AnasayfaFaceVAPSGiriş yapKayıt Ol
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
TIME

VAPS

VAPS following countries:
( Since 28.01.2014)

Paylaş | 

[ İSTEK ]: Selam, Özür, Teşekkür ve Boyama isteği

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Kerem Peksen
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: [ İSTEK ]: Selam, Özür, Teşekkür ve Boyama isteği   28/6/2012, 15:30

Merhabalar arkadaşlar.
Başlıktada gördüğünüz üzere, Özürle başlıyorum, hepsini aşağıda açıklayacağım.

Özür diliyorum, çünkü, kardeşim benim adıma bu siteye üye olup kurallarınızı okumadan konu açıp benim adıma, yeni kurmaya çalıştığımız virtual Airlines için boyama isteğinde bulunmuş, belkide hatırlarsınız nick olarak isim değil XANDERER kullanmış, bu arada XANDERER da aslında benim bazı yerlerde kullandığım nick tir ancak bu gibi ciddi platformlarda kullanmayacak kadar saygılı biriyimdir, genelde bazı oyunlarda kullandığım bir nick tir, kardeşimde benim adıma üye olup bu nick i kullanmış, tabii yine benim mail adresimide, aslında kardeşimde küçük çocuk değil ancak bu simulatör ler ve forumlar camiasından uzak birisidir, bu swbep ile sizlerden onun adına özür diliyorum, benim yaşım 39 dur, sadece bu konu için bile ciddi bir tartışma yaşadım kendisi ile zaten.

Teşekkür ediyorum, çünkü her şey yaşayarak öğrendiğinde daha anlamlı oluyor, sizin onu siteden banlamanız kendisine oldukça güzel bir ders olmuştur, içine otureduğu belli ki gelip durumu bana anlattı, aynı tepkileri benden görünce de aynen şunu dedi "siz simulatörcüler hep aynımısınız ya, kötü bişey yapmadım ki bu sinir niye" bende kendisine bu gibi şeylerin aslında saygısızlık sayıldığını, kendisinin bu tip yerlere uzaklığı yüzünden bilmediğini anlattım.

Kardeşim bizim açtığımız hatta daha hala uğraştığımız diyelim, VA için uçak boyamaları istemiş, aynı şeyi bende isteyecektim zaten bunun üzerine sizin forum a üye olmuş ve istekte bulunmuş.

Gelelim boyama isteğimize :
PMDG 737-800/900WL NGX - PMDG 747-400/8F/8i
Airbus A343
gibi uçaklarımıza boyamalar gerekmektedir, bizler boyama konusunda çok yetersiz kişileriz malesef, bu boyamaların ciddi anlamda zor olacağınıda göz önüne alarak gerekirse ücret ödemeyi bile uygun gördük.

Boyamayı yapmak isteyen her arkadaş hepsini yapmasa da olur tabii, sadece bir tanesini bile yapmak istemesi bizim için çok büyük bir destek olur.

VA mızdan biraz bahsedecek olursak :
Gerçekte olmayan sanal bir havayolumuz var, aslında eve online oyuncularının kurmak için bir araya geldiği bir VA olduğumuz için ismini de Eve Turkish Virtual Airlines olarak koymayı uygun gördük.

Bizim Eve online da corportation ( Bazı oyunlarda klan, guild vs. olarak geçer) umuzun renkleri olan Kırmızı Beyaz ve az miktarda Sarı kullanmayı düşünüyoruz ( Evet biliyoruz biraz cırtlak renklere sahip bir VA olacak).

Bize yardım etmeyi düşünen her ustamıza teşekkürlerimizi şimdiden sunuyoruz.

EDİT :

Yaklaşık olmasını istediğimiz resim ise Arik Air in tribali gibi, tabii tamamen aynı olması gerekmez, hatta bunu boyamayı yapmak isteyen üstadımızın zevkine bile bırakabiliriz, ama yaklaşık bir şeyler sunmamız gerekirse resimlerden bakabilirsiniz.

747

Tribal sadece Orjinal Boeing paint inde olduğu gibi burnun tam ortasından başlaması, çok daha güzel gösteriyor uçağı, alttaki resmi bu yüzden koydum, Arik Air deki tribal boya da önden başlıyor ancak burun kısmının altından geliyor, biz Boeing House Color da olduğu gibi burunun tam ortasından başlamasını daha çok beğendik, önden bakınca bir ifadesi var gibi duruyor uçağın, tabii bunları boyamayı yapmak isteyen hocalarımızın görüşlerine bırakacağız böyle güzel olmaz derlerse, üstad larımızın dedikleri de bizim için uygun olur.

Not: Sayın yöneticilerimden de özürlerimin kabulünü istirham ediyorum, bu özür konusunu daha iyi ifade edebileceğim bir bölüm aradım forumda ancak uygun bölüm bulamadım, o sebep ile ilk mesajımda ve isteğimde bu borcumu ödeyip, mahcubiyetimi sizlere iletmek durumunda kaldım.

Saygılarımla.

En son Kerem Peksen tarafından 29/6/2012, 11:44 tarihinde değiştirildi, toplamda 5 kere değiştirildi
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: [ İSTEK ]: Selam, Özür, Teşekkür ve Boyama isteği   28/6/2012, 15:54

Merhabalar hocam. Xanderer ismini hatırlıyorum ancak o vakitler, normal kullanıcı idim.

Neyse, isteğinize gelince: VA'nızın hayırlı olmasını temenni ederim. Yalnız, nasıl PMDG gibi istekte bulunduysanız Airbus'lar için hangi yapımcının boyamasını talep ettiğiniz de önemli. A344 diye bir model yok, A343-A345 ve A346 var şu anda piyasada. Genellikle VA'larda A343 görüyoruz. Bunu belirtirseniz (tahminimce Airsimmer veya Feelthere olacak) daha iyi olur. Yine, firmanızın bir logosu varsa uçaklarınıza konulabilir, bunu da resim olarak foruma koyarsanız iyi olacaktır diye düşünüyorum.

Saygılar.
Kerem Peksen
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: [ İSTEK ]: Selam, Özür, Teşekkür ve Boyama isteği   28/6/2012, 16:12

Hocam çok teşekkür ediyorum, evet haklısınız 344 yok :) 343 yerine onu yazmışım.
Normalde Airbus uçaklar için bir bilgim yok, çok ta az uçurdum onları zaten ben boeing ciyim aslında.
Eskiden FS9 kullanırken PSS firması vardı onu kullanırdım.
Şimdiki Airbus ları ise kendim için değil VA mıza kayıtlı Airbus kullanmayı seven ve isteyenlerin kullanabilmeleri için istemiştim, burda değerli ustalarımızın görüşlerine başvurma yolunu seçsem daha doğru olacak kanımca.
Logo muz konusuna gelirsek, henüz çok yeniyiz daha logo muzu bile yapamadık, sadece geldiğimiz online oyunu andıracak bir logo kullanamyı düşündük ama hala karar aşamasında, şimdi kalkıp bize logo da yapacak bir arkadaş aramaya da utanıyorum tabii, o yüzden o konuyu hiç açmadım bile, zaten olmaz ise bir kaç photoshop bilgisi olan arkadaşım var onlardan rica edeceğim, vakitleri olursa belki onu da aradan çıkartabiliriz.
Saygılarımla.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: [ İSTEK ]: Selam, Özür, Teşekkür ve Boyama isteği   28/6/2012, 16:30

Tamamdır hocam, logosuz uçak olmaz ama iyi bilirsiniz :lol: Sonra sorarlar kim bu diye :lol:
Kerem Peksen
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: [ İSTEK ]: Selam, Özür, Teşekkür ve Boyama isteği   28/6/2012, 17:26

Kesinlikle hocam, logo suz uçak olmaz, boyama yapacak arkadaşa da zaten logo olmadan istekte bulunmak ta biraz acayip oluyor ama, belki boyamayı kabul edecek arkadaş bulana kadar logo işini de hallederiz diye düşünmüştüm, zaten boyama işi daha zor olduğu için logo yu aradan çıkartmış oluruz dedim.

Not: En kısa zamanda boyama işini kendim de öğrenip hem kendime hemde başkalarına faydam da dokunsun istiyorum aslında, vakit bulabilirsem boyama yapmak ta istiyorum, ancak işyerimde çok yoğun çalışıyorum, bazı günlerde sadece uyumaya vaktim kalıyor.
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: [ İSTEK ]: Selam, Özür, Teşekkür ve Boyama isteği   28/6/2012, 22:21

Merhaba Kerem hocam.
Kardeşinizin! böyle bir kuraldışı davranışını dürüstçe izah ettiğiniz için teşekkür ediyoruz. Ancak, "XANDERER" ın hesabı tekrar açılamaz. Gerçek hesabınızı da açmışınız şu an zaten.
Şimdi.. Önce kardeşinizin hesab profil linkini ve VAPS'a attığı 3 mesajın linklerini vereyim. Daha sonra boyama isteğiniz ile ilgili yorumlarımızı yapalım..

"XANDERER", VAPS'taki profil linki: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

"XANDERER", VAPS'ta kaydı "Inactive" oluncaya kadar 3 mesaj atmış.
"XANDERER" ın VAPS'taki 1.mesajı:
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
XANDERER demiş ki:
Ellerinize emeğinize sağlık, gerçi konunun üstünden neredeyse 1 yıl geçmiş, scenery yapılalı da 4 yıl geçmiş, daha yenisi çıktımı yapıldımı bilmiyorum, yine de sanırım son çıkan budur.
Bundan başka bir de BURADA var, LTBA 2009 yazıyo, bu aynısımı bilmiyorum ama bu 2008 se eğer o 2009 belki başkadır, değerlendirip bakmak lazım aslında.
Saygılar.

"XANDERER" ın VAPS'taki 2.mesajı:
XANDERER demiş ki:
Teşekkürler.
Diğer mesajda ayrıntılı yazdım zaten, ama birde LTBA 2009 buldum o bundan değişik mi yoksa bunun modifiyeli hali mi bilmiyorum, hala en güncel LTBA bu ise bunu kullanıcam tabii.
Ama hangisi daha güncel onu bilmiyorum.
Saygılar.

"XANDERER" ın VAPS'taki 3.mesajı:
(Bu mesajını, değerli adminlerimizden Ümit hocamız düzenleyerek uyarı yapmış.)
XANDERER demiş ki:
Forumda 3. mesajınız olmasına rağmen halen bir Avatar eklemediğiniz için mesajınızı siliyorum
UMIT UNALDI
..Bu mesajından sonra da, maalesef kardeşinizin! hesabını 26.05.2012, saat= 23:18'de bir daha açılmamak üzere süresiz dondurulmuş.

Boyama isteğiniz ile ilgili yorumlarımız...
Öncelikle şu bilinsin ki; VAPS'ta herşey ücretsizdir!.. Hiçbir suretle, hiçbir şekilde ve hiç bir tasarım için ücret talep edilmez!, alınmaz!., verilmez!. Bazen engel olamayacağımız şartlar içinde 3.şahısların para ile kendi tasarımlarını? sattıkları görülmüştür. Bir daha böyle şeylere izin verilmeyeceğini buradan o şahıslara DUYURULUR!... Bu satış işlemini aynı kişiler, yabancısı olmadığımız diğer sitelerde de uygulamışlardı. Orada da ses çıkartılmamıştı buna... Fakat bir daha VAPS, para ile hiç bir tasarım satışına araç olmayacaktır!. (Ücretli tasarımların linki yazılabilir)
Gelelim boyamaya...
Yukarıda da yazdığınız gibi ve "[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]" nda da belirttiğimiz gibi;
1- VA'nız sanal olduğundan gerçek uçağın fotoğrafı haliyle yoktur. Ancak; "Sanalpilotta" bir zamanlar benim boyadığım "sanal-VA" olan "Pas-Jet_VA" boyamaları gibi az-çok benzemesini istediğiniz herhangi bir havayolu uçağının gerçek fotoğrafını ekleyebilirsiniz. Uçak ve boyama üzerindeki farklılıkların neler olacağını, uçağı boyayacak painterimiz ile fikir alışverişinde bulunabilirsiniz..
2- Yazınızda Logonuzun da hazır olmadığı anlaşılıyor.
3- Yukarıda boyanmasını istediğiniz uçak tipleri ve yapımcılarını yazmışınız, A340 için de kat'i şekilde yapımcının ismini yazmanız gerekir.
4- Boyama İstek şartlarında yazıldığı gibi, her painterimizin elinde her model her yapımcıya ait uçak bulunamayacağından, boyamanın başaruılı olarak boyanabilmesi için painterlerimizin zamanına ve istenen uçağın elinde olmasına bağlıdır.

..Bunlar hazırlanırken boyayacak painterimniz ile de açıkça forumlarımızda iştişare yapılabilir, bu iştişarelere diğer painterlerimiz de katılarak, daha ilginç ve daha farklı yorumlar, fikirler sunabilir. Bu görüşmelerin PM (özel mesaj) den yapılmamasını gerekir ki, zaten FS sorunları ve konuşmaları PM'den yasaktır.

Yeni VA'nızdaki etkinliklerinizde ve çalışmalarınızda başarılar dilerim. Saygılar.
Kerem Peksen
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: [ İSTEK ]: Selam, Özür, Teşekkür ve Boyama isteği   29/6/2012, 08:42

Hocam değerli yorumunuz için teşekkür ediyorum, hemen mesajınızda yazdıklarınızı düzenleyeceğim.

Kardeşim konusuna son kez değineyim, sadece hak etmiş hakkatten ellerinize sağlık, kendisine de sizin verdiğiniz tepkinin benzerini vermiştim bende.

Konumuza dönecek olursak eğer :

Yanlış anlaşılmamak için şunu da belirteyim, gerekirse ücretli yaptıracağımızı söylediğimde, içimden kimseyi para karşılığı teşfik gibi bir niyet geçmemişti, kaldı ki gönüllü yapılan şeylerin daha güzel yapıldığına inanan birisiyim bende, aslında hani yakın zamanda bir cevap alamazsak başka yollardan başka kişilere belki yaptırabiliriz anlamında söylemiştim.

1- Evet aslında olmayan, hem hayali, hemde sanal olan bir havayolu kurmaya çalıştığımız için orjinali diye bir şey yok :)
Dediğiniz gibi yapıp beğendiğim bir havayolu şirketinin resmini koymalıyım, en azından ona benzer yada yakın tarzda bir çalışma yapılabilir.
2- Logo yapım aşamasında Photoshop kullanan bir arkadaşım o işi üstlendi sağolsun, boyamayı yapacak arkadaşa yetiştirmeye çalışıcaz.
3- Hocam Airbus için hiç bir fikrim yok bana sizlerin tavsiyesi lazım, o konuda da bana yardımcı olabilirseniz çok makbule geçecek, lakin daha önce belirttiğim gibi, ben Boeing ciyim ve airbus sadece FS9 kullanırken PSS firmasının uçaklarını kullandım, dahası yok, Bütün ücretli addon larımı ücretleri karşılığı firmalarından alıyorum, gerekirse tavsiyeleriniz sonucu ben ücretli bir Airbus alabilirim, kendimde arada airbus uçurmak isterim belki diye.
4- Boyama istekleri ile ilgili uyarılar yaptığınız bölümü okumuştum hocam, orada da belirtmişsiniz, painter ın isteklerini sizin karşılamanız gerekir diye, bende aynen o dediğinizi yapacağımı düşünerek istedim, boyamayı yapmak isteyecek üstadın istekdiklerini karşılarım, aslında şu anda PMDG nin tüm paint kit'leri de elimde mevcut zaten.

Kesinlikle PM konusuna bende sizin gibi karşıyım, burası bir paylaşım forumu, paylaımlarımızı PM ile yapınca biraz tabiri caiz ise foruma ihanet gibi oluyor, her şey burada tartışılmalı, hatalar, boyamalar, istekler, tartışmalar, ileride başkalarına da yol gösterecektir, kaldı ki, PM sistemi paylaşım için tasarlanmamıştır.

Yeni kurmaya çalıştığımız VA mız için güzel dileklerinize teşekkür ediyorum.
Saygılar.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: [ İSTEK ]: Selam, Özür, Teşekkür ve Boyama isteği   29/6/2012, 08:56

Vallaha şu anda Wilco / Feelthere, MCDU desteği sayesinde halen kullanılıyor (ben de kullanıyorum). Evolution serisi daha makbul, deneyebilirsiniz. PSS ve Airsimmer kullanmadım, Aerosoft X de çıkartımş, MCDU desteği de olacak diyorlar ama FSX için. Tercih sizin hocam.
Kerem Peksen
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: [ İSTEK ]: Selam, Özür, Teşekkür ve Boyama isteği   29/6/2012, 09:04

Özgür Hocam, galiba PSS in FSX için olanı yok, aradım ama bulamadım.
Benim niyetim PMDG ye alışık olduğum için, MDCU desteğinin olması çok önemli, e biraz da dinamikleri iyi ve eli yüzü düzgün modellenmiş bir addon olursa alabilirim. Bazı free addonlarda varmış ücretlilere taş çıkartacak kadar iyi olduğunu söyleyenler var, belki onlardan birisini de tercih edebilirim, yukarıda belirttiğiniz firmaların uçaklarını bir inceleyeceğim ve arkadaşların da buradaki yorumları ile harmanlayacağım, çıkan sonuç bana yol gösterecektir diye düşünüyorum, tavsiyeleriniz için teşekkür ediyorum.
Saygılar.
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: [ İSTEK ]: Selam, Özür, Teşekkür ve Boyama isteği   29/6/2012, 23:39

Selâm arkadaşlar,
İkide bir araya girdiğim için lütfen bağışlayın.
Çoğu painter arkadaşlarımız, uçaklarınıza boyama yapmak için merak içinde sabırsızlandıklarını hissedebiliyorum. Ben de öyle.. kahkaha
Hâl böyle iken, yapılacak ilşleri bir sıraya koymak gerekir;
1- Öncelikle logo,
2- Daha sonra her uçak tip ve modelinde aynı olacak tarzda gövde üzerindeki stil, renk, desen ve yerleşim standardı.. (Hangi uçak modeline göre bir dizayn yapılırsa yapılsın, sunacağınız bu standart boyama stili üzerinden her uçak böyle boyanacaktır!"
3- Logolu ve gövdesi VA'nıza göre dizayn edilmiş, renklendirilmiş herhangi bir uçak resmini, "Uçak Boyama İstekleri" bölümümüzde (yani bu konu,sayfa içinde) paylaşarak, yapımcı ve model ismini yazarak, boyama isteğinde bulunmak.
4- Gerisini biz hakkederiz.. kahkaha
Sağolsun painterlerimiz böyle ilginç, yeni ve farklı boyamaları Pilot hocalarının GAZ'ıyla yapmaya pek heveslidirler.. İyi ki bu yetenekli painterlerimiz var, iyi ki o boynuzlar kulağı geçmişler. Tekrar buradan bütün yetenekli, becerikli, saygılı, "İstek Boyamaları" sayfasındaki boyamaları yapan painterlerimize teşekkür ediyoruz ve onları bağrımıza basıyoruz.. Helâl size aslanlarım!... kahkaha
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: [ İSTEK ]: Selam, Özür, Teşekkür ve Boyama isteği   30/6/2012, 11:31

Wilco / Feelthere Airbus için hocam. Boyamaları da hem FS9 hem de FSX için. Siz sadece FSX için olanı (evolution olanı alın, sakın deluxe almayın, deluxe hem pahalı hem de sorunlu) alacaksınız. Vol1, A318-A319-A320 ve A321 içerir. Vol2 ise A330-A340 serilerini içeriyor.

Kolay gelsin. Boyamaları zordur ama yapanlar öyle diyor kahkaha
Kerem Peksen
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: [ İSTEK ]: Selam, Özür, Teşekkür ve Boyama isteği   30/6/2012, 13:20

Özgür hocam, çok teşekkürler, hemen incelemeye başlıyorum, makul bir fiyat ile satılıyorsa alacağım kesinlikle, yani en çok 50$ gibi, bunların wilco olanını kullanmıştım a388 dev uçağını, tabiri caiz ise tam bir rezillikti, umarım wilco diğer modellerde bu kadar başarısız değildir, bana bu uçakların firmalarına göre artı ve eksilerini söyleyecek arkadaşlar olursa ona göre karar vereceğim.
Bu arada logo bitmek üzere o bitince ilk mesajıma Logo yu da yerleştireceğim, arkadaşım çoktan bitirebilirdi aslında ancak çok yoğun çılışıyoruz biz iş yerinde kendimize ayıracak hiç vaktimiz kalmıyor neredeyse, bu logo yu yapan arkadaşımda bizim iş yerinde olduğu için yoğunluğunu biliyorum.
Saygılarımla.
Keskin Umut
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: [ İSTEK ]: Selam, Özür, Teşekkür ve Boyama isteği   30/6/2012, 13:44

Tam anlamıyla herşeyiniz(Logo,yazı fontu renkleriniz belirlenip) bittikten sonra bu boyama işini üstlenebilirim.Saygılar
Kerem Peksen
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: [ İSTEK ]: Selam, Özür, Teşekkür ve Boyama isteği   30/6/2012, 15:07

Keskin Umut demiş ki:
Tam anlamıyla herşeyiniz(Logo,yazı fontu renkleriniz belirlenip) bittikten sonra bu boyama işini üstlenebilirim.Saygılar
Teşekkürler Yazı font unu arkadaşım yaptı şu anda yurt dışında, iş için gitti, ama size şuraya küçük bir banner örneği koyarsam belki siz bilebilirsiniz, tabii bendeki sadece tahmin, bilemeyebilirisiniz belki, olmazsa kendisine soracağım zaten.
EDİT: Banner ve açıklaması kaldırılmıştır.
Saygılarımla.

En son Kerem Peksen tarafından 2/7/2012, 17:45 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: [ İSTEK ]: Selam, Özür, Teşekkür ve Boyama isteği   1/7/2012, 00:12

Öncelikle Umut hocama, bu boyama işini üstlendiği için VAPS olarak gönülden teşekkür ederim. Kendisine (+)'lar ŞELÂLE!..
Kerem hocam. Bu sunduğunuz banner, sanırım sitenizin banner'ı..
Biliyorsunuz ki; uçak boyamalarında üç kıstas bulunuyor. Logo, yazı fontu ve gövde renk ve boyama stili..
Bunlardan logo olarak banner üzerinde hangi kısım kulanılacaksa, onu tek-sade olarak, büyük pixelli ve png/PSD formatında ve PM'den boyayacak arkadaşa vermeniz gerekir. (Neden PM'den? dersek... Böyle özel logo, font vs..g,bi sizin havayolunuza ait olan dökümanları açıkça forumlarda paylaşırsanız, önüne gelen herkes bunları alarak, haberiniz bile olmadan farklı sitilde boyamalar yaparak, piyasada havayolunuzun standart olmayan farklı farklı, birbirine hiç uymayan boyamalarla dolar. Büyük çaba ve emeklerle belli bir kıstas ve standart hale getirilen uçağınızın, iyiniyetli olmayan kişiler tarafından çeşitli stillerde boyamalarınızın piyasada görülmesi tabi ki hoş olmaz.
Logonuzu ve yazı fontunuzu göndereceğiniz uçağı boyayacak olan painterin de bu dökümanları güvenilir şekilde emanetine alması gerekir. Yani başka kişilere vermemesi gerekir. Şu an belki "- Boşver, önemli değil!" diye düşünebilirsiniz, ancak, ilerde bu birçok yasal sorunlara yol açabilir..Sadece hatırlatmak istedim bunları..
)
Yazı fontu olarak ta.. Arkadaşınız font Creator ile yeni bir yazı fontu mu yarattı?, bilemiyorum ama, şayet hazırda bulunan herhangi yazı fontu da olsa, kendiniz özel bir font yaptıysanız da, bu yazı fontunu da (.TTF olarak) uçağı boyayacak paintere göndermeniz gerekir.
Gövde renk ve stili olarak zaten ilk mesaja editlediğiniz örnek resimler var. Bunlar üzerinde painterimiz ile özelden veya buradan da iştişarelerde, fikir paylaşımlarında bulunabilirsiniz..

Kısacası, yukarıdaki Banner üzerinden logo ve fontlar kesilip te boyamada kullanılamaz maalesef. Logo ve fontu ayrı ayrı ve logoyu da yüksek çözünürlükte göndermeniz gerekiyor. Tabi PM'den ve painterimize sadece..Saygılar sunar, işlerinizde başarılar ve kolaylıklar dilerim.
Kerem Peksen
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: [ İSTEK ]: Selam, Özür, Teşekkür ve Boyama isteği   2/7/2012, 09:47

pilot demiş ki:
Öncelikle Umut hocama, bu boyama işini üstlendiği için VAPS olarak gönülden teşekkür ederim. Kendisine (+)'lar ŞELÂLE!..
Kerem hocam. Bu sunduğunuz banner, sanırım sitenizin banner'ı..
Biliyorsunuz ki; uçak boyamalarında üç kıstas bulunuyor. Logo, yazı fontu ve gövde renk ve boyama stili..
Bunlardan logo olarak banner üzerinde hangi kısım kulanılacaksa, onu tek-sade olarak, büyük pixelli ve png/PSD formatında ve PM'den boyayacak arkadaşa vermeniz gerekir. (Neden PM'den? dersek... Böyle özel logo, font vs..g,bi sizin havayolunuza ait olan dökümanları açıkça forumlarda paylaşırsanız, önüne gelen herkes bunları alarak, haberiniz bile olmadan farklı sitilde boyamalar yaparak, piyasada havayolunuzun standart olmayan farklı farklı, birbirine hiç uymayan boyamalarla dolar. Büyük çaba ve emeklerle belli bir kıstas ve standart hale getirilen uçağınızın, iyiniyetli olmayan kişiler tarafından çeşitli stillerde boyamalarınızın piyasada görülmesi tabi ki hoş olmaz.
Logonuzu ve yazı fontunuzu göndereceğiniz uçağı boyayacak olan painterin de bu dökümanları güvenilir şekilde emanetine alması gerekir. Yani başka kişilere vermemesi gerekir. Şu an belki "- Boşver, önemli değil!" diye düşünebilirsiniz, ancak, ilerde bu birçok yasal sorunlara yol açabilir..Sadece hatırlatmak istedim bunları..
)
Yazı fontu olarak ta.. Arkadaşınız font Creator ile yeni bir yazı fontu mu yarattı?, bilemiyorum ama, şayet hazırda bulunan herhangi yazı fontu da olsa, kendiniz özel bir font yaptıysanız da, bu yazı fontunu da (.TTF olarak) uçağı boyayacak paintere göndermeniz gerekir.
Gövde renk ve stili olarak zaten ilk mesaja editlediğiniz örnek resimler var. Bunlar üzerinde painterimiz ile özelden veya buradan da iştişarelerde, fikir paylaşımlarında bulunabilirsiniz..

Kısacası, yukarıdaki Banner üzerinden logo ve fontlar kesilip te boyamada kullanılamaz maalesef. Logo ve fontu ayrı ayrı ve logoyu da yüksek çözünürlükte göndermeniz gerekiyor. Tabi PM'den ve painterimize sadece..Saygılar sunar, işlerinizde başarılar ve kolaylıklar dilerim.

Evet Hocam kesinlikle haklısınız, bu bizim sitemize banner olarak düşündüğümüz resimdi.
Logo yaptırdığım arkadaşımın yurt dışına çıkması beni de tepe taklak etti, bu yüzden tam olarak bir logo sunamıyorum, boyamayı yapacak arkadaşın da önerilerine açığım, isterse tam ortada duran EVE yi logo olarak kullanabilir tabii, tam olarak bizi ifade etmesede başka bir havayolu şirketini yine de andırmıyor nihayetinde.
Yazı Fontunu da bu gün yazacağım buraya.
Dediğinizi yapıp logo yu PNG yada PSD formatında PM atarım. ( Başka bir arkadaşa tasarlatacağım.)

PM konusuna gelince, tabii siz tecrübeli olduğunuz için bizim başımıza gelebilecekleri önceden tahmin edebiliyorsunuz, ben ise bu açıdan hiç düşünmemiştim, tabii bunu önceden düşünebilmek için tecrübeli olmak lazım, ki o tecrübede bizde yok, Banner ı kaldırmama gerek yok sanırım değilmi onda da bir sakınca görüyorsanız kaldırayım hemen.
Boyamayı üstlenen hocama da sonsuz saygı ve şükranlarımı sunuyorum, gerekli materyalleri kendisine sağlayacağım, elimden geldiği kadar hızlı olarak.
Saygılarımla.
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: [ İSTEK ]: Selam, Özür, Teşekkür ve Boyama isteği   2/7/2012, 16:16

Logoyu kaldırmanız iyi olur hocam. (Mesajınızı editleyemezseniz, biz yapabiliriz.)
Font'u ve Logoyu buraya (bu sayfaya) değil, boyamayı yapacak olan painterimiz Umut Keskin hocamıza Özel mesajdan gönderiniz lütfen..
Boyama hakkındaki diğer yorum ve fikirlerinizi size ait olan, yeni açtığımız şu sayfamızda yapabilirsiniz;
Saygılar..
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: [ İSTEK ]: Selam, Özür, Teşekkür ve Boyama isteği   2/7/2012, 17:46

Konuya ve boyama çalışmalarına, yorumlara şu sayfadan devam edebiliriz:

Bu nedenle konuyu kilitliyor ve başlığa "ÇÖZÜLDÜ" iconu uyguluyorum.
Sponsored content

MesajKonu: Geri: [ İSTEK ]: Selam, Özür, Teşekkür ve Boyama isteği   

[ İSTEK ]: Selam, Özür, Teşekkür ve Boyama isteği
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası