AnasayfaFaceVAPSGiriş yapKayıt Ol
PAYLAŞ / SHARE
TIME

VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
PAYLAŞ / SHARE

Paylaş | 

(İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX

Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Ahmet Salih
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor

MesajKonu: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   1/2/2013, 06:14

Merhabalar!
Başlıkta da belirttiğim gibi b767-332ER için AZAL boyaması yapabilir miyiz? Eğer boyamak isteyen olursa full uçağı gönderebilirim. Gönderdiğim 767'nin üzerine yaparsınız...
Uçağın burun ismi "KOROGLU" 'dur. Kuyruk tescili ise "4K-AZ82" dir. Birkaç resim:

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Şimdiden teşekkürler...
Selim ŞAHİN
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR

MesajKonu: Geri: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   1/2/2013, 11:07

Konu taşınmıştır!

Ahmet hocam, FsX kullanıyorsunuz sanırım. Hangi model üzerine boyama yapılmasını istediğinizi belirtmemişsiniz. Payware bir model ise full uçak modelini buradan paylaşmanız forum kurallarına aykırı. Paint kit paylaşmanız yeterli olacaktır. Saygılar.
Ahmet Salih
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor

MesajKonu: Geri: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   1/2/2013, 11:29

Yok hocam PayWare değil freeware uçak... Model derken neyi kastettiniz?Posky falan mı? Boyama yapmak isteyen arkadaşlara buradan uçağı paylaşabilirim...
Selim ŞAHİN
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR

MesajKonu: Geri: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   1/2/2013, 11:48

O halde sorun yok Ahmet kaptan. Modelden kastım uçağın yapımcısı. Posky ise başlıkta Posky ifadesini belirtmeniz Designer kaptanlarımız için daha dikkat çekici olabilir. İlk mesajınızın sağ üstünde düzenle butonu ile başlığı değiştirebilirsiniz.

Sesinize ortak olalım!

Vaps Designer takımına duyrulur. kahkaha
Ahmet Salih
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor

MesajKonu: Geri: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   1/2/2013, 16:43

Evet hocam! "VDT" Bilginize...
pilot
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   1/2/2013, 17:21

Ahmet hocam,
[İSTEK] şartlarını okumadan, nasıl istek yapılacağını bilmeden konu açmışınız. Hem de yanlış bir bölüme.
Konuyu ait olduğu bölüme, hasta yatağında iyleşmeyi beklerken taşıdığı için Selim hocama binlerce teşekkürler. VE.. tabi ki ARTILAR!..

Önce, "takdiri şayan" olarak yaptığınız İYİ! noktaları yazayım:
1- Boyanmasını istediğiniz (rica edebilirdiniz..) uçağın gerçek ve en detaylı şekildeki fotolarını eklemişsiniz. Bunun için teşekkürler.

Sonra, yaptığınız hataları yazayım Ahmet hocam:
1- Konu yanlış yere açılmıştı,
2- İstediğiniz boyamanın hangi model yapımcısına ait olduğunu (Posky, PMDG, IFDG, Airsimmer, SMS, vs...) belirtmemişsiniz,
3- Hangi model yapımcıların ücretli, hangilerinin ücretsiz olduğunu öğrenmelisiniz,
4- İlk mesajınızı, ben olsaydım şöyle yazardım:
" Merhabalar!
Başlıkta da belirttiğim gibi; FsX için b767-332ER_(model yapımcısının ismi???) için AZAL boyamasına ihtiyacım var. Zamanı ve morali düzgün olan VAPS painter hocalarımdan bu boyamayı yapmayı kabul etmesini rica ediyorum...Şimdiden teşekkürler.
Uçağın burun ismi "KOROGLU" 'dur. Kuyruk tescili ise "4K-AZ82" dir. Birkaç resim:.........
"
Aynen böyle..

"Paintkit" işi, boyama yapacak painterin sorumluluğundadır!.. Paintkitini bulursa veya kendinde varsa, boyamayı kabul edebilir. Fakat boyama isteyende varsa, o da gönderebilir.
İnşallah bir aslanım çıkar da, ricanızı yerine getirir Ahmet hocam. Sabredip bekleyeceğiz.
Ahmet Salih
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor

MesajKonu: Geri: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   1/2/2013, 18:00

Eyvallah hocam... Tekrar teşekkürler...
Ahmet Salih
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor

MesajKonu: Geri: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   1/2/2013, 21:09

Hocam uçağın modeli "Sky Spirit /Project Opensky" tarafından yapılmış. Hiroshi Igama tarafından modellenmiş...
Aşağıdaki linkte ilk sonuç bu uçaktır. Euro Atlantic b767–332ER uçağın ismi.
Güzel bir de vc si var... Saygılar...

Ahmet Salih
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor

MesajKonu: Geri: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   2/2/2013, 07:28

Hocam başlığı değiştirmek istiyorum. "POSKY" ifadesini de ekleyeceğim. Fakat "DÜZENLE" butonu yok. Diğer mesajlarımda olmasına rağmen bu konuyu değiştiremiyorum...Bilginize...
Haluk
ADMIN

ADMIN

MesajKonu: Geri: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   2/2/2013, 09:37

Başlık düzenlenmiştir.
Ahmet Salih
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor

MesajKonu: Geri: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   2/2/2013, 09:42

Teşekkürler Haluk Hocam... İnşaallah hayırlısıyla bir abimiz çıkar da şu boyama işini hallediverir. Böylelikle forumdaki ilk AZAL uçağını boyamış olur...
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief

MesajKonu: Geri: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   2/2/2013, 17:18

SSP B767-300 GE AWL model için AZAL 4K-AZ82 tescilli KOROGLU boyamanız bendedir Ahmet kaptanım.

Boyama ile ilgili sizden, buradan birkaç soruma cevap ihtiyacı duyabilirim.

sevgiler, saygılar...
Ahmet Salih
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor

MesajKonu: Geri: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   2/2/2013, 20:34

Sağolun hocam. Allah'ın izniyle sorulariniza cevap vermeye hazırım...
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief

MesajKonu: Geri: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   6/2/2013, 01:31

Ahmet kaptanım öncelikle renklere bir bakınız eğer daha açık olmasını isterseniz ( istek iletinizdeki ilk iki resime benzer ) buradan bildiriniz.

iki küçük sorum olacak.
1. Sağ kanat üstünde 4K-AZ82 tescili varmı ?
2. Motorlara önden bakıldığında spinnerde nasıl bir şekil var ( helezonik bir kıvrım şeklimi yoksa daha farklı bir şekilmi) ?

Şimdide bazı sorunlardan bahsetmek istiyorum:

Sky spirit B767-300ER nin FSX için yapılan modellerinde ( OSX763ERV5_CF6-80C -- AL, AWL, BWL) ;
1. Uçağın gövde altı ve üstündeki anttenlerin konfigürasyonlarını ayarlamak için "OS767Antenna" ve "OS767Option2" dosyalarının alfa kanallarınındaki yapılan değşiklikler etki göstermiyor yani FSX de tüm antenler görünür vaziyette oluyor. (FS9 modellerde bu dosyalarda yapılan değişiklikler gayet güzel işliyor)
2. Motorların iç kısımlarındaki ve kanat hücum kenarlarındaki inspection light yansımaları hiçbir aydınlatma açık olmasada gece sürekli görünür vaziyette ( sizdede böylemi ) ?
3. Kuyruk logo aydınlatması sadece default "L" tuşu ile açılabiliniyor ( sizdede böylemi ) ?

sevgiler, saygılar...
Ahmet Salih
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor

MesajKonu: Geri: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   6/2/2013, 08:34

Öncelikle ilginize tekrar teşekkür ediyorum İbrahim Hocam...
Hocam ikinci resimde güneş vurduğundan mıdır kuyruk sanki biraz daha açık çıkmış...Yine de siz daha iyi anlarsınız...
Hocam ilk sorunuz için; benim bildiğim ve fotoğraflardan gördüğüm sağ kanat üzerinde tescil yok hocam...
İkinci sorunuz için; helezonik bir kıvrım şekli yok. Daha doğrusu bir şekil yok. Sadece motor pervanesinin ucu biraz yuvarlağımsı...

Hocam bazı problemlere geçersek;
1) Hocam bende de tüm antenler görünür vaziyette...

2)Hocam bende de sadece kanat hücum kenarlarındaki inspection light açık oluyor...(hiçbir aydınlatma olmadan) Motorların içi karanlık...

3)Hocam ben 3D cocpitten rahat açabiliyorum...Sizde niye öyle ki?...

Sevgiler,,Saygılar.....
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief

MesajKonu: Geri: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   6/2/2013, 14:01

- Boyamayı bitirmeden öncede iki kez renkleri değiştirmiştim. Mavi renkleri biraz daha açık ton olarak tekrar bakacağım ( burun kısmı resmindeki renklere yakın olacak )

- Sağ kanat üstü tescilini koymamıştım öyle kalacak.

- Motor spinnerde şekil yok demişssiniz aşağıdaki üç farklı desenden herhangibiri yok ise o bölümü boş ( şekilsiz ) olarak yapacağım.

- Anten konfigrasyonlarını dosyalardan ayarladım. FSX de tüm antenler görünsede FS9 da AZ82 nin aynısı olarak görnecek.

Son olarak kullandığınız Sky Spirit B767-300ER, yukarıda indirme linkini verdiğiniz Euro Atlantic b767–332ER uçağı ( motorları farklı olduğu için model dosyasıda farklıdır ) sanırım. Onu indirip bir kontrol etmek istiyorum.

sevgiler, saygılar...
Ahmet Salih
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor

MesajKonu: Geri: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   6/2/2013, 15:37

Hocam şimdi motor kısmına tekrar baktım...Üçüncü şekil yani helezonik bir şekil varmış.Gündüz nasıl farkedememişim anlayamadım...

Hocam sağ kanat üstü değil de sol kanat altı tescil var...Bu resme bir bakın derim:[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Hocam yalnız winglett'li hali çok daha güzel...Winglett'siz yapmazsanız çok sevinirim doğrusu...

Şu iki resimde motor kısmı anlaşılacaktır:

ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief

MesajKonu: Geri: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   6/2/2013, 18:55

Ahmet Salih demiş ki:
Hocam şimdi motor kısmına tekrar baktım...Üçüncü şekil yani helezonik bir şekil varmış.Gündüz nasıl farkedememişim anlayamadım...

Hocam sağ kanat üstü değil de sol kanat altı tescil var...Bu resme bir bakın derim:[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Hocam yalnız winglett'li hali çok daha güzel...Winglett'siz yapmazsanız çok sevinirim doğrusu...

Şu iki resimde motor kısmı anlaşılacaktır:

Tamamdır Ahmet kaptanım değişiklik yapmak gerekmeyecek, kahkaha sadece yenibaştan renkleri ayarlayacağım kahkaha .

Bitirdiğimde sadece texture olarak veya panel dosyası olmaksızın paylaşmayı düşünüyorum, zira bu POSKY ve SSP leri farklı panellerle kullanan çok kişi var sanırım.

sevgiler saygılar...

Ahmet Salih
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor

MesajKonu: Geri: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   6/2/2013, 19:01

Tekrar Teşekkürler Hocam!
Nasıl paylaşacağınız size kalmış... Yarın paylaşabilirsiniz inşaallah değil mi?
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief

MesajKonu: Geri: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   6/2/2013, 19:05

Hafta sonu kısa bir mesafeye seyahat ve orada bir süre konaklama gereği var. Orada çok fazla sizlerle birlikte olma imkanım olmayacağından bu hafta sonuna kadar boyamayı bitirmek niyetindeyim.
Ahmet Salih
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor

MesajKonu: Geri: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   6/2/2013, 19:11

Allah yar ve yardımcınız olsun! Tekrar ellerinize sağlık!
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief

MesajKonu: Geri: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   6/2/2013, 23:01

AZAL 4K-AZ82 nin yer hizmetleride VAPS tarafından ücretsiz olarak verilecektir. yaşasın! yasasın :heytBe!: :brav:

Ahmet kaptanım, ben bu uçağı wingletsiz yapmam yapmadımda (bakınız yukarıdaki ekran alıntısı) merak etmeyiniz, ancak yanlışlıkla wingletsiz model dosyasıyla uçurmaya kalkar iseniz benim kabahatim yok bilesiniz... kahkaha

FSX inizde, bu uçağı OSX763ERV5_CF6-80C--BWL.MDL dosyası kullanarak uçurunuz.

sevgiler, saygılar...
pilot
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   7/2/2013, 02:37

"VAPS Ground Services" göz_kırpma Resimde de açıkça görülüyor hocam. :brav:
Ellerinize, gözlerinize ve zamanınıza sağlık.. Yine süper bir çalışma olmuş. (+)'lar ŞELÂLE!.. :+1T:
Biliyorsunuz, ben pek ÇIKINTI! sevmediğimden "OS763ERV5_CF6-80C--AL.mdl" model dosyasını kullansam, izin verir misin hocam?. kahkaha
Yazdığım model, bende olan ve Fs9 için olan model dosyası. Boyadığınız texture, elimdeki bu modele uyar mı acaba?..Kontrol ve test eder misiniz?.
Haluk
ADMIN

ADMIN

MesajKonu: Geri: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   7/2/2013, 09:56

Çok güzel olmuş İbrahim hocam. :+1T:
Ahmet Salih
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor

MesajKonu: Geri: (İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX   7/2/2013, 09:59

İbrahim Hocam hakikaten çok güzel ve şık görünüyor uçak...Ellerinize sağlık!
Eğer uçağı da full olarak paylaşırsanız gerçekten çok makbule geçer doğrusu... kahkaha

(İSTEK) Posky için B767-332ER Azerbaijan Airlines for FSX
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki