AnasayfaFaceVAPSGiriş yapKayıt Ol
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
TIME

VAPS

VAPS following countries:
( Since 28.01.2014)

Paylaş | 

İstek: Onur Air Airbus A330-300 Boyama İsteği

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
UMIT UNALDI
ADMIN
Flight Instructor
ADMINFlight Instructor

MesajKonu: İstek: Onur Air Airbus A330-300 Boyama İsteği   31/12/2011, 11:20

Merhabalar;

IVAO MTL data base dullanılmak üzere Onur Air A330-300 boyamasını aşağıda linkini veriğim paint kit e göre yapabilecek arkadaşlardan yardım rica ediyoruz. Boyamamız TC-OCA tescilli olacaktır.

Paint Kit : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Gerçek Resim

Wilco Boyama SS leri

Önemli Not: Painter arkadaşımızın bana boyama ile birlikte mail adresini de göndermesi gerekmektedir. IVAO kuralları gereği IVAO kendisinden boyamayı kullanabilmemiz için izin isteyecektir

En son UMIT UNALDI tarafından 3/1/2012, 09:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: İstek: Onur Air Airbus A330-300 Boyama İsteği   31/12/2011, 17:50

Hocam, Posky'den A330-200GE olarak yaptığım şu boyamaya bakar mısınız:
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Şayet beğenilirse, Logo ve yazı değişikliği ile daha kısa sürede Onur Air olarak uçağınız hazır olabilir.
Lâkin siz A330-300 istiyorsunuz,linktek, A330-200. Olabilir mi?..
UMIT UNALDI
ADMIN
Flight Instructor
ADMINFlight Instructor

MesajKonu: Geri: İstek: Onur Air Airbus A330-300 Boyama İsteği   31/12/2011, 18:09

Pilot Hocam;

Ivao MTL paketi için yukarıda verdiğim paint kit kullanılarak yapılması gerekiyor ne yazıki. A330-300 olduğu için uçaklarımız onu ekledim. Atlasın boyaası ile aynı. Her iki firmanın uçakları zaten halen Suudi Arabistan havayollarında.

Selamlar
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: İstek: Onur Air Airbus A330-300 Boyama İsteği   31/12/2011, 18:20

Peki hocam, anladım.
O takdirde boyamayı diğer saygıdeğer painter arkadaşlarıma bırakayım...
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief

MesajKonu: Geri: İstek: Onur Air Airbus A330-300 Boyama İsteği   1/1/2012, 11:54

Ümit hocam, mutlu yıllar dileklerimle;

gönderdiğiniz FSP paintkit üzerinde çalışmalara başladım, bilginize. Ancak benim kötü bir huyum ( IVAO da MTL DB olarak kullanılacak olsada) yaptığım boyamayı uçak üzerinde görüp kontrol etmeden içim rahat etmiyor.

FSP nin bu paint kit ve dosyaları için bir model MDL dosyası çok aradım ama bulamadım. yapacağım boyamaları TFS nin modeline uygun şekilde yerleştirebilirsem belki bittikten sonra kontrol etme imkanım olur, ya da FSP nin bu boyama kitine uygun model dosyası elinizde var ise
çok daha iyi olur. Saygılar...
UMIT UNALDI
ADMIN
Flight Instructor
ADMINFlight Instructor

MesajKonu: Geri: İstek: Onur Air Airbus A330-300 Boyama İsteği   2/1/2012, 08:18

İbrahim Hocam;

Öncelikle sizede iyi yıllar. Geç cevap verdiğim için özür dilerim. Size model dosyası ile alakalı akşam dönüş yapacağım. Kusura bakmayın gönderinizi yeni gördüm.

İyi çalışmalar
UMIT UNALDI
ADMIN
Flight Instructor
ADMINFlight Instructor

MesajKonu: Geri: İstek: Onur Air Airbus A330-300 Boyama İsteği   2/1/2012, 09:01

İbrahim Hocam;

Model dosyasına aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz

ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief

MesajKonu: Geri: İstek: Onur Air Airbus A330-300 Boyama İsteği   2/1/2012, 10:57

Ümit hocam model dosyası için teşekkürlerimi sunuyorum;

burun İ/T kapağının konumunun gövde altı boyamasının dışına taşma olasılığına karşı uçakta boyamayı görüp burun İ/T kapağı boyamasında değişiklik yapmam gerekip gerekmediğini görebileceğim bu şekilde.

Ümit hocam, aşağıda boyamayla ilgili kısa açıklamlar var inceleyip teyit ederseniz sevinirim.

TC-OCA nın bulabildiğim fotolarını incelediğim kadarıyla;

1. Model PW engine olacak.
2. uçak 4 kapı versiyonunda olacak.
3. kitteki 4 kapı versiyonu pencereleri ile TC-OCA fotoları arasındaki pencere farkları giderilecek. (ilave edilecek ve kapatılacak pencereler olacak)
4. fotolarda kanat tescilerini göremedim, kanat tescilleri olacak mı ?

bunların dışında ilave etmek istedikleriniz olursa bekliyorum hocam, saygılar...
UMIT UNALDI
ADMIN
Flight Instructor
ADMINFlight Instructor

MesajKonu: Geri: İstek: Onur Air Airbus A330-300 Boyama İsteği   2/1/2012, 11:16

İbrahim Hocam,

sorularınıza madde madde cevap vermeye çalışayım;

1- Model PW Engine olacak
2- Size gelen kite sağdık kalmanız gerek
3- Hocam burda da kite sağdık olmanız gerekiyor.
4- Kanat Tescillerine gerek yok.

Hocam bu Boyama mevcut size yolladığım model üzerinde çalışacak. MTL özelligi şu. Diğer online trafikler havalimanında size bu yaptığınız boyama şekli ile görüyorlar. Model dosyasında vs de bir değişiklik yapmıyoruz bu sebeple. Sizin boyamanızı yolladıktan sonra İlk ivao MTL update de tüm arkadaşların bilgisaylarına bu boyama inecek.

zaten size yolladığım pakette de yapılmış olan diğer kaplamaları görebilirsiniz. Biz sadece Texture.OHY klasörünü hazırlayıp yollayacağız

Selamlar
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief

MesajKonu: Geri: İstek: Onur Air Airbus A330-300 Boyama İsteği   2/1/2012, 11:28

Ümit hocam, yapacağımız değişiklikler sadece texture dosyalarında olacak değişiklikler, model dosyasına istesekde dokunamayız zaten. Ben sadece texturelerin TC-OCA fotolarına daha uygun olması açışından sormuştum.

1., 3. ve 4. maddelerde mutabıkız hocam, 2. maddeyi şunun için sordum, kitte 3 ve 4 kapı opsiyonu var yani kapılarda değişiklik yapılmayacak sadece kit üzerinden istenilen opsiyon seçilecek.

bu şekilde hazırlayacağım uçaktan bir kaç görüntüyü buradan vereceğim son kontrolunuz için hocam, textureleri okeyinizden sonra hemen göndereceğim. saygılar.
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief

MesajKonu: Geri: İstek: Onur Air Airbus A330-300 Boyama İsteği   2/1/2012, 15:35

Ümit hocam, uçak aşağıdaki resimlerdeki gibi görünecek; bir kaç işlemi daha kaldı bitirince bilgilendiririm tekrar sizi;

UMIT UNALDI
ADMIN
Flight Instructor
ADMINFlight Instructor

MesajKonu: Geri: İstek: Onur Air Airbus A330-300 Boyama İsteği   2/1/2012, 16:19

Tamamdır hocam. Ellerinize sağlık. Bekliyorum
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: İstek: Onur Air Airbus A330-300 Boyama İsteği   2/1/2012, 18:21

Ümit hocam, birşeyi merak ettim.
İlk mesajınızda IVAO_MTL yazmışınız.Ama bu uçak modelinin üreticisi kim acaba?, .. Hiçbir herde uçak yapımcısınınModeli çizen) ismi geçmiyor.Merak ettim. Saygılar.
UMIT UNALDI
ADMIN
Flight Instructor
ADMINFlight Instructor

MesajKonu: Geri: İstek: Onur Air Airbus A330-300 Boyama İsteği   2/1/2012, 18:47

Hocam Merhaba;

Paink Kit in yapımcısı Mitsushi Yutaka olarak geçiyor ama uçağın yapımcısı ile alakalı bir done bende bulamadım. IVAO Softwate Development Departmanının MTL (Multiplayer Traffic Library) dosyaları içerisinde geliyor bu uçaklar. Amaç diğer bir online trafiğin sizi doğru boyama ve uçakla görmesi tabi sizinde diğer online trafikler o şekilde görmeniz. Ama dediğim gibi model yapmcısı olarak bir kişi veya firma söylenmemiş. Proram da IVAO lisanslı. Sanırım Ivao Yazılım Departmanı tarafından hazırlanmış veya tüm hakları IVAO ya devredilmiş bir uçak olabilir
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief

MesajKonu: Geri: İstek: Onur Air Airbus A330-300 Boyama İsteği   2/1/2012, 20:52

UMIT UNALDI demiş ki:
Hocam Merhaba;

Paink Kit in yapımcısı Mitsushi Yutaka olarak geçiyor ama uçağın yapımcısı ile alakalı bir done bende bulamadım. IVAO Softwate Development Departmanının MTL (Multiplayer Traffic Library) dosyaları içerisinde geliyor bu uçaklar. Amaç diğer bir online trafiğin sizi doğru boyama ve uçakla görmesi tabi sizinde diğer online trafikler o şekilde görmeniz. Ama dediğim gibi model yapmcısı olarak bir kişi veya firma söylenmemiş. Proram da IVAO lisanslı. Sanırım Ivao Yazılım Departmanı tarafından hazırlanmış veya tüm hakları IVAO ya devredilmiş bir uçak olabilir

Dosyaların bulunamamasınında nedeni bu olsa gerek. Gönderdiğiniz paint kitte model ve kit yapımcıları belirtilmiş.

Ümit hocam uçağınız hazır, şimdiden hayırlı olması dileğiyle, VAPS ailesi olarak çorbada bir tutam tuzumuz oldu ise ne mutlu bize...

biraz sonra yeni mesajımda linki vereceğim...

RİCA: Ümit hocam, prosedürü bilmiyorum, ancak dosyalardan görebildiğim kadarıyla ivao.ini dosyası düzenleniyor.
O dosyada "repaint=..............." satırı var aşağıdaki gibi düzenlenebilirse mutlu olurum;

repaint=VAPS
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: İstek: Onur Air Airbus A330-300 Boyama İsteği   2/1/2012, 23:13

Bilgi için teşekürler Ümit hocam.
İbrahim hocam, size de boyama için teşekkürler, ellerinize sağlık.
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief

MesajKonu: Geri: İstek: Onur Air Airbus A330-300 Boyama İsteği   2/1/2012, 23:26

Pilot hocam, teşekkürler...

Ümit hocam, FSP A330-300 TC-OCA textureleri için linkiniz;
( Lütfen bir önceki mesajımdaki rica bölümünü dikate alınız)

---------------------------------

İlave: pilot hocam, burada [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] model dosyası hariç bir çok AI tasarım bulabilirsiniz...
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: İstek: Onur Air Airbus A330-300 Boyama İsteği   3/1/2012, 00:54

Link için teşekkürler hocam. RJSF yi okuyabildim diğerleri nanay! kahkaha
Önce Japonca'yı öğrenmek lazım hocam. kahkaha
UMIT UNALDI
ADMIN
Flight Instructor
ADMINFlight Instructor

MesajKonu: Geri: İstek: Onur Air Airbus A330-300 Boyama İsteği   3/1/2012, 08:22

İbrahim Hocam;

Seve seve ricanızı yerine getireceğim. Ancak;

--The contact details of the author of the repaint. The MTL team will ask for the permission themself

Yukarıda yazıldığı üzere bana bir iletişim bilgisi verilmesi lazım. Keza IVAO MTL takımı izin alacak.

Buradana veya özelden bir e mail adresi verebilirseniz isteğiniz bizim için emir yerine geçer
ibrahim
ADMIN
Paint Team Chief

ADMINPaint Team Chief

MesajKonu: Geri: İstek: Onur Air Airbus A330-300 Boyama İsteği   3/1/2012, 12:11

UMIT UNALDI demiş ki:
İbrahim Hocam;

Seve seve ricanızı yerine getireceğim. Ancak;

--The contact details of the author of the repaint. The MTL team will ask for the permission themself

Yukarıda yazıldığı üzere bana bir iletişim bilgisi verilmesi lazım. Keza IVAO MTL takımı izin alacak.

Buradana veya özelden bir e mail adresi verebilirseniz isteğiniz bizim için emir yerine geçer

Ümit hocam, sadece bir rica idi dikkate aldığınıza sevindim. İzin alınması konusunda Pilot hocamla irtibata geçerseniz sevinirim, zira benim VAPS adına burada yaptığım tüm boyamaların kullanım ve paylaşım yetkisi yine VAPS yönetimine ait olacaktır. Saygılarımla...
Sponsored content

MesajKonu: Geri: İstek: Onur Air Airbus A330-300 Boyama İsteği   

İstek: Onur Air Airbus A330-300 Boyama İsteği
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası