VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
"Gerçek İSİM" neden gerekli?.. Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Yeni Başlık Gönder   Bu başlık kilitlenmiştir, cevap yazamaz ya da mesajları değiştiremezsiniz

"Gerçek İSİM" neden gerekli?..

2 posters
YazarMesaj
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

"Gerçek İSİM" neden gerekli?.. Empty
MesajKonu: "Gerçek İSİM" neden gerekli?..   "Gerçek İSİM" neden gerekli?.. EmptySalı 21 Ağus. 2012, 18:49

Sayın Misafirimiz,
Birkaç yıl önceden beri uyguladığımız "Gerçek İsimle" kayıt olma uygulamasının sorgulanması üzerine şunları söyleyebiliriz;
VAPS'ın ilk yıllarında her üye, seçtiği anlamsız ve absürd, farklı farklı Nick'lerle kayıt olabiliyordu. Ancak VAPS ailemizde bizler, birbirimize "Ahmet hocam, " Nizam hocam" vs.. şeklinde saygı ile hitap ettiğimizden, absürd ve saçma, anlamsız isimleri olan üyelrimize "324asdfgr22 hocam" diye vs.. nasıl hitap edebilirdik?.. Böyle bir saçma hitap şekli, VAPS kaptanlarına yakışmazdı..
Bu sebeplerden dolsyı "Gerçek İsim" uygulamnasını birkaç zaman sonra başlattık. Fakat önceden böyle saçma nick ile kayıt olan üyelerimiz için de bir defaya mahsusu olmak üzere ve isteğe bağlı olarak isimlerini Gerçekleri ile değiştirmeleri için rica ettik ve çoğunlukla herkes gerçek ismini yazdı.
Diyeceksiniz ki; sizin "Pilot "olan nickiniz halâ duruyor, neden?.. Buna da değinelim..
- "Pilot", "Saat", "Kaya", "Biber", "Cezve" vs.. buna benzer isimlerin bir tanımı ve anlamı var.
- VAPS'ın ilk üyelerinden olduklarından ve üyelerimizin ağız alışkanlığı olarak ta süregeldiği için ..
- İlk üyelerin gerçek isimlerini isteğe bağlı değiştirebilecekleri için,
(Çok fazla istek olursa, değiştirilebilir...)

..Buna rağmen "Gerçek İsim" uygulaması yumuşatılmıştır:
1- İsteyen üye, kayıt olurken İsmini ve Soyadını da yazabilir,
2- İsteyen, sadece İsmini ve yanına/önüne rakam da koyabilir,
3- İsteyen isminin önüne lakap ta takabilir.
4- Fakat Tamamiyle sessiz harf KULLANAMAZ:!.
Örnek: İsim Faruk ise; "frk" YAZAMAZ!.
Örnek: İsim Sadullah ise; "sdllh" YAZAMAZ!.. Bu gibi kısaltmalı sessiz harflerle yapılan kayıtlar SİLİNİR!..

..Mühim olan ŞU sayın misafirlerimiz;
Size VAPS forumlarında nasıl hitap etmemizi istiyorsanız öyle "isim" yazmalısınız.
"Sedat1234" nicki bir kaptanımıza "Sedat hocam" diye hitap ederiz.
"x187Nedim" nicki kaptanımıza "Nedim hocam" deriz. ANCAK;
"asdyhhfl23" nicki bir üyemize ise siz nasıl ".....?? hocam" diye hitap edebilirsiniz ki?...

Saygı ve Sevgilerimizle.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: "Gerçek İSİM" neden gerekli?..   "Gerçek İSİM" neden gerekli?.. EmptySalı 14 Mart 2017, 12:29

Son zamanlarda görüyorum ki birçok yeni üye olmuş arkadaşlarım, gerçek isim yerine nick name kullanıyor, en kısa zamanda gerçek isimlerini kullanmadıklarını gördüğümüz arkadaşların üyelikleri iptal edilecektir.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "Gerçek İSİM" neden gerekli?..   "Gerçek İSİM" neden gerekli?.. EmptyÇarş. 15 Mart 2017, 02:08

Erdinç TURKAN demiş ki:
Son zamanlarda görüyorum ki birçok yeni üye olmuş arkadaşlarım, gerçek isim yerine nick name kullanıyor, en kısa zamanda gerçek isimlerini kullanmadıklarını gördüğümüz arkadaşların üyelikleri iptal edilecektir.

Bravo!  Teşekkürler hocam. +thanks

"Gerçek İSİM" neden gerekli?..
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» "Sistem Bilgileriniz" neden gerekli?.
» VAPS'a Kayıt, neden ZOR görülüyor?...
» P3d gercek dalga simulasyonu
» "Gerçek Crash" gibi olamaz mı?.
» Boeing 737-700 (AWACS) - Barış Kartalı - %100 Gerçek