VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
iFly Hız göstergesi sorunu Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

iFly Hız göstergesi sorunu

2 posters
YazarMesaj
Recep ÇALKAN
Pilot-3

Pilot-3
Recep ÇALKAN

iFly Hız göstergesi sorunu Empty
MesajKonu: iFly Hız göstergesi sorunu   iFly Hız göstergesi sorunu EmptyPtsi 08 Ekim 2012, 13:35

Evet arkadaşlar sorunum ismini tam telafuz edemesemde hız göstergesinin sıfırlanması ve gaz kolunun kendi kendine tam gaz yapması ve sonuç olarak overspeed olup uçuşumun iptal olması tam anlaşılması için pp de koyuyorum.. ya ben bir yerde hata yapıyorum yada fsp de pmdg gibi ifly inde sorunlu olması yardımınızı bekliyorum

[img][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.][/img]
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: iFly Hız göstergesi sorunu   iFly Hız göstergesi sorunu EmptyPtsi 08 Ekim 2012, 14:55

FMC'de CRZ kısmında hız nedir hocam? Sanki VNAV hızına uymuyor gibi geldi bana ama???
Recep ÇALKAN
Pilot-3

Pilot-3
Recep ÇALKAN

MesajKonu: Geri: iFly Hız göstergesi sorunu   iFly Hız göstergesi sorunu EmptyPtsi 08 Ekim 2012, 18:17

buyrun hocam resimde CRZ pp si aşağıda bu sorun her zaman olmuyor yalnız tırmanışta ilk bacağa dönerken oluyor resim aşağıda

[img][Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.][/img]
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: iFly Hız göstergesi sorunu   iFly Hız göstergesi sorunu EmptyPtsi 08 Ekim 2012, 20:46

FSUIPC, tam sürüm olarak kurulu mu hocam? Eğer cevabınız evet ise rasgele buzlanma (Random Icing) açık olabilir. Bunun neticesi de olabilir çünkü uçak, tabiri caizse stall oluyor ilk resimde.
Recep ÇALKAN
Pilot-3

Pilot-3
Recep ÇALKAN

MesajKonu: Geri: iFly Hız göstergesi sorunu   iFly Hız göstergesi sorunu EmptyPtsi 08 Ekim 2012, 22:33

kurulu olması lâzım hocam ama yarın artık bir daha deneyeceğim yüklemeyi stall olmuyor hocam hız 0 gösteriyor ama overspeed oluyor autopilotta bacaklarda dönüş yapıyor lovyeden de belli zaten tam gaza çıkıyor motorun göstergesine bakarmisiniz
Recep ÇALKAN
Pilot-3

Pilot-3
Recep ÇALKAN

MesajKonu: Geri: iFly Hız göstergesi sorunu   iFly Hız göstergesi sorunu EmptyPtsi 08 Ekim 2012, 22:39

rastgele buzlanmayı nereden kapatabilirim hocam tam teferruatlı bilemiyorum üst panelde kapatılıyor büyük ihtimal
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: iFly Hız göstergesi sorunu   iFly Hız göstergesi sorunu EmptyPtsi 08 Ekim 2012, 23:14

Merak ettiğim, FL290'da uçarken neden flap açtınız? İniş takımları da açık gibi ama emin değilim. Alpha Floor gibi geldi bana durum, FSUIPC'nin ücretli bölümünde var bu özellik, açıksa ondan yapıyor çoğunlukla. Uçak da düşmeden kaynaklı hızlanıyor, yani benim çıkarttığım bunlar.
Recep ÇALKAN
Pilot-3

Pilot-3
Recep ÇALKAN

MesajKonu: Geri: iFly Hız göstergesi sorunu   iFly Hız göstergesi sorunu EmptySalı 09 Ekim 2012, 00:07

hocam 210 knotta felandim o anda Ltac-Ubbb uçuşu 8200 feetteyim 29000 e tırmanıyoruz

iFly Hız göstergesi sorunu
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» "HIZ" göstergesi Sorunu..
» ifly B737-800 texture sorunu
» iFly B738 VC gece sorunu
» FSX IFly 737NGX Texture Sorunu
» Aes ve İfly