AnasayfaFaceVAPSGiriş yapKayıt Ol
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
TIME

VAPS

VAPS following countries:
( Since 28.01.2014)

Paylaş | 

İstek: Onur Air 20. Yıl Boyamalı A320 ve A321 Uçakları

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: İstek: Onur Air 20. Yıl Boyamalı A320 ve A321 Uçakları   4/7/2012, 14:37

Aslında bu isteğin büyük bölümü karşılandı ama belirteceğim tescilleri de yapabilirsek (isim değişikliği), filoyu tamamlamış olacağız:

A320-200 IAE:

TC-OBS ve TC-OBU

A321-231 ve A320-232 IAE:

TC-OAN, TC-OBJ, TC-OBK, TC-OBR, TC-OBV, TC-OBY ve TC-ONJ

TC-OBJ'nin boyaması, TC-OBF gibi yani alt kısmı da beyaz. Diğer A321 boyamaları, TC-OAL gibi, alt kısımları gri.

Hiçbir acelesi yoktur. Sonsuza kadar bekleyebilirim kahkaha

En son Özgür Kiraz tarafından 9/7/2012, 07:02 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: İstek: Onur Air 20. Yıl Boyamalı A320 ve A321 Uçakları   4/7/2012, 22:28

"Sağır Sultanlar, (KSSD)" bile biliyor ama hocam.. kahkaha
Yapımcı?..
Hepsi hazır olacak hocam.. Gerçek ev BADANASINI'ndan dolayı yorulup, dinlenmiştim. Şimdi bunları badanalayabilirim. TC-OBF'nin altını zaten boyarken öylesine beyaz bırakmıştım, hatırlarsınız. O da tam yerine oturdu şimdi. kahkaha OBJ nin de altı beyaz olacak. Yani OBF_Beyazın tescili OBJ olacak.. A320 ve 321 elimde mevcut..
Sonsuzda görüşmek üzere kahkaha
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: İstek: Onur Air 20. Yıl Boyamalı A320 ve A321 Uçakları   4/7/2012, 23:37

Teşekkür ederim hocam. Aciliyet daha çok A321'lerde zira sadece 2 tane var. Eee, hergün uçuyoruz, para geliyor, yeni uçakları katmak lazım filoya kahkaha
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: İstek: Onur Air 20. Yıl Boyamalı A320 ve A321 Uçakları   9/7/2012, 02:05

-
Onur Air'in filosu tamamlanacak böylece hocam.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: İstek: Onur Air 20. Yıl Boyamalı A320 ve A321 Uçakları   9/7/2012, 07:08

Para oldukça filoyu genişletebilirim, aciliyet A321'lerde idi, 8 tane A320, 2 tane de A321 olunca haliyle önce A321 alımına geçeceğiz. Şu anda bir tane alacak kadar param birikti kahkaha

Haluk
ADMIN

ADMIN

MesajKonu: Geri: İstek: Onur Air 20. Yıl Boyamalı A320 ve A321 Uçakları   11/7/2012, 08:33

Teşekkürler pilot hocam, bu sıralar uçamıyorum hatta siteye bile giremiyorum ama olsun birkaç güne kadar inşaallah uçuşa hazır olurum o zaman lâzım olacak. Tekrar teşekkürler, +' ınızıda verdim.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: İstek: Onur Air 20. Yıl Boyamalı A320 ve A321 Uçakları   11/7/2012, 08:38

Evet, epeydir uçuş raporunuz gelmiyor Haluk hocam, sizleri gökyüzünde de görmek istiyoruz kahkaha
Haluk
ADMIN

ADMIN

MesajKonu: Geri: İstek: Onur Air 20. Yıl Boyamalı A320 ve A321 Uçakları   21/7/2012, 17:44

Pilot hocam boyamaları yükledim ama şöyle bir sonuç aldım kahkaha acaba bir yerde hatamı yaptım! Sizin klasörlerden 4' er adet .bmp dosyası çıktı.

pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: İstek: Onur Air 20. Yıl Boyamalı A320 ve A321 Uçakları   22/7/2012, 00:13

kahkaha İlginç bir karışım olmuş hocam. Bu şeklini de çok beğendim. kahkaha
Sizin veya hiç birimizin yaptığı hata yok hocam. Evet, doğrudur, her tescil klasöründe 4 ana BMP dosyası bulunuyor. Tek bir tescil klasörünü ele alırsak;
Bir klasörde bulunan 4 BMP dosyasının (DXT3 formatında-tıklayınca içeriği görülmez...) herbiri uçağın farklı yerlerine yazılı olan tescilleri içeriyor. YUkarıdaki SS'deki hatanın giderilmesi için dosyaların şöyle yüklenmesi gerekiyor:
- Elinizde full textureleri olan "Onur Air-20.yıl" (A320-A321) ait herhangi bir klasörün olması gerekiyor. İçinde gövde altı gri boyalı olarak bütün textureler olmalı. (Genelde bütün Onur Air A320-A321 gövde altları gri boyalıdır.).Orneğin "texture.Onur-OAL"
- Bu full texture klasörünün bir kopyasını alarak, aynı dizine (tüm dosya ve klasörlerin olduğu Onur Air uçağının dizinine) kopyalayıp bu klasörün ismini de, size gönderdiğim altı gri boyalı olan herhangi bir Onur Air tescilin ismi gibi değiştiriyoruz. Örnek: "texture.Onur-OBR" olarak değişecek.
- Sonra size gönderdiğim "OBR..." isimli klasördeki 4 adet BMP dosyalarını kopyalayıp, ismini değiştirdiğiniz "texture.Onur-OBR" klasörüne atacaksınız.
Bu takdirde yukarıdaki resimdeki karışık boyama hataları düzelecek ve şahane bir OBR tescilli uçağınız olacak.
...Bu uygulama gibi, gönderdiğim farklı tescildeki bütün klasörlerin içindeki 4'er dosyayı bunun gibi uygulayacaksınız. ve bir çok farklı tescilli Onur air boyamalarınız olacak.

ÖNEMLİ HATIRLATMA!:
Bütün Onur Air A320-A321 uçaklarının altı gri boyalı olduğu halde, sadece A321 'e ait olan TC-OBF ve TC-OBJ tescilli Onur Air uçaklarının altı boyasız , yani beyazdır. Bu İKİ tescille ilgili açıklamayı size PM'den yaptım.
Kolay gelsin hocam.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: İstek: Onur Air 20. Yıl Boyamalı A320 ve A321 Uçakları   22/7/2012, 18:45

Pilot
-------
kahkaha
Aslında bir önceki mesajınıza cevap niteliği taşıyor. Biraz mantık çalıştırmakla olabilir. Sayılmam da.. Önceki boyamalar olmadan işe yaramaz ?. kahkaha "At üstünde Kelebek" gibi durur. Lufthansanın üstünde Onur veya Emirates'te, Jal'da Onur. Olacak şey değil.
Neyse kapaklı bir yazışma oldu. Anlamayanlar, sakın yanlış öngörüler düşünmesin. Başka konulara dalsın, daha iyi. Sağlıcakla hocam.

Aynen burada yazılan oluşmuş :lol:
Ahmet Salih
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor

MesajKonu: Geri: İstek: Onur Air 20. Yıl Boyamalı A320 ve A321 Uçakları   6/4/2013, 19:42

Teşekkürler Pilot Hocam! A321 e ihtiyaç vardı...
Ahmet Salih
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor

MesajKonu: Geri: İstek: Onur Air 20. Yıl Boyamalı A320 ve A321 Uçakları   6/4/2013, 20:14

Bir de Pilot hocam a321 ler için a320 nin dosyalarını kullanabilir miyiz?
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: İstek: Onur Air 20. Yıl Boyamalı A320 ve A321 Uçakları   7/4/2013, 11:59

Olmaz Ahmet hocam. Tutmuyor birbirlerini. Zira uzunlukları farklı iki uçağın, 36 yolcu daha fazla alır A321.
Sponsored content

MesajKonu: Geri: İstek: Onur Air 20. Yıl Boyamalı A320 ve A321 Uçakları   

İstek: Onur Air 20. Yıl Boyamalı A320 ve A321 Uçakları
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası