AnasayfaFaceVAPSGiriş yapKayıt Ol
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
TIME

VAPS

VAPS following countries:
( Since 28.01.2014)

Paylaş | 

[İSTEK] Turkish Airlines Boeing 737-800WL

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Hasan Uğuz
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: [İSTEK] Turkish Airlines Boeing 737-800WL   1/12/2012, 16:19

Öncelikle herkese merhaba.

Burada gerçekten çok güzel tasarımlar, çalışmalar görüyoruz. Yapan hocalarımızın ellerine sağlık, çok teşekkür ediyorum.

Şu an freeware-default bir thy uçağı ile uçuyorum. Çünkü hem payware uçaklar bilgisayarımda kastığı için simulatörün tüm zevkini öldürüyor, hem de her ne kadar artık sorun yaşamadan uçuşlarımı gerçekleştirsem de PMDG gibi uçaklara geçmek için biraz daha zaman olduğunu düşünüyorum.

İsteğim kullanan hocalarımızdan tavsiye edebilecekleri, kendi kullandıkları bir freeware THY 737-800WL. Açıkçası ortada tonla tasarım dolaşıyor ve hepsini tek tek denemektense siz hocalarımızın fikrini almayı tercih ettim. Ayrıca THY kaplamalı olması da şart değil; boyaması, yansımaları, tasarımı güzel olan, VC'li herhangi bir 737-800 olması da yeterlidir. Genelde sadece tek bir uçağa alışıp onla uçuyorum, şimdi de uçarken keyif alacağım bir uçak istiyorum.

İlk konum olduğu için herhangi bir hatam varsa şimdiden özür dilerim.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: [İSTEK] Turkish Airlines Boeing 737-800WL   1/12/2012, 22:17

Posky diyebilirim hocam, kullanamdım ama öven çok.
Hasan Uğuz
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: [İSTEK] Turkish Airlines Boeing 737-800WL   2/12/2012, 00:14

Hocam şu an kullandığım uçak da bir Posky ama kaplama kaliteleri farklı olabiliyor veya daha sonra üzerinde oynamalar yapılmış versiyonları da bulunuyor. Şu an kullandığım uçakta beni rahatsız eden problemler uçağın tekerlerinin yerle teması, yüksek irtifada uçağın burnunun hafif yukarıda gitmesi ve buna benzer ufak tefek sorunlar. Bu sorunlar için cfg dosyasında her ne kadar oynama yaptıysam da düzeltemedim. Belki diğer hocalarımızın memnun kaldığı bir model vardır diye sormak istedim.
orhanyavuz
ADMIN
Org.Manager
ADMINOrg.Manager

MesajKonu: Geri: [İSTEK] Turkish Airlines Boeing 737-800WL   2/12/2012, 08:34

Hasan arkadaşım aramıza hoş geldin.Bilgisayarının default uçakta bile kastığını yazmışsın.
Nacizane tavsiyem fs2004 e geç kurtul ( benim gibi ) bak o zaman ne havaalanları ne uçaklar ile uçacaksın.

İyi günler
Haluk
ADMIN

ADMIN

MesajKonu: Geri: [İSTEK] Turkish Airlines Boeing 737-800WL   2/12/2012, 10:30

Hasan hocam aramıza hoş geldin. Eğer bu hobiye gönülden vurgunsan iki ay sonra sıkılıp bırakmıyacaksan ve uygularsan sana naçizane bir iki tavsiye vereyim uygulamayı düşünmüyorum dersen kullandığı addon dan memnun olan bir arkadaşın yardımını bekleyeceksin.
Şimdi, uygularım abi dediğini varsayarak:
1/ FSX' i kaldırmadan FS2004 kurmanı tavsiye ederim. Farkı bilgisayarın fsx için yeterli sanırım ama fs9 eklentilerle daha iyi uyuşur ve eklenti fsx e göre daha çoktur.
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

2/ Hemen kocaman bir uçağa binip uçmadan önce bol, bol bu konu hakkında döküman okumalısın bizim site dahil (çünkü aranan her şey bizim sitede mevcut çok şükür) internet ortamında bulabilirsin.

3/ Uçuş öğrenmeye pervaneli bir uçakla başlamanı öneririm böylece büyük uçakların FMC, MCDU' sunun neleri yaptığını test etmiş olursun.

4/ Büyük uçaklara geçebilirim artık dediğinde ise alttaki konu yeterli olur. Aslında 1, 2 ve 4. videolarda olacaktı ama bulamadım yanlışlıkla silinmiş galiba

Diğer 3 videoya buradan da ulaşabilirsin.

Niye bu linkleri verdim çünkü kendi konularım bulmam daha rahat oldu yoksa sitemizde daha yüzlerce konu var arama kısmından bulabilirsin.
Haa! bunlar yeterlimi? elbette değil o videolarda ufak tefek hatalar da var ama araştırmaya devam edeceksin sonu yok bu işin, hergün birşeyler öğrenmeye devam.
Hasan Uğuz
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: [İSTEK] Turkish Airlines Boeing 737-800WL   3/12/2012, 18:57

Haluk Hocam ve Orhan Hocam öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Default uçaklarda kasma sorunu yaşamıyorum o konuda rahatım, sadece payware uçaklarda sorun yaşamaktayım yani herkes gibi.

Ben FS ile 2002 yılından beri ilgileniyorum fakat o zamanlarda ne internet bu kadar yaygındı ne de FS ile bu kadar ilgilenen vardı. Sonuç olarak bu kadar kapsamlı bir olayı kendi kendinize öğrenmek zorunda kalıyordunuz ve sonunda pes etmiştim. Daha sonra FS2004'ü de denedim fakat onda da bilgisayarım performans açısından yerlerde sürünüyordu. Şimdi yeni bir bilgisayar aldım ve çok çok iyi olmasa da bazı istisnai durumlar hariç stabil bir şekilde çalıştırabiliyorum.

Küçük uçaklarla başladım ve sürekli forumlardan, videolardan bilgi edindim ve şu an çok çok iyi olmasam da en azından uçarken zevk alıyorum. Ayrıca benim için önemli olan sadece uçağı kaldırıp indirmek değil her şeyi kuralına uygun yapmaya çalışıyorum. Bunun için sürekli dökümanları okuyorum. Anlayacağınız bu benim için bir iki aylık bir heves değil, umarım bu şekilde de her gün üstüne koyarak devam edecek.

Tabi burada sizler gibi bizlere yardımcı olan hocalarımıza gerçekten çok teşekkür ediyorum, en azından artık öğrenmeye çalıştıklarımızı artık çok rahat bir şekilde öğrenebiliyoruz ve pes etmiyoruz.

Son olarak istediğim uçak konusunda tavsiyesi olan hocalarımızın tavsiyelerine açığım. Bundan sonra da daha bir çok konuda yardımlarınızı isteyip başınızı ağrıtmak zorunda kalacağım, şimdiden hatam olursa affola :)
Sponsored content

MesajKonu: Geri: [İSTEK] Turkish Airlines Boeing 737-800WL   Bugün 09:39

[İSTEK] Turkish Airlines Boeing 737-800WL
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası