VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca)

+33
Burakkaan
zafergungor
cem_hosgor
Ayhann
YALÇIN KESER
İbrahimSerkan
alicanlakott2
waaw86
bilgin.5252
eunver
mustafaa
Hasan Bozdaş
batu1993
okan854
Kubilay
Hüseyin Subaşı
yigita
cetindagbatu
gokceuzunay
atabay
ilter71
Mertcan UZER
ilkerus
matrix2
Keskin Umut
basay71
Selim ŞAHİN
Özgür Kiraz
ünsal_satar
Berfin ok
Erdinç TURKAN
pilot
istanblue
37 posters
Sayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) Empty
MesajKonu: FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca)   FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) EmptyPtsi 30 Ocak 2012, 17:37

FSX DEFAULT BOEING 737-800 STAR ALLIANCE TC-JFI ''SİVAS''

"Microsoft Corporation"

STAR ALLIANCE Painter Gürhan TUNCA - VAPS Aircraft Painter

Uçak sadece FSX içindir,full uçak değildir sadece texture dosyasıdır.
Nasıl ekleneceği indirilen klasörün içinde anlatılmıştır.

FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) I5471536_untitled-1-jpg

FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) I5471787_2031459-jpg

FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) I5471788_ads-z2-jpg

FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) I5471789_ads-z1-jpg

FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) I5471790_ads-z3-jpg

FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) I5471791_ads-z4-jpg

FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) I5471792_ads-z-jpg

YENİ İNDİRME LİNKİ:(27'Ocak'2015)
-------------------------------------
Değerli arkadaşlar, uzun süreden beri bu boyamanın linki kırık olduğu için...
konudaki FSX-Default Boeing737-800w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS) boyamasının linki kırık olduğundan....Aynı uçağın Ünsal Satar hocamız tarafından yapılan 2nci ve yeni boyamanın dosyalarının bulunduğu diğer sayfamızın linki, alttadır!..  İlgilenenlerin dikkatine!. (Pilot hoca-27'Ocak'2015)

FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) I5471877_istanblue-jpg
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca)   FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) EmptyPtsi 30 Ocak 2012, 18:13

Evettt!,, sonunda gelebildim..
Evet hocam..Kusursuz görünüyor..zaten kusur aramaya gerek yok ki.."Zor ve farklı boyamaların Painteri" böyle boyamada hata yapacağına inanmıyorum.
Baktım, evet bir kaç çapak dışında (arkadaki Boeing stiker'ı daha hafif gri veya "2 boy transparan" olabilir) kahkaha çok MÜKEMMEL ve HARİKA bir çalışma.. şayet Fs9 olsaydı baş köşeme koyardım.. Tıpkı, KOÇ'u koyduğum gibi. kahkaha
Ellerine, gözlerine, zamanına ve emeklerine sağlık Gürhan hocam.. Çok teşekkürler.. En çok ta Ünsal hocam buna BİTECEK!... Önce ben BİTTİM!.. kahkaha
Tabi ki (+) lar OKYANUS!..

Önce, "Uçak Boyama İstek Sayfası" ndaki boyamalar!, daha sonra gerekirse ÜNVANLAR!...

İlk gerçek resim ile ikinci SS arasındaki kuyruktaki yıldızların yönüne bakar mısınız?.. Düzenlemelere, bundan sonraki boyamalarda dikkat edilebilir..
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca)   FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) EmptyPtsi 30 Ocak 2012, 18:27

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim hocam.Söylediklerinizi diğer boyamalarımda daha dikkatli uygulayacağım.Kuyruk amblemi sanırım horizantel olmuş üzgün Bütün gece bu boyamayla uğraştığımdan onu görememişim hocam.Bu işi benim için çok zevkli bir iş olarak yapıyorum ve boyarkende gerçekten insan güzel duygular yaşıyor.Bilmiyorum ama ben böyleyim :) Ne demiştik hocam VAPS bir ayrıcalıktır ve istanblue size ayrıcalıkları yaşatmaya devam edecek hocam :))
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca)   FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) EmptyPtsi 30 Ocak 2012, 18:39

İnşallah hocam..Asıl işlerinizi de bu hobiye kurban etmeyin lütfen.. Önce EKMEK PARASI, sonra hobi!.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca)   FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) EmptyPtsi 30 Ocak 2012, 19:14

Gürhan hocam ellerinize sağlık,çok güzel görünüyor, ama ne yazıkki FSX bende olmadığı için indiremiyorum, ama FSX kullanan arkadaşlar çok mutlu olacaklardır, bende Pilot hocam gibi size sonsuz teşekkür ederim.Sevgiler, Saygılar.
Berfin ok
Pilot-1

Pilot-1
Berfin ok

MesajKonu: Geri: FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca)   FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) EmptyPtsi 30 Ocak 2012, 21:04

işte bunu arıyordum uzun süredir teşekkrüler emeğine sağlık
ünsal_satar
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
ünsal_satar

MesajKonu: Geri: FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca)   FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) EmptyPtsi 30 Ocak 2012, 21:32

Aman allahım bu ne güzelliktir
Hocam elleriniz dert görmesin,
Bu amatör kaptan adayın nacizhane isteğine zaman ayırıp, emek verip muhteşem bi iş çıkartmışsınız, çok sağolsun, çok teşekkür ederim

Burdan bütün üyelerden özür dilememe isteği duyuyorum açıkcası
Diğer isteklere baktığımda "hemen problemsiz hallediliyor boyama hazırlanıyor bende bir istek yapıyım o zaman" dedim VAPS'a ilk defa bi istek yaptım ama bu istek boyamamın bu kadar olay ve gerginlik çıkaracağını düşünmedim

Pilot hocamında, Painter abilerime bu kadar tepki vereceğini düşünemedim

Aslında bu sitede büyük bir fedakarlık söz konusu, hiç tanımadığı bilmediği bir kişinin isteğini, zaman ve emek harcayıp üretiyor ve paylaşıyor hocalarım
Bunuda zaten başka bi yerde bulmam imkansız

Hepinize paylaşımlar için yürekten teşekkür ederim
Eğer benim bi kabahatim varsa,olduysa tekrar özür diliyorum

Saygılar
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca)   FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) EmptyPtsi 30 Ocak 2012, 21:57

Göremiyorum, kör oldum, aman Allah'ım :lol:

Şaka bir yana kendi avatarım dahil resimleri göremiyorum ama iyi bir çalışma olduğuna eminim. Elinize sağlık hocam, artınızı verdim (göremesem de).
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca)   FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) EmptyPtsi 30 Ocak 2012, 22:52

Sevgili Ünsal kaptanım uçağı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.Yorumlarını esirgemeyen hocalarım ve kaptanlarıma yürekten teşekkür ederim.Ne kadar zaman ayıramayıp yardımlarımızda geç kalsakta burada bir aile olduğumuzu unutmamız gerekiyor zaten gerisi gelir arkadaşlar.Bizler bu işe gönül verenler olarak buradayız ve ben doğru bir tercih verip olmak istediğim yerde olduğumdan eminim ve elimden geldikçe her konuda yardım etmeye hazırım.Herkese sonsuz sevgiler sunarım...

Gürhan TUNCA
ünsal_satar
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
ünsal_satar

MesajKonu: Geri: FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca)   FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) EmptyPtsi 30 Ocak 2012, 22:56

Boyama istediğini yaptım
İstediğim boyama oldu fakat ben yüklemeyi beceremedim ::)
Her zaman yaptığım gibi default uçağı ekledim ama gözükmedi
Sanırım problem b737_800_1_T dosyasının .BMP olmasndan kaynaklanıyor bu dosyanın normalde .DDS olması gerekmiyo mu ?

Not:FSX'i başdan yüklüyorum 8)
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca)   FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) EmptyPtsi 30 Ocak 2012, 23:02

Hocam zaten dds formatında dediğiniz dosya.Ben hiç değiştirmeden yükledim denedim bir sorun yok bende.Uçak seçme bölümünde görünüyormu uçağınız.
ünsal_satar
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
ünsal_satar

MesajKonu: Geri: FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca)   FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) EmptyPtsi 30 Ocak 2012, 23:11

Hayır hocam bahsettiğim b737_800_1_T dosyası BMP isterseniz bi indirin linkten boyamayı bakın
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca)   FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) EmptyPtsi 30 Ocak 2012, 23:32

Gürhan hocam, "b737_800_1_T" texturesini DXTBmp programı ile DDS formatına çevirdiyseniz, ".dds" uzantısına sahip olur ama, FsX kabul etmeyebilir. Texture DDS dosyasının görünen boyutu 1.366mb. olması gerekir. Bir yanlışlık olabilir, sorun değil.. DDS'ye çevirmek için "DDS Converter" kullanılıyor. Download: https://vaps.hooxs.com/t2449-dds-converter-2
Buna rağmen FsX'te denenmiş ki; yukarıdaki görüntüler FsX'ten. Demek texture DDS uzantısında.. Belki de Upload yaptığınız ZIP'teki farklı olabilir.
ünsal_satar
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
ünsal_satar

MesajKonu: Geri: FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca)   FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) EmptyPtsi 30 Ocak 2012, 23:39

Tamam pilot hocam sorunu çözdüm hallettim
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca)   FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) EmptyPtsi 30 Ocak 2012, 23:45

Ee, olmadı ama hocam.. Sorunu nasıl çözdüğünüzü yazmanız etik olması açısından elzem. Yazın ki; biz de öğrenelim değil mi ya? kahkaha
ünsal_satar
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
ünsal_satar

MesajKonu: Geri: FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca)   FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) EmptySalı 31 Ocak 2012, 00:32

Aslında zor değil hocam
FSX'i silip başdan kurdum sorunu çözdüm kahkaha
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca)   FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) EmptySalı 31 Ocak 2012, 00:51

Niye ki ?.. hayret!..
Cevabınız teşekkürler Ünsal hocam. Saygılar.
ünsal_satar
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
ünsal_satar

MesajKonu: Geri: FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca)   FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) EmptySalı 31 Ocak 2012, 00:58

Hocam ben FSX'in dosyalarıyla çok oynuyorum bir şeyler ekleyecem zaman yedeğini alma gibi bi huyum yok herhalde dosyları bozdum başdan yükleyince düzeldi
Selim ŞAHİN
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Selim ŞAHİN

MesajKonu: Geri: FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca)   FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) EmptySalı 31 Ocak 2012, 01:59

Şimdi hocam, boyama mükemmel görünüyor. Hatta çok mükemmel.. ::) Elinize sağlık Gürhan hocam,, (+)'lar teslim edildi..

Bir diğer konuda ss'ler,, onlar daha bi iştahımızı kabartı.. Yahu Gürhan hocam, bu grafiklerde varmı bi photoshop hilesi falan yoksa yalnız REX bu kadar güzelleştiriyormu manzarayı?

Malum FSX biraz gıcık bir yazılım ve her eklentiyle sorunsuz çalışmıyor. Bende bu yüzden cesaret edemiyorum REX kurmaya, ama bu netlik REX ile ilgili ise cesaretimi toplayıp kurmayı deneyeceğim. Önce satın alıp, sonra kurcam tabii!.. ::) Tekrar teşekkürler hocam. Saygılar.
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca)   FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) EmptySalı 31 Ocak 2012, 03:53

Selim hocam SS lerde hiçbir oynama yok.Orjinal çektiğim resimler.Photoshop yapsaydım köşedeki yazılarıda kaldırırdım zaten :) Bu biraz ekran kartı ve FS özelliklerinden kaynaklanıyor.Senelerdir FS de bir bilmece haline gelmiştir doğru grafik ayarları.Bence de en önemli şey bu;PC nizin kaldırabileceği en doğru ayarı yakalayabilmek.Sanırım buda bunun eseri diye düşünüyorum.Pek tabiki REX in görüntülere kattığı gerçekçiliği unutmamak gerekir.Ben Win7 64 bit e yükselttim sistemimi XP kullanıyordum ve arada gerçekten çok fark oluştu.REX tamamen sorunsuz kullanıyorum.Ne bir kasmaya nede titremeye neden oluyor.Siz şu an en büyük eklenti olan REX ten simülatörünüzü mahrum bırakarak bence en büyük hatayı yapıyorsunuz.İşletim sistemnize baktım doğruysa rahatlıkla kaldırır sorun olmaz diye düşünüyorum hocam.Yinede siz bilirsiniz.Gerçekçilik istiyorsanız REX derim :) Saygılar...
basay71
Pilot-4

Pilot-4
basay71

MesajKonu: Geri: FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca)   FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) EmptySalı 31 Ocak 2012, 11:41

Emeğinize teşekkürler güzel bir çalışma olmuş
Selim ŞAHİN
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Selim ŞAHİN

MesajKonu: Geri: FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca)   FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) EmptySalı 31 Ocak 2012, 22:01

::) Gürhan hocam, pek tabii çok doğru bir konuya değindiniz. Fs9 için olmazsa olmaz REX FsX içinde öyledir tabii. Ancak sağolsun Emre hocamı epey uğraştırdım bu doğru grafik ayarı noktasında. Diğer konuda Win7 konusu. Bende win 7 64bit işletim sisteminden winXP 64bite daha iki hafta kadar önce geçtim. Pilot hocamda bilir, Win7 kurduktan sonra çok garip bazı sorunlarla karşılaşıyorum bilgisayarımda. Mesela print screen tuşuna basınca pc'nin tamamen kilitlenmesi gibi. Hele son sefer fsx tamemen işkence oldu. XP kurduktan sonra biraz daha iyi durumda ama sorunsuz diyemiyorum maalesef. İşin açığı galiba benim FsX'de kısmetim yok, fs9 sorunsuz geliyor. Sistem bilgisi tamda proflilmde gördüğünüz gibi, ama işin içine PMDG NGX girdimi fps yerde 10-12 REX yokken. O yüzden çekiniyorum, birde o olursa nasıl olur acaba diye..
Keskin Umut
Vaps Designer

Vaps Designer
Keskin Umut

MesajKonu: Geri: FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca)   FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) EmptyPerş. 22 Mart 2012, 23:15

Teşekkürler.
matrix2
Pilot-1

Pilot-1
matrix2

MesajKonu: Geri: FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca)   FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) EmptyC.tesi 24 Mart 2012, 16:17

cok guzel olmus elinize saplık
matrix2
Pilot-1

Pilot-1
matrix2

MesajKonu: Geri: FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca)   FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca) EmptyPaz 25 Mart 2012, 22:50

elinize sağlık hocam

FSX-Default B738w THY-STAR ALLIANCE (TC-JFI SİVAS)-(Gürhan Tunca)
1 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : 1, 2, 3  Sonraki
 Similar topics
-
» THY Star Alliance-Sivas(TC-JFI)_B738w-VC'li_(Default FsX)-(Ünsal Satar)
» air marmara B738w çalışması
» THY-Star Alliance_A321 IFDG TC-JRB
» SGA MD88 THY (Star Allians)
» IFDG A319 THY (Star Alliance)