AnasayfaFaceVAPSGiriş yapKayıt Ol
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum

VAPS following countries:
( Since 28.01.2014)
"SketchUp"; En Kolay 3D Çizim Programı552
Paylaş | 

"SketchUp"; En Kolay 3D Çizim Programı

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Mert Irtem
WEB-Researcher

WEB-Researcher

MesajKonu: "SketchUp"; En Kolay 3D Çizim Programı   22/4/2012, 21:10

Google SketchUp 3D dünyasını keşfetmenizi sağlayacak kolay öğrenilebilir bir 3 boyut modelleme yazılımıdır. Sadece birkaç basit aracı ile 3 boyutlu evler, kulübeler, sıralar, ağaçtan projeler,uçaklar hatta uzay gemileri dahi yapabilirsiniz. Ve oluşturduğunuz kendi modellerinizi Google Earth içerisine yerleştirebilir veya çıktısını alabilirsiniz.

LİNK:
Linkleri Görmek İçin lütfen MESAJ yazınız!
Please enter the message link to view!
Mesajınız en az 10 kelimeden ve anlamlı cümlelerden oluşmalıdır!
(Your message should be at least 10 words and meaningful phrases!)

SS:

firatsonmez
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: "SketchUp"; En Kolay 3D Çizim Programı   23/4/2012, 09:26

Deneyelim hocam teşekkürler:)
Mert Irtem
WEB-Researcher

WEB-Researcher

MesajKonu: Geri: "SketchUp"; En Kolay 3D Çizim Programı   23/4/2012, 22:39

birşey değil hocam.
emirkarakaya
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: "SketchUp"; En Kolay 3D Çizim Programı   3/10/2012, 22:16

teşekkürler kardeşim deneyelim bakalım nasıl bir şey.
emirkarakaya
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: "SketchUp"; En Kolay 3D Çizim Programı   3/10/2012, 22:17

teşekkürler kardeşim deneyelim bakalım nasıl bir şey.
Halil Ibrahim Sarıkaya
WEB-Researcher

WEB-Researcher

MesajKonu: Geri: "SketchUp"; En Kolay 3D Çizim Programı   3/10/2012, 23:32

Mert hocam paylaşım için teşekkürler dediğiniz program gerçekten basit ama bazı objeleri çizmek zor gerçekten resimdeki a320 de herhalde google sketch up programının dijital arşivinden olsa gerek kahkaha çok zaman istiyen bir program fs için modelleme yapılabilir mi bilemem ama çok güzel oda dizayn ediliyor paylaşım için teşekkürler.
HuseyinBerker
Pilot-2

Pilot-2

MesajKonu: Geri: "SketchUp"; En Kolay 3D Çizim Programı   7/11/2012, 12:50

teşekkürler
aarslan
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: "SketchUp"; En Kolay 3D Çizim Programı   7/11/2012, 13:50

görelim.
efe00
Pilot-3

Pilot-3

MesajKonu: SketchUp'ta Uçak yapımı   7/11/2012, 22:58

sketchup'ı iyi bilen bir hocam bana bunda tasarladığım bir uçağa nasıl vc eklerim? nasıl fs'ye aktarırım? bunları bana anlatabilir mi?
pilot
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: "SketchUp"; En Kolay 3D Çizim Programı   8/11/2012, 01:32

Açtığın yeni konuyu bu konuyla birleştirdim. Cevap yazacaklar buradan devam edebilir. Ben SketchUp ile çalışmadığımdan cevap veremeyeceğim.
cagdas44
3D Designer

3D Designer

MesajKonu: Geri: "SketchUp"; En Kolay 3D Çizim Programı   12/11/2013, 10:20

Her ne kadar şuan kendim vakit ayıramasamda bir konuda fikir edinmek istiyorum, malumunuz havaalanları konusunda bilgi edinmek çok güç ama bazen resmi kanallardan bazense gayrı resmide olsa havaalanını devamlı görme imkanı olanlarca yapılmış sketchup modelleri var mesela Anadolu Üniversitesi Havaalanı ve Kastamonu havaalanı yeni binası gayet güzel yapılmış, acaba bu modelleri referans alarak Gmax'de kendi tasarımlarımızı hazırlasak nasıl olur, sizce görüntü gerçekçiliği nasıl olur?
pilot
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: "SketchUp"; En Kolay 3D Çizim Programı   14/11/2013, 04:44

efe00 demiş ki:
sketchup'ı iyi bilen bir hocam bana bunda tasarladığım bir uçağa nasıl vc eklerim? nasıl fs'ye aktarırım? bunları bana anlatabilir mi?
Efe hocam, ister sizin tasarladığınız bir uçağa, isterse başka tasarımcının yaptığı bir uçağa 3D-VC tasarlamak ve eklemek olabilir. Ancak, bunu hiç denemediğim için sadece teori olarak söylüyorum. yapılır, eklenir ama çok uzun ve emek isteyen bir iş. Hem bütün tasarım konularında uzaman olmak en başta gelen öğelerden.  
"sketchup" bu konuda hafif kalır. Beklenen sonuçları maalesef veremez. Gmax ile tasarlanır, FsPanel Studio vesaire birçok programlarla Gma^'ta tasarlanan butonlar, animasyonlu düğmeler falan, hepsi Panel Studio programı ile tasarlanan uçağa eklenir. Bu arada XML dosyası ve kullanımı, düzenlenmesi hakkında epey bilgi birikimi olması gerekir. Çünkü panel üzerindeki buton gibi nesneler, ve bunların yapacağı görevler hep XML dosyasına yazılır. Anlayacağınız, çok zor ve zaman, bilgi gereken bir iş..
Sevgiler.  

cagdas44 demiş ki:
Her ne kadar şuan kendim vakit ayıramasamda bir konuda fikir edinmek istiyorum, malumunuz havaalanları konusunda bilgi edinmek çok güç ama bazen resmi kanallardan bazense gayrı resmide olsa havaalanını devamlı görme imkanı olanlarca yapılmış sketchup modelleri var mesela Anadolu Üniversitesi Havaalanı ve Kastamonu havaalanı yeni binası gayet güzel yapılmış, acaba bu modelleri referans alarak Gmax'de kendi tasarımlarımızı hazırlasak nasıl olur, sizce görüntü gerçekçiliği nasıl olur?
Daha önce böyle "convert" denemeleri yaptım. Ancak google dan "sketchup" tasarımlarının dosyalarını indirip, Gmax'ta açmayı denedim ama, araya başka programlarda ekleyip, Gmax'ın destekleyeceği uzantıya getirsem de maalesef Gmax bu uzantıları desteklemedi Çağdaş hocam. Hem sadece model dosyalarını indirebiliyorsunuz.  Kaplama dosyalarını kendimiz yaratmamız gerekiyor. Bu nedenle en iyisi, kendimiz sıfırdan modellememiz daha iyi ve stabil olur. En azından ben böyle düşünüyorum.
Saygılar.
cagdas44
3D Designer

3D Designer

MesajKonu: Geri: "SketchUp"; En Kolay 3D Çizim Programı   14/11/2013, 08:19

pilot demiş ki:
Daha önce böyle "convert" denemeleri yaptım. Ancak google dan "sketchup" tasarımlarının dosyalarını indirip, Gmax'ta açmayı denedim ama, araya başka programlarda ekleyip, Gmax'ın destekleyeceği uzantıya getirsem de maalesef Gmax bu uzantıları desteklemedi Çağdaş hocam. Hem sadece model dosyalarını indirebiliyorsunuz.  Kaplama dosyalarını kendimiz yaratmamız gerekiyor. Bu nedenle en iyisi, kendimiz sıfırdan modellememiz daha iyi ve stabil olur. En azından ben böyle düşünüyorum.
Saygılar.
Hocam kastım Sketchup modeli direkt Gmax'e aktarmak değilde, seketchup a aktarıp buradan ölçü ve detay açıları edinip tekrar Gmax de kullanmak yani var olan modelleri bir bilgi kaynağı olarak kullanmak. Yanlış hatırlamıyorsam modelleri dae uzantılı export ettiğimizde kaplamalarıda bir klasör halinde bize sunuyordu program.
pilot
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: "SketchUp"; En Kolay 3D Çizim Programı   17/11/2013, 17:57

Öyle olabilir hocam. Daha mantıklı, denemek lazım. Şu sıralar, formatladığım laptop'a yeniden programları meşgul olduğumdan henüz çalışmalara kaldığım yerden başlayamadım. Saygılar hocam.

"SketchUp"; En Kolay 3D Çizim Programı

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası