AnasayfaFaceVAPSGiriş yapKayıt Ol
TIME

VAPS

VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )

Paylaş | 

(İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX

Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief

MesajKonu: Geri: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   7/2/2013, 12:01

Ahmet kaptanım, sadece texture olarak paylaşmaya zamanım yetecek sanırım. AZ82 boyaması ve VAPS yer hizmetleri araçaları dışında kalan texture dosyaları SSP nin base dosyaları olacak. Sadece texture paylaşaımında bile gönlüm çok razı olamasada bu şekilde paylaşmam gerekecek çünkü kanatların, motorların, motor paylonlarının gece boyama dosyaları FS9 için uygun, ama FSX e gelince kim ne derse desin o dosyalar öyle kaldıkça benim içime sinmiyor işte.

Full olarak paylaşım için, SSP B763ER modellerinin FS9 ve FSX farklılıkları dolayısıyla bazı texturelerinde, aircraft.cfg nin [lights] bölümünde, bazı effect dosyalarında ve aklıma şu an gelmeyen diğer birçok şeyde değişiklik yapmak gerekecek. En başta doğru düzgün bir panel bulmak (tasarlamak daha iyi ama benim başta kala kala tek tel saç kaldı ) gerekecek. Belki olurda bir gün SSP bütün bunları uygun hale getirir o zaman sorun kalmaz işte ( Nasrettin hocayı göle maya çalmaya giderken görür gibi olsamda ).

Kısacası 4K-AZ82 paylaşımı, FS9 temel alınmış texture paylaşımı olacak.

Pilot hacom, kahkaha çıkıntısız kahkaha wingletsiz olacak ise FS9 için benim tercihim "OS763ERV5_CF6-80C--BL.mdl" olurdu. göz_kırpma

sevgiler, saygılar...
pilot
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   7/2/2013, 17:27

Hah işte!.. Ben de o "B" yazılı model dosyasından yok. "A" dan var.
"A" ya da sanırım texture uyar. Hele bir texture gelsin, bir test edeyim.. Olmazsa, sizden "B" li modeli rica ederim. Veya yerinden(SSP'den) alırım. Kolay gelsin hocam.

Şu, FsX'in texture GECE görünümleri için kafanıza takmayın. FsX'te olur böyle vak'alar. Lütfen son kalan o, iki telinizi benim hatırım için koruyun, briyantileyin. kahkaha
Hani ne demişler; "-Neren eğri?"..Adam demiş; "- Nerem doğru ki?" kahkaha
Bu da o hesap; FsX'in neresi doğru ki?..
Ahmet Salih
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor

MesajKonu: Geri: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   8/2/2013, 09:00

İbrahim Hocam beni mazur görün ama hiç olmazsa paylaşırken yukarıda da söylemiş olduğunuz OSX763ERV5_CF6-80C--BWL.MDL model dosyasını da paylaşır mısınız?
pilot
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   8/2/2013, 14:09

Evet ya...İbrahim hocam, siz en iyisi mi; texturenin yanında 2 adet te model klasörü paylaşın.
Biri fsX için: "OSX763ERV5_CF6-80C--BWL.bgl", diğeri de Fs9 için: "OS763ERV5_CF6-80C--BL.mdl". Teşekkürler.
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief

MesajKonu: Geri: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   8/2/2013, 20:52

FSX için uçağı full hem wingletli hem wingletsiz olarak yayınlayacağım, ama biraz zamana ihtiyaç var. Birde acil olarak bizim VAPS moving tool kitinden uçak çakerin bir ayara ihtiyacı var ( bağlı pozisyon ve bir adım ileride bekleme pozisyonunda sorun yok, ancak 2 adım ileride beklemiyor bizim çeker nedense ? kahkaha ).

FS2004 için ayrıca yayınlamayı düşünüyorum çünkü, hem bazı texturelerde, hem aircraft.cfg de fsx için değişiklikler olduğundan bazı textureler bu haliyle fs2004 de kullanılır kullanılmasına ama hoş olmaz.

Aşağıdaki sitede ( SSP nin sitesidir ) SSP B767 lerin, fs2004 ve fsx için gerekli güncellenmiş modelleri ve bolca düzeltme eklentilerini bulabilirsiniz. (yinede siz siz olun kargo boşaltırken yanlışkla landing light ları açmayın kahkaha )

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

sadece yayın iletisi bile bir ekranı dolduracağından bana şimdilik müsade. ( Pilot hocam ne olur bizim uçak çekeri ayarlamayı unutmayınız ! ben VAPS Moving Tool'u AZAL uçağı için biraz kurcaladım kızmayınız ! )

sevgiler, saygılar...
pilot
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   8/2/2013, 23:47

kahkaha Estağfurullah hocam.
Kurcalamışsınız ama, boşuna zaman hatrcamışsınız. MVT'nin bütün XML dosyalarını ben düzenlediğim için, böyle bir hata MVT'de değil, uçağın model dosyasında olduğu görünüyor. göz_kırpma
Çünkü; modelde "çeker" in ön tekerleğin sol tarafına geçmesi için Gmax programındaki "animasyon" fonksiyonunu kısa kesmişler, yapmamışlar. Yani, yazdığınız gibi; 2 düzenleme yapmışlar. Biri tekerleğe bağlı, diğeri de tekerlekten yavaşça ayrılıp 2 adım ötede durması. Sorunlu olduğunu düşündüğünüz 3. hareket ise; tekerleğin sol yanına kadar kavis çizerek oraya konumlanması. İşte bu 3. hareketi yeni V5 versiyonuna üşengeçliklerinden yapmamış olabilirler. Bu tamamiyle model dosyası ile ilgili hocam. göz_kırpma
Anlaştık göz_kırpma
İsterseniz bir de şöyle deneyin; bu uçağın asıl "Base" klasöründe "Posky_Util" varsa (ufak farklarla MVT ile aynı saylır) onu panele tatbik ederek test edin bakalım. Belki olabilir, ama hiç zannetmiyorum.
Ha, bir de şu; Cargo boşaltırken "landinglights" ları açarsak?. kahkaha
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief

MesajKonu: Geri: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   9/2/2013, 23:16

Ahmet kaptanım uçağınız hazır. Linkiniz;
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Keyifli kırımsız uçuşlar...

NOT: Lütfen istek konunuza ÇÖZÜLDÜ ikonu uygulamasını ihmal etmeyin..
pilot
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   10/2/2013, 01:22

Ellerinize sağlık hocam. paylaşım konusuna gitmeden önce;
"Tasarım" ve "Eklentiler" bölümlerindeki bazı butonlar normal kullanıcılarda pasif olduğundan, "ÇÖZÜLDÜ" iconunu ben uygulayıverdim. Sıkıntı yoktur hocam.
azerbaijanairlines
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   8/7/2013, 01:40

Hocam Ellerinize sağlık super olmuş.Allah razı olsun

(İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2