AnasayfaFaceVAPSGiriş yapKayıt Ol
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
TIME

VAPS

VAPS following countries:
( Since 28.01.2014)

Paylaş | 

[İSTEK]; B738_Posky_for Fs9_"Globally Yours" boyamasının linki?..

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: [İSTEK]; B738_Posky_for Fs9_"Globally Yours" boyamasının linki?..   5/7/2012, 01:33

Arkadaşlar, konular çoğaldıkça benim kafam da karışıyor, linkleri bulamıyorum.
Bir ara Cengizhan hocam bu boyamayı yapacaktı.
Acaba yaptı ve paylaştımı?.. Yoksa hala yapıyor mu?..
Yaptıysa, Fs9 için linkini (sayfasını) bulmama yardım edebilir misiniz?. Teşekkürler.
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: [İSTEK]; B738_Posky_for Fs9_"Globally Yours" boyamasının linki?..   5/7/2012, 15:31

Bana yardım edecek bir kul, bulamadığıma yanıyorum.
Elinde olan Upload da edebilir arkadaşlar. Sadece Texture klasörü..
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: [İSTEK]; B738_Posky_for Fs9_"Globally Yours" boyamasının linki?..   5/7/2012, 16:08

Sanırım Cengizhan hocam iFLY için yaptı. Öyle kaldı aklımda.
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: [İSTEK]; B738_Posky_for Fs9_"Globally Yours" boyamasının linki?..   5/7/2012, 16:16

SS bölümümüzde "- "Posky" için de boyuyorum; YAKINDA!" ..diye mesaj attığını biliyorum. Fakat o SS mesajını da bulamıyorum..
Şayet yoksa;

Tekrar buradan Painter arkadaşlarımıza duyuru yapıyor ve rica ediyorum:

Arkadaşlar!,
Fs2004 için "Posky_B737-800" uçağını "Globaly Yours" olarak boyayacak painterimi alnından öpeceğim!.. (Buluşmada tabi..) ..Teşekkür ederim.
Gerekli font ve logolar, Cengizhan ve Ünsal hocam da mevcuttur!..
Niye bu logo ve fontları halâ "Font ve Logolar" sayfamızda paylaşmadıklarına şaşırıyorum ve bekliyorum.

ünsal_satar
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR

MesajKonu: Geri: [İSTEK]; B738_Posky_for Fs9_"Globally Yours" boyamasının linki?..   5/7/2012, 18:52

Pilot ve Özgür hocam Ifly boyamayı Mehmetcan hocam boyamıştı

Posky boyamasınıda Cengizhan yapacaktı hatta bende Gloobally Yours yazısını istedi Default boyamasını paylaştıktan sonra bende gönül rahatlıyla kendisine ilettim fakat baya bi zaman geçti hala bitiremedi herhalde

5.Bölüm SS'lerde bi SS paylaşmış bunu bulabildim sadece linki burda
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

24. ve 25. sayfalarda bazı mesajlar var okursunuz artık

Birde son bir not Globally Yours boyamasının POSKY boyamasını yapmak oldukça zor çünkü geçen günlerde POSKY boyamasını yapıyım dedim Globally Yours boyamasının fakat uçağın boyamasının büyük bir kısmı küçük resimlerden oluşuyor ve POSKY boyamasının yapısında bir bozukluk var gövdenin yukarısına doğru gidildikçe ne kadar ince bir nesne koyarsanız koyun ister istemez iki gövdenin yukarda birleştiği noktaya doğru o incecik nesne lastik gibi uzuyor ve çok kötü bir görüntü çıkıyor ortaya
Denedim gördüm bir çözümü varmıdır bilmiyorum baya bi uğraştım fakat bana zor gibi geldi

Ama gerçi Cengizhanın paylaştığı ss'lere baktım böyle bir sorun yok ve gayet güzel yapmış ben beceremedim o zaman boyamayı bahsettiğim boyama sorununuda nasıl aştı çok merak ediyorum açıkcası kahkaha
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: [İSTEK]; B738_Posky_for Fs9_"Globally Yours" boyamasının linki?..   6/7/2012, 00:31

Açıklamaların için teşekkürler Ünsal hocam. Posky'nin model yapısında bir buzukluk olabilir. Gövdeyi tamamiyle dolduracak böyle bir boyama şeklinde ortadan üste ve ortadan alta gittikçe yayılan bir texture bozulması olablilir. Yayılmanın başladığı yerle bitim yeri arasındaki alanı daraltarak gövdeye işlemek gerekebilir. Bu sadece bir öngörü. Başka çözümler de bulunabilir tabi..
Siz en iyisi, "Font ve Logolar" sayfamıza "Globaly Yours" font ve logolarını, desenlerini paylaşın lütfen hocam.. Ben ve diğer boyamak isteyen painterlerimiz buradan temin ederek boyayabiliriz.
Ben de bir deneyeyim. Olmazsa PMDG_738'e de boyayabiliriz. Umarım onun modelinde böyle yayılma sorunu yoktur.. Kolay gelsin hocam. Başarılar.

Ya, Cengizhan bu istek sayfamı görmüyor mu acaba?.. Birkaç gündür yok, sanırım o da tatilde.. Dönüşü muhteşem olacak,eminim. kahkaha
ünsal_satar
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR

MesajKonu: Geri: [İSTEK]; B738_Posky_for Fs9_"Globally Yours" boyamasının linki?..   6/7/2012, 01:06

Alıntı :
Yayılmanın başladığı yerle bitim yeri arasındaki alanı daraltarak gövdeye işlemek gerekebilir

Hocam dediğim gibi ne kadar başladığı ve bittiği yeri ayarlamaya çalışsanızda bi yerden sonra ne koyarsanız koyun yayılma başlıyor fakat uçağın tam yanından yani kanadın hizasından bakıldığında bir problem yok gayet güzel gözüküyor fakat uçağa tam ortadan ve biraz yukardan baktığınızda uçak gövdesinin tepesinde ki bozulmular başlıyor sizde bir deneme yapın görürsünüz ya da ben beceremedim bilmiyorum

Logo ve Fontlara gelirsek hepsini bir paket halinde birazdan paylaşırım hocam
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: [İSTEK]; B738_Posky_for Fs9_"Globally Yours" boyamasının linki?..   6/7/2012, 01:24

Elimdeki Onur Air tescilleri bittiğinde ben de bu testleri yapacağım hocam. Bakalım ne meret şeymiş?, göreceğiz.. kahkaha
Logolar için şimdiden teşekkürler hocam. Saygılar.
Alp Deniz Şenyurt
Teacher Pilot

Teacher Pilot

MesajKonu: Geri: [İSTEK]; B738_Posky_for Fs9_"Globally Yours" boyamasının linki?..   6/7/2012, 12:49

ünsal_satar demiş ki:
Alıntı :
Yayılmanın başladığı yerle bitim yeri arasındaki alanı daraltarak gövdeye işlemek gerekebilir

Hocam dediğim gibi ne kadar başladığı ve bittiği yeri ayarlamaya çalışsanızda bi yerden sonra ne koyarsanız koyun yayılma başlıyor fakat uçağın tam yanından yani kanadın hizasından bakıldığında bir problem yok gayet güzel gözüküyor fakat uçağa tam ortadan ve biraz yukardan baktığınızda uçak gövdesinin tepesinde ki bozulmular başlıyor sizde bir deneme yapın görürsünüz ya da ben beceremedim bilmiyorum

Logo ve Fontlara gelirsek hepsini bir paket halinde birazdan paylaşırım hocam

Her nekadar VAPS boyamamı bitirsemde o bölümü halledemedim uçağın tam ortasından kanakt seviyesinden bakınca uçak düzgün no problem ama hafif yukarı çıktığınızda uçağın üst tarafı garip siyahlıklar var nedendir bilmem o bölgenin bi BMP'si de yok ?
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN

MesajKonu: Geri: [İSTEK]; B738_Posky_for Fs9_"Globally Yours" boyamasının linki?..   6/7/2012, 23:05

Aynen öyle bugün geldim tatilden.Direk calısmalara basladım.PC den kaynaklı sorun yuzunden tum calısmamı kaybettim ve cok sinirlendim yapmaya cok ama cok usenıyorum.

Üşenmeyin diyeceklere kolaysa buyrun diyeceğim :)))

Ünsal hocam sağolsun logoları atmıştı fakat ondada hatalar olduğu için logoları harf harf yazmaya başladım.

Bakalım neler çıkacak.
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: [İSTEK]; B738_Posky_for Fs9_"Globally Yours" boyamasının linki?..   6/7/2012, 23:21

Üşenme hocam,üşenme.. Ben de nice logolarınnun tek-tek harflerini yazdımm, Allah bilir.. Aklıma gelenler den biri ACT..250x128 lik logoyu 3000pixel yapmam gerekti. Ve buna benzer nicelerini..
Hadi, -Hoşgeldin!.. diyelim Cengizhan hocam. Tatil uyuşukluğu vardır sende şimdi. Bilirim, benim de başıma gelir ara ara.. İstersen biz de seni başka yere bir haftalığına tatile gönderelim Orası uyuşukluğunu alır kahkaha Meselâ Suriye.. kahkaha

Şaka bir yana.. bekliyorum hocam bu uçağı gövdesini semalara çıkartmayı. kahkaha Kolay gelsin Cengizhan.
Bu arada Ünsal hocamın sorununa çözümü İpucu bölümüne yazarsan ben de sebeplenirim, öğrenmiş olurum. Sevgiler..
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN

MesajKonu: Geri: [İSTEK]; B738_Posky_for Fs9_"Globally Yours" boyamasının linki?..   6/7/2012, 23:33

Sorma hocam yandık birde hertarafım ağrıyor..

Ünsal hocam sizin sorunu anlayamadım ben.Fotoğrafla açıklayabilir misiniz?
ünsal_satar
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR

MesajKonu: Geri: [İSTEK]; B738_Posky_for Fs9_"Globally Yours" boyamasının linki?..   7/7/2012, 00:29

Cengizhan hocam buyrun bozulma bu şekilde oluyor üst açıdan baktığımızda

Büyük Boy: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Bu iki SS'te ise yandan bakıldığı için problem gözükmüyor, gayet güzel

Globally Yours yazısına gelirsek orada "G" harfini gerçek boyalı resimden kalıp alarak kendim yapmıştım bende

Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN

MesajKonu: Geri: [İSTEK]; B738_Posky_for Fs9_"Globally Yours" boyamasının linki?..   7/7/2012, 09:44

Hocam o yayılma sorunu normaldir.Uçağın üst texturelerini yapmayıp, yan texturelerle birleştirdikleri için o kısım yayılır.

Globally yoursa gelelim tekrar.Gayet güzel fakat altında shadow var birazda bulanık, shadow oldugu ıcın bulanıklıgı gıderemedıgım ıcın tekrar yapıyorum.Bilmem belkı sorun olursa zaten tekrar sizin yazınızı kullanacağım.

En son M.Cengizhan tarafından 7/7/2012, 17:30 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi (Sebep : imla)
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN

MesajKonu: Geri: [İSTEK]; B738_Posky_for Fs9_"Globally Yours" boyamasının linki?..   7/7/2012, 16:56

Evet tekrar yapıma başlandı.Yoruma hazır gene ağır ağır gidelim.
Globally Yours baştan yazıldı.
Personel resimleri ve renklendirme değişti.
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Bugünlük benden bukadar çok yordu..Devamı yarın :)

pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: [İSTEK]; B738_Posky_for Fs9_"Globally Yours" boyamasının linki?..   8/7/2012, 02:03

Mükemmel gidiyor hocam, eline sağlık. Çapak falan görmem artık... gözümü kaparım, boyamanı alırım. kahkaha
Yarın devam. Teşekkürler..
Cengizhan Barut
ADMIN

ADMIN

MesajKonu: Geri: [İSTEK]; B738_Posky_for Fs9_"Globally Yours" boyamasının linki?..   8/7/2012, 09:43

Sedat
Pilot-4

Pilot-4

MesajKonu: Geri: [İSTEK]; B738_Posky_for Fs9_"Globally Yours" boyamasının linki?..   8/7/2012, 14:47

Çok güzel görünüyor
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: [İSTEK]; B738_Posky_for Fs9_"Globally Yours" boyamasının linki?..   8/7/2012, 15:30

Mest! ediyorsun beni Cengizhan. :helal!:
Buluşmada alındaki perçemleri yana at, öpücük geliyor. kahkaha yaşasın!
Sponsored content

MesajKonu: Geri: [İSTEK]; B738_Posky_for Fs9_"Globally Yours" boyamasının linki?..   

[İSTEK]; B738_Posky_for Fs9_"Globally Yours" boyamasının linki?..
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası