam.Orta düzeyde modelci olarak elimden geldiğince yardımcı olacağım.Sevgiler...
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Model uçak ile ilgili bilgi istiyorum   Model uçak ile ilgili bilgi istiyorum EmptyC.tesi 09 Mart 2013, 13:54

Teşekkürler Ahmet hocam...

Model uçak ile ilgili bilgi istiyorum
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Uçak boyama ile ilgili sorular
» Fs için uçak, satın almak istiyorum?..
» 28 adet –kaliteli farklı uçak model, boyamalar (fs9)boeing-airbus mix
» FsX; Pegasus TC-CPF Trabzon'da Kaza Yapan Uçak TDS 737-82r (FULL UÇAK)
» İvao kullanmak istiyorum ama..