VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
ENB PLUS - FS2004 Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

ENB PLUS - FS2004

+7
Erdinç TURKAN
emresancaktar
pilot
PETER
hknpal
Salih BAŞPINAR
Sabri Sorgut
11 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Sabri Sorgut
Pilot-4

Pilot-4
Sabri Sorgut

ENB PLUS - FS2004 Empty
MesajKonu: ENB PLUS - FS2004   ENB PLUS - FS2004 EmptyÇarş. 28 Ara. 2011, 19:05

Başlıktanda anlaşıldığı üzeri enb serisinin çok güzel bir versiyonunu buldum kaptanlarım. Kendim FS2004'te denedim gerçekten çok başarılı. Sitelerde gezinirken gördüm.

Link :

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Not: FS2004 ana dizininin içine atmanız yeterli. Otomatik çalışacaktır çalışmaz ise shift+F12 kombinasyonunu deneyiniz.

Fsx için çalışırmı bilmem ...
Sabri Sorgut
Pilot-4

Pilot-4
Sabri Sorgut

ENB PLUS - FS2004 Empty
MesajKonu: Geri: ENB PLUS - FS2004   ENB PLUS - FS2004 EmptyÇarş. 28 Ara. 2011, 19:07

Bir şey ekleyeyim Teşekkürler " ANDON " kahkaha Başka bir sitede paylaşan arkadaşın adı ...
Salih BAŞPINAR
Pilot-3

Pilot-3
Salih BAŞPINAR

ENB PLUS - FS2004 Empty
MesajKonu: Geri: ENB PLUS - FS2004   ENB PLUS - FS2004 EmptyÇarş. 28 Ara. 2011, 19:15

Teşekkür ederim.
hknpal
Vaps Designer

Vaps Designer
hknpal

ENB PLUS - FS2004 Empty
MesajKonu: Geri: ENB PLUS - FS2004   ENB PLUS - FS2004 EmptyÇarş. 28 Ara. 2011, 20:10

FSX için [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
PETER
General
ADMIN

GeneralADMIN
PETER

ENB PLUS - FS2004 Empty
MesajKonu: Geri: ENB PLUS - FS2004   ENB PLUS - FS2004 EmptyÇarş. 28 Ara. 2011, 21:17

Boris VORONTSOV bunu ilk yaptığından beri kullanıyorum, çok başarılı bir eklenti, bakalım bunun "ini" ayarlamaları nasıl olacak, Paylaşım için teşekkürler (+)
Sabri Sorgut
Pilot-4

Pilot-4
Sabri Sorgut

ENB PLUS - FS2004 Empty
MesajKonu: Geri: ENB PLUS - FS2004   ENB PLUS - FS2004 EmptyÇarş. 28 Ara. 2011, 21:18

Güle güle kullanın hocam ben daha önceden kullanmıyordum renkleri ya çok koyu yada çok açık yapıyordu ama bu tam aradığım gibi oldu gerçekten beğendim
PETER
General
ADMIN

GeneralADMIN
PETER

ENB PLUS - FS2004 Empty
MesajKonu: Geri: ENB PLUS - FS2004   ENB PLUS - FS2004 EmptyÇarş. 28 Ara. 2011, 21:55

Gerçi bu plug-in o kadar özel ki, sana yarayan bana yaramayabilir, bana yarayan sana yaramayabilir :)
Herkes farklı versyonu kullanabiliyor.

Belki bu harika bir yazılımın web sitesi vermek lazım :
çeşitli versiyonlar var, kullanma ve ayarlama mevcuttur.

Linkleri Görmek İçin lütfen MESAJ yazınız!
Please enter the message link and password to view!
ENB PLUS - FS2004 D99b2984
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

ENB PLUS - FS2004 Empty
MesajKonu: Geri: ENB PLUS - FS2004   ENB PLUS - FS2004 EmptyÇarş. 28 Ara. 2011, 23:58

Ben de Peter hocayı bekliyordum; kendisi kullanığı için -Mutlaka bir yorum yazar, diye..
1- Peter hocam, yukarıda paylaşılan her iki ENB mod'u yasal mı, ücretli mi yoksa yasak mı?..,
2- Bir de bu mod hakkında RESİMLERLE açıklama yaparsanız, Fs9'da ne işe yaradığını ve neyi değiştirdiğini bilmek isterdim..
GTA-San Andreas oyunu için bir çok mod yapımlarım sırasında "ENB-Bloom series" adında bir mod ile tanışmıştım. Lâkin o mod, çevresel görüntüyü tabiat olayları sırasında gerçekçi hale getiriyordu.. Aynı şekilde GTA-4 oyunu da ENB modları ile tam bir gerçek şölen!.. Bunun da özellikleri böyle mi?.. Saygılar.
emresancaktar
EDITOR

EDITOR
emresancaktar

ENB PLUS - FS2004 Empty
MesajKonu: Geri: ENB PLUS - FS2004   ENB PLUS - FS2004 EmptyPerş. 29 Ara. 2011, 00:30

Bu şey nasil uninstall edilir bende FPS problemine yol açıyorda ?
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

ENB PLUS - FS2004 Empty
MesajKonu: Geri: ENB PLUS - FS2004   ENB PLUS - FS2004 EmptyPerş. 29 Ara. 2011, 00:36

Yaa işte!, yüklemek birşey değil de, kaldırmak! problem. kahkaha
Kaldırılması problemli olan eklentilerden artık çekinir olduk arkadaşlar!..
Sabri Sorgut
Pilot-4

Pilot-4
Sabri Sorgut

ENB PLUS - FS2004 Empty
MesajKonu: Geri: ENB PLUS - FS2004   ENB PLUS - FS2004 EmptyPerş. 29 Ara. 2011, 00:40

hocam bunları masaüstüne alın bir deneyin . Bu şekilde kaldırılabilir.

d3d9.dll
enbpalette.bmp
enbseries.ini
emresancaktar
EDITOR

EDITOR
emresancaktar

ENB PLUS - FS2004 Empty
MesajKonu: Geri: ENB PLUS - FS2004   ENB PLUS - FS2004 EmptyPerş. 29 Ara. 2011, 03:40

Sabri Sorgut demiş ki:

d3d9.dll
enbpalette.bmp
enbseries.ini

d3d9.dll ile enbseries.ini buldum kaldırdım ama enbpalette.bmp bulamadım. FPS düşüşü halen devam etmekte kaldırmama rağmen ve renklerde bir başka oldu fs'de nerden yükledim ya of. Nelere etki ediyor, neleri değiştiriyor acaba hepsini tek tek temizlemek lazım.Bilen birileri paylaşabilirse harika olur.
Sabri Sorgut
Pilot-4

Pilot-4
Sabri Sorgut

ENB PLUS - FS2004 Empty
MesajKonu: Geri: ENB PLUS - FS2004   ENB PLUS - FS2004 EmptyPerş. 29 Ara. 2011, 09:09

Hocam o üç dosya haricinde bir şey yok başkada bir yere dosya kopyalamıyor .ini dosyasındaki ayarları kullanıyor fs2004 o dosyalar olmayınca eski haline dönecek. Olmadı hocam shift+F12 tuşu ile iptal edin simulator içinde ...
PETER
General
ADMIN

GeneralADMIN
PETER

ENB PLUS - FS2004 Empty
MesajKonu: Geri: ENB PLUS - FS2004   ENB PLUS - FS2004 EmptyPerş. 29 Ara. 2011, 09:31

pilot demiş ki:
Ben de Peter hocayı bekliyordum; kendisi kullanığı için -Mutlaka bir yorum yazar, diye..
1- Peter hocam, yukarıda paylaşılan her iki ENB mod'u yasal mı, ücretli mi yoksa yasak mı?..,
2- Bir de bu mod hakkında RESİMLERLE açıklama yaparsanız, Fs9'da ne işe yaradığını ve neyi değiştirdiğini bilmek isterdim..
GTA-San Andreas oyunu için bir çok mod yapımlarım sırasında "ENB-Bloom series" adında bir mod ile tanışmıştım. Lâkin o mod, çevresel görüntüyü tabiat olayları sırasında gerçekçi hale getiriyordu.. Aynı şekilde GTA-4 oyunu da ENB modları ile tam bir gerçek şölen!.. Bunun da özellikleri böyle mi?.. Saygılar.

Bunlar ücretsiz yazılım hocam ve sürekli geliştirmekte, daha önce dediğim gibi, herkese farklı bir mod yarayabilir ve farklı bir etki gösterebilir, eski model erkran kartlarıda FPS (-) etkisi yaratabilir. Internette yüzlerce farklı mod bulunabiliyor. Kullanmak isteyen kendisine uygun bulana kadar birden fazla denemesi lazım, ya da sitesindeki bulunan kılavuzuna göre "ini" dosyanın kendi ayarları yapabilir. Yazılım FS'un hiç bir dosyasını etkilmez, başlı başına yalnız çalışıyor (meydan gibi, kaldırırsanız, etkisi de biter)

Rerimlere bakınca fark anlaşılıyor
ENB PLUS - FS2004 ENBseriessample
PETER
General
ADMIN

GeneralADMIN
PETER

ENB PLUS - FS2004 Empty
MesajKonu: Geri: ENB PLUS - FS2004   ENB PLUS - FS2004 EmptyPerş. 29 Ara. 2011, 09:34

emresancaktar demiş ki:
Sabri Sorgut demiş ki:

d3d9.dll
enbpalette.bmp
enbseries.ini

d3d9.dll ile enbseries.ini buldum kaldırdım ama enbpalette.bmp bulamadım. FPS düşüşü halen devam etmekte kaldırmama rağmen ve renklerde bir başka oldu fs'de nerden yükledim ya of. Nelere etki ediyor, neleri değiştiriyor acaba hepsini tek tek temizlemek lazım.Bilen birileri paylaşabilirse harika olur.

Hocam bahsedilen 3 dosyayı kaldırırsanız etkisini kaybeder, başka bir yer etkilemez, bütün dosyalar ana klasöründe.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

ENB PLUS - FS2004 Empty
MesajKonu: Geri: ENB PLUS - FS2004   ENB PLUS - FS2004 EmptyPerş. 29 Ara. 2011, 10:04

Arkadaşlar dün bende denedim, sanki gece gibi oldu hemen kaldırdım.Dosyaları kaldırmak isterseniz bulacağınız yerler,

d3d9.dll-------------:Ms. Games/ FS9 un içinde
enbpalette.bmp----:Ms. Games/ FS9 /texture dosyasının içinde
enbseries.ini--------:Ms. Games/ FS9 un içinde
PETER
General
ADMIN

GeneralADMIN
PETER

ENB PLUS - FS2004 Empty
MesajKonu: Geri: ENB PLUS - FS2004   ENB PLUS - FS2004 EmptyPerş. 29 Ara. 2011, 10:24

Erdinç TURKAN demiş ki:
Arkadaşlar dün bende denedim, sanki gece gibi oldu hemen kaldırdım.Dosyaları kaldırmak isterseniz bulacağınız yerler,

d3d9.dll-------------:Ms. Games/ FS9 un içinde
enbpalette.bmp----:Ms. Games/ FS9 /texture dosyasının içinde
enbseries.ini--------:Ms. Games/ FS9 un içinde

Dediğim gibi, aynı mod her konfigürasyona ugun olmayabilir, kullanmak isteyen bir kaç tane farklı mod'dan deneyecek ya da kendi ayarlarını yapacak.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

ENB PLUS - FS2004 Empty
MesajKonu: Geri: ENB PLUS - FS2004   ENB PLUS - FS2004 EmptyPerş. 29 Ara. 2011, 17:53

Tekrar ediyorum:

pilot demiş ki:

Böyle mi?, yoksa Erdinç hocamın dediği gibi, bu bir gece modu mu?. Kusura bakmayın arkadaşlar , ne de olsa KSDD üyesiyiz!..Bu konularda özürlü olabiliyoruz bazen. kahkaha
PETER
General
ADMIN

GeneralADMIN
PETER

ENB PLUS - FS2004 Empty
MesajKonu: Geri: ENB PLUS - FS2004   ENB PLUS - FS2004 EmptyPerş. 29 Ara. 2011, 18:04

Gece modu değil, aslında ışık yayılma modudur, Erdinç hocamıza sadece ona uygun olmayan bir mod türü geldi. Yolladığım resimde anlaşılıyor neler yapar. Denemesi zahmetli biraz çünkü her konfigürasyonda farklı etki yapabiliyor.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

ENB PLUS - FS2004 Empty
MesajKonu: Geri: ENB PLUS - FS2004   ENB PLUS - FS2004 EmptyPerş. 29 Ara. 2011, 18:06

Anladım şimdi hocam, teşekkür ederim ilginiz için. Fırsat bulduğumda incelerim. Saygılar.
sertacgencer
Pilot-1

Pilot-1
sertacgencer

ENB PLUS - FS2004 Empty
MesajKonu: Geri: ENB PLUS - FS2004   ENB PLUS - FS2004 EmptyPerş. 29 Ara. 2011, 19:22

Ellerinize sağlık. Hoş görünüyor. Simulasyon içindeki etkisini merak ettim. Umarım sorun çıkartmaz ve FPS düşüşü yaşamam. Paylaşımınız için teşekkürler hocam
Yiğit Erk
Pilot-2

Pilot-2
Yiğit Erk

ENB PLUS - FS2004 Empty
MesajKonu: Geri: ENB PLUS - FS2004   ENB PLUS - FS2004 EmptyPtsi 02 Ocak 2012, 20:21

hemen deniyorum ben çok teşekkürler
Yunus Piyade
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor
Yunus Piyade

ENB PLUS - FS2004 Empty
MesajKonu: Geri: ENB PLUS - FS2004   ENB PLUS - FS2004 EmptySalı 10 Ocak 2012, 16:38

Paylaşımlar için teşekkürler kaptanlar bir tek sorunum var panelde kararma yaşandı bu doğalmı yoksa bendenmi kaynaklı tekrar teşekkürler.
PETER
General
ADMIN

GeneralADMIN
PETER

ENB PLUS - FS2004 Empty
MesajKonu: Geri: ENB PLUS - FS2004   ENB PLUS - FS2004 EmptySalı 10 Ocak 2012, 16:45

Size uygun olmayan "mod" türü denk geldi :))
İnternetten ararsanız başka bir "mod" bulabilirsiniz.
Br kaç tane denemiza lazım, ya da yukarıda verdiğim linkte kullanma kılavuzu var, ona başvurarak kendi ayarlarını yapabilirsiniz.
PETER
General
ADMIN

GeneralADMIN
PETER

ENB PLUS - FS2004 Empty
MesajKonu: Geri: ENB PLUS - FS2004   ENB PLUS - FS2004 EmptySalı 10 Ocak 2012, 16:46

"denemeniz" olacaktı elbette :)

ENB PLUS - FS2004
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» Galatasaray_B738winglett_POSKY (for FsX and Fs2004)
» ZEPPELIN NT - FS2004
» Fs2004 F-16 Kurt
» Fs2004'e tamam mı? Devam mı?
» FS2004 Mouse ile kullanılıyor mu ?