VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?. Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?.

5 posters
YazarMesaj
Onur Aşkın
Pilot-3

Pilot-3
Onur Aşkın

Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?. Empty
MesajKonu: Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?.   Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?. EmptySalı 18 Ekim 2011, 19:36

biliyorum saçma ama ben pmdg nin eski versiyonuna sahibim. Yeni versiyonun vc si buna geçirilir mi? geçirilirse sorun olurmu ? ve de yasak değilse paylaşılrmı ? eski versiyonun kokpiti çok kötü üzgün
emresancaktar
EDITOR

EDITOR
emresancaktar

MesajKonu: Geri: Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?.   Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?. EmptySalı 18 Ekim 2011, 21:48

Eski versiyon derken kaptanım ? FS9'dan mı bahsediyorsunuz ?
kurty
EMEKLİ
Admin ;)
EMEKLİAdmin ;)
kurty

MesajKonu: Geri: Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?.   Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?. EmptySalı 18 Ekim 2011, 22:15

Anladığım kadarıyla FSX versiyonundaki 737 VCsini FS9 eski VC'siyle değiştirmek istiyorsunuz. Bu olamaz çünkü;

1.FS9 belli sayıda poly limiti var FSX'de limitsiz FSX'deki VCde çok fazla poly vardır.
2.FSX için hazırlanmış texture dosyaları FS9 için çalışmaz.
3.Göstergeler çalışmaz çünkü PMDG'nin kodladığı güvenlik kodu ve onlarin VC'deki yerlerinin koordinatları.

Üzgünüm üzgün
Onur Aşkın
Pilot-3

Pilot-3
Onur Aşkın

MesajKonu: Geri: Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?.   Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?. EmptySalı 18 Ekim 2011, 22:51

demek istediğim şu benim ki ikiside fs9 da kalacak sadece cockpit görünümü değişecek alttaki resimdeki gibi:
benimki üstteki alttaki gibi olacak
Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?. Pmdg_737ngx_cockpit_overview_then_and_now
Yani sadece vc model dosyası galiba o lazım
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?.   Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?. EmptySalı 18 Ekim 2011, 23:10

Uymaz!..
Başlığı değiştirmek zorunda kaldım.
Onur Aşkın
Pilot-3

Pilot-3
Onur Aşkın

MesajKonu: Geri: Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?.   Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?. EmptySalı 18 Ekim 2011, 23:14

neden uymuyor yaaa off neyse napıcaz artık eskisiyle idare etcez... Şimdi ağlıcam!
kurty
EMEKLİ
Admin ;)
EMEKLİAdmin ;)
kurty

MesajKonu: Geri: Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?.   Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?. EmptySalı 18 Ekim 2011, 23:16

Onur Aşkın demiş ki:
neden uymuyor yaaa off neyse napıcaz artık eskisiyle idare etcez... Şimdi ağlıcam!

kurty demiş ki:
Anladığım kadarıyla FSX versiyonundaki 737 VCsini FS9 eski VC'siyle değiştirmek istiyorsunuz. Bu olamaz çünkü;

1.FS9 belli sayıda poly limiti var FSX'de limitsiz FSX'deki VCde çok fazla poly vardır.
2.FSX için hazırlanmış texture dosyaları FS9 için çalışmaz.
3.Göstergeler çalışmaz çünkü PMDG'nin kodladığı güvenlik kodu ve onlarin VC'deki yerlerinin koordinatları.

Üzgünüm üzgün
emresancaktar
EDITOR

EDITOR
emresancaktar

MesajKonu: Geri: Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?.   Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?. EmptyÇarş. 19 Ekim 2011, 16:06

3D yi geçtim 2D si bile uymuyor ki bari o uysaymıs dedirtiyor insana ya
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?.   Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?. EmptyÇarş. 19 Ekim 2011, 19:55

Herhangi bir "2D panel" ilgili olan uçak tiplerinden hepsine uyar hocam. Çünkü Model.MDL dosyası ile hiç ilgisi yok.

En son pilot tarafından Perş. 20 Ekim 2011, 04:14 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
tolgabes64
Vaps Designer

Vaps Designer
tolgabes64

MesajKonu: Geri: Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?.   Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?. EmptyÇarş. 19 Ekim 2011, 20:11

pilot demiş ki:
Herhangi bir "2D panel" ilgili olan uçak tiplerinden hepsine uyar hocam. Çünkü Model.MDL dosyası ile hiç ilgisi yok.

ama NGX in gauge'leri ayrı değilmi ? ben inceledim .gau dosyalarını içinde fsx bitmaplar var ve her .gau dosyasındaa aktivasyon mevcut olarak gördüm
emresancaktar
EDITOR

EDITOR
emresancaktar

MesajKonu: Geri: Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?.   Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?. EmptyÇarş. 19 Ekim 2011, 22:30

Konu ilginçleşmiş. Pilot hocam biraz daha açarmısınız FSX PMDG 2D cocpitini FS2004'e geçirebiliyormuyuz yani ? Eğer öyleyse FSX'i tamamen silmenin zamanı gelmiştir.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?.   Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?. EmptyPerş. 20 Ekim 2011, 04:22

Arkadaşlar, biliyorsunuz ki, sitemizde AKSİ belirtilmediği ve "FsX" vurgusu yapılmadığı sürece açıklanan ve izah edilen her yazı Fs2004 içindir!..VAPS kurulduğundan beri bütün kaptanlarımız bunu bilir.
Bir önceki mesajımda da belirttiğim üzere "2D panel tasarımları, ilgili uçak tiplerinden hepsine uyar!" açıklaması tabi ki Fs9 içindi.. Çünkü FsX diye bir ibare kulanmadım.
Herkes veya tasarım işinden anlayanlar bilir ki; Fs9 gauge'leri (dolayısıyle XML dosyaları) ile FsX'in gauge'leri kesinlikle farklıdır. Yani FsX'in 2D paneli (gaugelerle birlikte) Fs9'da kullanılamaz!..
Kısacası, yazılan açıklama Fs9 içindir!..

Aynı şekilde FsX'teki bir 2D panel de yine FsX'teki başka bir yapımcının aynı tip uçağına uyar!..saygılar.

-
2D panel klasöründe bulunan panelin ana texturesini oluştıran ve diğer overhead , vs gibi textureler BMP formatlı olup, BMP'ler hem Fs9 hem de FsX'te çalışabiliyor. Ancak, " niye Fs9 paneli FsX'te çalışmaz? denirse, en önemli farklardan biri; XML dosyalarıdır.
XML dosyaları, gauge veya cab dosyalarının içindedir. İçeriğine veri saklanmış BMP'lerin çalışmasını, aynı zamanda ilgili butonların Fs'deki çalışma presedürünün uygulamasını sağlayan birçok karışık bilgiler içerir.
İşte, XML dosyalarının Fs9 ve FsX teki farklılıkları, buıtonların (aletlerin) çalışmasını sağlayan presedür uygulamalarını farkı olmasıdır. FsX de farklı bir presedür, Fs9'da ise daha farklı presedür uygulanır.
emresancaktar
EDITOR

EDITOR
emresancaktar

MesajKonu: Geri: Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?.   Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?. EmptyPerş. 20 Ekim 2011, 13:19

Hocam bu detaylı anlatım için teşekkür ederiz. Açıkcası duyduğuma üzüldüğüm bir haber olmuş ben şahsen FSX'de PMDG 2D Panel tasarımını çok beğenen biriyim. Zaten FSXin tek beğendiğim tarafıda bu PMDG'nin görselliği, dün bende biraz baktım FSX ve FS9'daki PMDG klasörlerine aslında BMP resimleri 2D cocpitlerin hemen hemen aynısı sadece FSXte 2D panelde solda saat var FS9'da yok. Aslında uğraşılırsa bu 2D cocpit BMP'leri FS9'a geçirilebilir diye düşünüyorum. Ancak bu iş baya bir zahmetli ve bilgi isteyen bir proje olacağından kimsenin uğraşmak isteyeceğini düşünmüyorum. Yinede bilgileriniz için teşekkür ederiz.

Edit : Şimdi baktım saat'te varmış.2 cockpit tamamen birbirinin aynısını sanırsam sadece bmp dosyalarnı değiştirirsek ve göstergelerin de yerlerinin aynı olduğunu varsayarsak tam oturur gibi internette araştırma yapmama rağmen bu konuyla ilgili hiç bir şey bulamadım.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?.   Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?. EmptyCuma 21 Ekim 2011, 01:18

Bu konuyla ilgili şey! burda, VAPS'ta!.
Panel designer işine el attık 4-5 ay önce ve Airbus panellerinden hepsini (A380 yakında geliyor!) "VapsPAN" olarak YAPTIK:
A319-A320-A321: https://vaps.hooxs.com/t1650-airbus-a319-a320-a321-panel_vapspan32x
A330: https://vaps.hooxs.com/t1649-airbus-a330-panel_vapspan330
A340: https://vaps.hooxs.com/t1648-airbus-a340-panel_vapspan340
Kısacası VAPS olarak 2D panelde İDDİALIYIZ!.. "KM (Ken Mitchel)" sağolsun. kahkaha .Buradan kendisine teşekkürler ederiz.

Pilot olarak şahsen ben, 3 aylık bir alaylı eğitimden sonra panel tasarımları yapmaya başladım. Panel tasarımı öğretme değil de, yapımı konusunda yardımcı olabilirim. Çünkü birebir karşılıklı göstererek kurs vermek lazım..Uzunca bir süre de gerekli..

B737 panel_PMDG _Fs9 için "main.BMP" veya "overhead.BMP" gibi texture dosyalarını kopyala/kes/yapıştır yöntemiyle maalesef paneller olmuyor. Her gösterge için bir veya birkaç texture, aynı zamanda da texturelere bağlı , ilgili olan gösterge uygulamasının dinamik verilerinin çalışmasını sağlayan XML dosyalarının hazırlanması gerekiyor. Kısacası Fs9'un oldukça içine derinlere giriyorsunuz. Oralardaki ilgili göstergenin çalışma presedürlerini bulup, XML'ye textureye bağlı kalarak uyguluyorsunuz.Sonra bunları .gau veya cab dosyaları haline getirerek Ücretliolan "FsPanel Editor" programı ile panel.CFG dosyasını düzenliyorsunuz.
Bütün bunları VapsPAN-Airbus panellerine tek-tek yaptık.
Boyama ve Scenery yapma işinden bile daha zor bir tasarım, Panel tasarımı..

Airbus 380 'den sonra 2D-Boeing panel tasarımlarına da gireceğiz. Lâkin elimizdeki birçok scenery/meydan çalışmalarına ara verebilirsek...Saygılar.
emresancaktar
EDITOR

EDITOR
emresancaktar

MesajKonu: Geri: Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?.   Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?. EmptyCuma 21 Ekim 2011, 03:27

Hocam ellerinize sağlık harika görünüyor paneller belli ki çok emekli bir iş ve bir o kadar da emek sarf edilmiş. Panelde emeği geçen tüm kaptanlarıma Saygılar ve bitmediğini söylediğinizden KOLAY GELSİN !! diyorum.

Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?.
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» PMDG 777 Yeni Görüntüler.
» [VIDEO-Eğitim]; Yeni Bir Seriye Başlıyorum -PMDG ile Full Uçuş-
» Iris Simulation eski uçakları artık Freeware
» (FS9) Eski ayarların korunması
» [istek] Onur air Eski boyama