VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
girintili-çıkıntılı texture nasıl yapılır? Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

girintili-çıkıntılı texture nasıl yapılır?

2 posters
YazarMesaj
efe00
ADMIN

ADMIN
efe00

girintili-çıkıntılı texture nasıl yapılır? Empty
MesajKonu: girintili-çıkıntılı texture nasıl yapılır?   girintili-çıkıntılı texture nasıl yapılır? EmptyCuma 27 Tem. 2012, 14:57

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

evet hocalarım textureleri yukarıdaki resimde kırmızı daire içine aldığım yerdeki gibi nasıl yaparım Question 😕 Question yardımlarınızı bekliyorum...
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: girintili-çıkıntılı texture nasıl yapılır?   girintili-çıkıntılı texture nasıl yapılır? EmptyCuma 27 Tem. 2012, 16:08

Efe'ciğim, öncelikle içerikle ilgili olarak, DOĞRU bölümde konuyu açtığın için teşekkür ediyorum ve (+)'nı veriyorum. Bizi (Yönetimi) uğraştırmadığın için tekrar tekrar teşekkürler. Bu minik fakat doğru hareketin, VAPS'ta önemli yerlere gelmene vesile olacaktır. Bu doğru davranışın, konuları yanlış yerde açan bazı ESKİ üyelerimize örnek olsun,

Şimi gelelim kabarık görüntülerin nasıl yapıldığına...

İki şekilde olabilir. Birincisi; 3D modelleyen programlar içindeki bazı uygulamalarla..(Bu gerçek bir kabarıklıktır.) İkincisi ise; Görsel olarak kabarıklık hisini verebilecek Photo Editleme programları ile..Biz ikincisi üzerinde duracağız.
Kullandığın Foto edit programı; Photoshop. Ben ara-sıra fotoşop ta kullansam, daha çok yandaki profilimdeki programı kullanıyorum. Bu nedenle çözüm olarak genel ifadeler kullanacağım.
Uçak boyamalarındaki bazen uyguladığım kuyruktaki çizgileri girinli-çıkıntılı nasıl yaptığımı anlatayım:

- Kuyruk zemin rengini BAZ alıyoruz. Örneğin kırmızı.
- Bu zemin üzerine çizgilerle kabarıklık hşissi vereceğiz.
- Zemin renginden bir ton KOYU renk kodu ayarlıyoruz ve bunu çizgiler halinde zemine uyguluyoruz.
- Ardından, bu uyguladığımız KOYU renk çizgilerinin bir KOPYASINI (Color Selection Copy) alıyor ve hemen aslının yanına-sağa çekip (YANYANA) uygulayıp, bu kopyanın rengini ise zemin renginden daha açık tonda ayarlıyor ve boyuyoruz.
- Biri zemin renginden daha koyu, diğeri daha açık tonda olan iki adet birbirinin aynı olan desenlerden (çizgilerden) kopyası olanı( açık tondaki) tekrar sağa-sola oynatarak, gerçek bir tırtıklı-kabarıklık hissi en iyi verene dek ayarlıyoruz. Yan ışığın geliş konumuna göre...
- Bazen kopyası olan açık tondaki çizginin genişliğini fazla yapmamız gerekebilir. Bazen de koyu çizginin.
- Ayrıca istenirse; yukarıdaki verdiğin resimdeki gibi..kenar çizgiklerinin keskin değilde, yumuşak bir eğimle kenar oluşturulmak istenirse, kenar çizgilerinden başlamak üzere hafifiçe fazla geniş olmamak şartıyle flu geçişli karartmalar "Airbrush" tekniği ile yapılabilir. Karartmalarımn rengi, koyu renkli çizgiden fazla olmamalı..

Anlattıklarım genel açıklamalar idi. Program bazına inersek daha detaylı olabilir, ancak Photoshop'ta bu uygulamanın yapılacağı butıonları ve arayüzdeki seçenekleri bilemiyorum.

Aşağıya kabartmalı kuyruk çalışmalarıma bakabilirsin. Kolay gelsin.

B737-900 kuyruk
girintili-çıkıntılı texture nasıl yapılır? 6tail

B747-400 kuyruk
girintili-çıkıntılı texture nasıl yapılır? NsDzS

-

En son pilot tarafından Cuma 31 Ağus. 2012, 04:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
efe00
ADMIN

ADMIN
efe00

MesajKonu: Geri: girintili-çıkıntılı texture nasıl yapılır?   girintili-çıkıntılı texture nasıl yapılır? EmptyC.tesi 28 Tem. 2012, 02:09

çok teşekkür ederim hocam. deneyeceğim..
efe00
ADMIN

ADMIN
efe00

MesajKonu: Geri: girintili-çıkıntılı texture nasıl yapılır?   girintili-çıkıntılı texture nasıl yapılır? EmptyC.tesi 28 Tem. 2012, 02:10

hocam birde şu artıyı nasıl veriyoruz? hiçbir şey anlamadım ben.. size artı vermek istiyorum...
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: girintili-çıkıntılı texture nasıl yapılır?   girintili-çıkıntılı texture nasıl yapılır? EmptyPaz 29 Tem. 2012, 02:19

Sanırım vermişin ama bana vermesen de önemli değil. Benim depo doldu da taşıyor artık.. kahkaha
Fakat yine de diğer kaptanlarımıza verebilmen için yazayım:
Senin kendi mesajlarının haricindeki diğer bütün kaptanlarımızın mesajlarının SAĞ-ÜST tarafında (+) ve (-) işaretler vardır. Bu işaretlerden (+) olana bastığında o mesaj sahibine bir "Thanks" vermiş olursun. Ve bu tıklama, o kişinin yandaki profilindeki "Thanks" hanesindeki sayıyı bir rakam çoğaltır. Sevgiler.

girintili-çıkıntılı texture nasıl yapılır?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Uçağın Altındaki Gri Kaplama Nasıl Yapılır ?
» fs 2004 online uçuş nasıl yapılır
» FsX'e Uçak Texturesi Eklemek(Özgür Savaş'tan)
» PMDG NGX TC-JHJ Silifke Texture
» Turkish Airlines TC-LYA TDS 737-9 MAX (ONLY TEXTURE)