AnasayfaFaceVAPSGiriş yapKayıt Ol
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
TIME

VAPS

VAPS following countries:
( Since 28.01.2014)

Paylaş | 

Rica/İstek Atlasjet A320 Boyaması

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator

MesajKonu: Rica/İstek Atlasjet A320 Boyaması   14/12/2012, 09:49

Sevgili painter arkadaşlarım eğer sizin için uygunsa Atlasjet'in gerçekte var olan TC-ATM,TC-ATK,TC-ATJ gibi filoda olan(gerçekte) uçakları project airbus iae a320-232 için boyayabilir misiniz? Photoshop u geçenlerde yeni edindim bilgim sıfır.1 Saat kadar uğraştım photoreal kaplama için,sonuç alamadığım için sizlerden destek almaya karar verdim.Gönül ister ki hazıra konmayalım kendimiz birşeyler üretelim ama şuan boyama yapacak kadar iyi değilim.İyi günler

En son Tamer Öztürk tarafından 11/5/2013, 08:14 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief

MesajKonu: Geri: Rica/İstek Atlasjet A320 Boyaması   19/3/2013, 10:49

Tamer hocam, sizcede uygunsa sadece texture yayınlayacağım. Sizin fs versiyonda şu anda herhangi birşey (fs9 yada fsx) görünmüyor belirtirseniz sevinirim (sadece bir dosyada fs versiyonuna göre küçük bir değişiklik yapmak gerekecek).

sevgiler...
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator

MesajKonu: Geri: Rica/İstek Atlasjet A320 Boyaması   19/3/2013, 12:50

İbrahim hocam ilginiz için teşekkür ederim.Kullandığım versiyon Fs9.Yaza kadar simülatörü sistemimden kaldırdım.Bu arada project airbus da bir problemle karşılaştım İstanbul-Antalya uçuşumda(gece) landing light ve taxi light ışıkları hemen hemen hiç aydınlatmıyordu önümü bile göremiyordum neredeyse.Bunun bir çözümü var mı? Ayrıca resimdeki boyama çok güzel görünüyor.Tekrar teşekkür ederim.
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief

MesajKonu: Geri: Rica/İstek Atlasjet A320 Boyaması   20/3/2013, 19:27

Tamer Öztürk demiş ki:
İbrahim hocam ilginiz için teşekkür ederim.Kullandığım versiyon Fs9.Yaza kadar simülatörü sistemimden kaldırdım.Bu arada project airbus da bir problemle karşılaştım İstanbul-Antalya uçuşumda(gece) landing light ve taxi light ışıkları hemen hemen hiç aydınlatmıyordu önümü bile göremiyordum neredeyse.Bunun bir çözümü var mı? Ayrıca resimdeki boyama çok güzel görünüyor.Tekrar teşekkür ederim.

PA nın (tüm modellerinde aynımıdır bilmiyorum ) landing aydınlatmaları biraz kısa kalmış gibi görünüyor. Kullanılan 2d panel e göre view ayarlarında birkaç değişiklikle az da olsa iyileştirme sağlanabilinir ( kullanılan 2d panel önemli çünkü ayarlar bu panele göre yapılmalı).

Örneğin: default b737-400 paneli kullanılacak ise ( panel klasörünü olduğu gibi PA a320 uçağının bulunduğu klasöre attıktan sonra)

panel.cfg içine aşağıdaki ilaveyi girerseniz iniş ışıklarının pisteki yansımalarının biraz daha iyi olduğunu görebilirsiniz.

[VIEWS]

VIEW_FORWARD_ZOOM=0.5
VIEW_FORWARD_DIR=5.000, 0.000, 0.000

En son ibrahim tarafından 26/3/2013, 12:33 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator

MesajKonu: Geri: Rica/İstek Atlasjet A320 Boyaması   20/3/2013, 19:57

İbrahim hocam teşekkür ederim.Ben project airbus a320 uçağını wilco a320 paneliyle kullanıyordum.Verdiğiniz yöntemi uygularsam etkisi olur mu? yoksa farklı mıdır?
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief

MesajKonu: Geri: Rica/İstek Atlasjet A320 Boyaması   26/3/2013, 12:52

Tamer Öztürk demiş ki:
İbrahim hocam teşekkür ederim.Ben project airbus a320 uçağını wilco a320 paneliyle kullanıyordum.Verdiğiniz yöntemi uygularsam etkisi olur mu? yoksa farklı mıdır?

şu anda kullandığım laptop ta fsx wilco a330_a340 serisi var ( a320 ler yüklü değil ). yüklü olan uçakların panel. cfg lerini incelediğimde yukarıda yazdığım düzenlemelere benzer düzenlemeler var. Prensip olarak farklı değil;

"VIEW FORWARD ZOOM=" ve "VIEW FORWARD DIR=" ın ilk değerlerini değiştirerek deneyebilirsin. ( panel dosyasını PA320 uçağının bulunduğu dizine kopyalayıpta kullanıyorsanız sorun yok ancak wilco uçağınının panel klasörünün yolunu göstererek kullanıyorsanız " yani değişiklikleri wilco uçağının panel klasörü içindeki panel.cfg de yapacaksanız, bu kezde wilco uçağınızla havada ve yerde 2d panelden dışarı bakış görünümünde farklılık oluşacaktır, dikkat ediniz)

-------------

FS9 PA320 (default b737-400 paneli kulanılarak) nin panel.cfg si ne

[VIEWS]

VIEW_FORWARD_ZOOM=0.5
VIEW_FORWARD_DIR=5.000, 0.000, 0.000

ilaveleri giridikten sonraki iniş ışıklarının 2d panelden görünümü;

------------
sevgiler...
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief

MesajKonu: Geri: Rica/İstek Atlasjet A320 Boyaması   31/3/2013, 16:06

Tamer hocam, fs2004 ve fsx de kullanabileceğiniz PA320 IAE modellerinin Atlasjet A320 boyamaları ( TC-ATJ, TC-ATK,
TC-ATM ) için linkiniz;

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

( fs yi kurduğunuz zaman kahkaha ) keyifli, kırımsız uçuşlar...
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator

MesajKonu: Geri: Rica/İstek Atlasjet A320 Boyaması   31/3/2013, 17:29

İbrahim abi teşekkür ederim, Elinize,emeğinize,photoshopunuza sağlık.(+) verip çözüldü ikonu uyguluyorum hemen.Bu arada bir arkadaşı kırmamak için(uçuş yaptık) simülatörü kurmuştum bilgisayarıma kahkaha
Sponsored content

MesajKonu: Geri: Rica/İstek Atlasjet A320 Boyaması   

Rica/İstek Atlasjet A320 Boyaması
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası