VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?.. - Sayfa 2 Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?..

+2
Özgür Kiraz
birand
6 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?.. - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?..   Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?.. - Sayfa 2 EmptyCuma 23 Ara. 2011, 11:08

IVAO kullanıcılarının programı olan IVAP de bu özelliğe sahip. Çıkışlarda faydası oluyor.

Geçenlerde yaşadım, iFLY 737-700W ile LTAC-LTAN uçuşunu yapacağım, 118 numaralı kapıda push back başladım (RC4 kullanmıyorum o vakit), 1 ile dönerek 03 pistine göre burnu düzeltmiş olacaktım. O sırada bir THY uçağı da taksi izni istedi, çok da dikkate almadım ama crash uyarısıyla beraber olayı fark ettim. 119 numaralı kapıdaki uçak, push back bitirmiş, taksiye başlayacakken kuyruk tarafından bindirdik::D O kadar emek boşa, hadi baştan ::)
Sabri Sorgut
Pilot-4

Pilot-4
Sabri Sorgut

MesajKonu: Geri: Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?..   Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?.. - Sayfa 2 EmptyCuma 23 Ara. 2011, 11:18

Hocam push back'te ben hemen dış görüntüye alıyorum ve ona göre geri itme yaptırıyorum yoksa bende de çok oldu crash görmüyoruz arka tarafı . Bir ayna koymamışlar şu uçaklara kahkaha kahkaha kahkaha
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?..   Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?.. - Sayfa 2 EmptyCuma 23 Ara. 2011, 11:20

Park sensörü koysalar da yeter aslında kahkaha Az önce kardeşimin arabasını kullandım da mis gibi konuşuyor, biz göz hesabıyla yapıyoruz herşeyi kahkaha
Sabri Sorgut
Pilot-4

Pilot-4
Sabri Sorgut

MesajKonu: Geri: Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?..   Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?.. - Sayfa 2 EmptyCuma 23 Ara. 2011, 12:01

Hala eski usul gel abi gel sağ yap gel :D:D:D Hele o kapı başında bekleyenler varya inince onları görünce gülüyorum hep gel abi gel sesini duyar gibiyim kahkaha
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?..   Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?.. - Sayfa 2 EmptyCuma 23 Ara. 2011, 12:26

Benim arabamda arka neyse de (öten sensör var) ön taraf gözükmüyor. Yeni araçlarda aynı sıkıntı hep. Boyla alakalı da değil, 1.94'lük arkadaşım da göremedi. Arkaya yardım edeceklere öne bak derim sürekli, gerçi alıştık artık (camekanları kullanarak mesafeyi tahmin ediyorum, vurdu dediğinde daha 1 metre kalıyor).

Neyse, dış görünüşten push back yapıyorum ben de o zamandan beri. En azından başlarken mutlaka bakıyorum da çıktıktan sonra motor çalıştırma esnasında AI uçak gelince felaket. Wilco Airbus uçaklarını, AI uçaklar delip geçiyor, deneyin isterseniz. Ama Boeing serisinin tamamı crash hatası veriyor, var bir terslik.
Sabri Sorgut
Pilot-4

Pilot-4
Sabri Sorgut

MesajKonu: Geri: Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?..   Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?.. - Sayfa 2 EmptyCuma 23 Ara. 2011, 14:03

Hiç dikkat etmemiştim wilco uçaklarının etkilenmediğine. ilginç bir noktayı yakalamışsınız hocam kahkaha
UMIT UNALDI
ADMIN
Flight Instructor
ADMINFlight Instructor
UMIT UNALDI

MesajKonu: Geri: Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?..   Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?.. - Sayfa 2 EmptyCuma 23 Ara. 2011, 14:11

Özgür hocam;

FS de full crash açık halde iken Wilco ile uçak başına geçtiğinizde,

Aircraft menu> Winco Config. e tıklayın.

Realism kısmını İntermediate veya expert yaparsanız wilco da etkilenir. Hele expert yaparsanız tam etkilenir :)

Bu arada aynı ekranda Push back bölümünde PPU seçerseniz Shift+P ile pushback yaparken rudder ile uçağı yönlendirebilirsiniz. Aynen TOW ile itilirmiş gibi hatları takip etmenize yarar
Sabri Sorgut
Pilot-4

Pilot-4
Sabri Sorgut

MesajKonu: Geri: Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?..   Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?.. - Sayfa 2 EmptyCuma 23 Ara. 2011, 14:32

Ooo sağolun hocam bu bilgiler çok yararlı oldu... +++
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?..   Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?.. - Sayfa 2 EmptyCuma 23 Ara. 2011, 17:56

Intermediate seçili bende, ondan oluyor demek ki. Expert seçince Align IRS 7 dakikaya çıkıyor diye seçmedim ama zaten MCDU işlemek, bir de bunu FSNAV ile plana oturtmak, nereden bakarsanız bakın 10 dakikadan fazla zamanımı alıyor, değiştireyim Expert olarak, zararı yok.

PPU vardı ama hiç denememiştim. Vallaha süper olur, bir de onunla bakayım. Haa, konu açılmışken (buldun mu soracaksın): Cold and Dark seçili başlattığım halde motorlar çalışır halde oluyor devamlı. Gerçi Expert denemedim, belki onda kapatır ama her seferinde motoru elle kapatıyorum, ondan sonra da usulünce açıyorum. Evulation serisi bu anlamda daha iyi olmuş, bataryaları açınca panele görüntü gelmiyor artık, illa ki harici gücü bağlayacaksınız ::)
UMIT UNALDI
ADMIN
Flight Instructor
ADMINFlight Instructor
UMIT UNALDI

MesajKonu: Geri: Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?..   Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?.. - Sayfa 2 EmptyCuma 23 Ara. 2011, 18:17

Wilco serisini düzgün şekilde yüklemiş iseniz

aynı yukarıda belirttiğim gibi uçak başına geldiğinizde wilco config e gelip 1 defa cold&dark a basarak tamam derseniz uçak cold&dark hale geçer.

Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?..   Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?.. - Sayfa 2 EmptyCuma 23 Ara. 2011, 18:34

Hmmm. Uçağı yükledikten sonra (yani kapıda beklediğim durum) oluyor bu sıkıntı. Dark tamam, paneller siyah ama motor çalışır halde. Şu anda evde değilim, ancak yarın deneyebilirim ama yanlış hatırlamıyorsam Config değişiklikleri, bir sonraki yüklemede aktif. PMDG 747'de panel state kısmından cold & dark yapıyorum, anında motorları kapatıyor ve paneller de kararıyor. Eğer böyle yapacaksa ne ala. Evolation serisinde değiştirdilerse denemedim daha. Saygılar.
Sabri Sorgut
Pilot-4

Pilot-4
Sabri Sorgut

MesajKonu: Geri: Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?..   Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?.. - Sayfa 2 EmptyCuma 23 Ara. 2011, 18:47

Hocam bu arada şimdi denedim config ayarlarından expert yaptım cold and dark oluyor motorlar kapanıyor. Ama yinede ai trafik içinden geçebiliyoruz kahkaha Crash sonuna kadar açık
UMIT UNALDI
ADMIN
Flight Instructor
ADMINFlight Instructor
UMIT UNALDI

MesajKonu: Geri: Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?..   Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?.. - Sayfa 2 EmptyCuma 23 Ara. 2011, 18:52

Hocam Gerçekten çok ilginç.

AI trafik le ilgili bir bilgim ne yazıkki yok. Ama ben çok uçuşumda bana çarpan bir teyyare yüzünden krash oldum taksi yolunda vs.

Düşünsenize Londradan kalkıyorsunuz Antalyaya uçuyorsunuz. uçuş bitiyor iniş tamam kapıya taksi yaparken ATC PB trafiği bekleyin talimatını veriyor. Beklerken adam az yamık PB yapıp size çarpıyor. ve Crash gitti bütün uçuş.
Sabri Sorgut
Pilot-4

Pilot-4
Sabri Sorgut

MesajKonu: Geri: Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?..   Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?.. - Sayfa 2 EmptyCuma 23 Ara. 2011, 19:04

Tabiki hocam bu durumdan memnunum keşke pmdg uçakları da böyle olsa. Ben sadece merak ettim değişecekmi diye değişmedi . Bu arada a320 onur air boyamasını yükeldim, maddog yükledim sorun yok. Ama a330-200GE ve A321 onur boyamalarını yükeleyemedim hocam. A321 de seçince uçak görüntüsü olan yer siyah oluyor a330 ise listede hiç yok :S Acaba evo kullanıyorum ondan mı olsa gerek ?
UMIT UNALDI
ADMIN
Flight Instructor
ADMINFlight Instructor
UMIT UNALDI

MesajKonu: Geri: Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?..   Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?.. - Sayfa 2 EmptyCuma 23 Ara. 2011, 19:10

Yükleme ile alakalı hata yapmış olabilirmisiniz.

Tamamı test edilmiş sorunsuz çalışan boyamalar
Sabri Sorgut
Pilot-4

Pilot-4
Sabri Sorgut

MesajKonu: Geri: Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?..   Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?.. - Sayfa 2 EmptyCuma 23 Ara. 2011, 19:17

Hocam çözdüm yanlış yere kopyalamışım dikkatsizlik işte kahkaha
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?..   Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?.. - Sayfa 2 EmptyCuma 23 Ara. 2011, 20:30

Eve gidince AI trafiğin delip geçmesini bir kez daha test edeceğim. Bende gerçekçilik ayarları en sondadır, FSP olmadan uçmadığım için zaten şart. Yine de deler geçerse resmedip göstereceğim burada.

Uçak Geri Gidermi; Pushback uygulaması nasıldır?..
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2
 Similar topics
-
» FsX; Pegasus TC-CPF Trabzon'da Kaza Yapan Uçak TDS 737-82r (FULL UÇAK)
» Uçak Dinamikleri
» OVERLAND A380 pushback sorunu
» Fsx İfly737-800 Motor Çalıştırma,Fmc Programlama,Pushback(Sesli ve Videolu)
» Linklere "HIDE" uygulaması!..