VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran) Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran)

+6
ALIIHSAN
Özgür Kiraz
Tamer Öztürk
pilot
Haluk
Mert YILDIRAN
10 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Mert YILDIRAN
Systems Optimist

Systems Optimist
Mert YILDIRAN

Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran) Empty
MesajKonu: Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran)   Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran) EmptyPaz 11 Eyl. 2011, 13:35

Sevgili Kaptan arkadaşlar saygıdeğer Hocalarım,

Malumat hayat yoğunluğu nedeniyle bazı çalışmalarda iştirak gösterememekteyim....Ama benimde VAPS ailesinin bir bireyi olarak üzerime düşen vazifeler olması gerekliliği kanaatindeyim bu nedenden dolayı aklıma gelen düşünceyi sizinle paylaşıp hem düşüncelerinizi almak hemde katkılarınızdan yararlanmak istedim....
Hedefimde olan bir video serisi hazırlayarak Sanal Havacılığa gönül vermek isteyen ucundan köşesinden bilen lakin tamamını öğrenmek isteyen arkadaşlara yardımcı olmak...Sıfırdan başlayanlara bilgi ve tecrübeleri hem görsel hem sesli olarak sunmak...Bunun için şüphesiz benden deneyimli ve kıdemli olan siz hocalarımdan bilgiler almak istiyorum....

*Öncelikle size göre hangi konudan başlarsam yeni başlamış arkadaşlara daha yararlı olurum ?

ve bu çalışmaları yaparken hangi programlardan yararlanırsam en az sıkıntıyı çekmiş olurum ?

Şimdiden teşekkürler saygılar ve iyi uçuşlar

En son PETER tarafından Salı 09 Ekim 2012, 19:22 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : başlık imla)
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran)   Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran) EmptyPaz 11 Eyl. 2011, 14:51

Güzel bir düşünce Mert hocam (+) hemen artını ekleyim kahkaha Şu sıralar bende bu düşünce ile pırpırlı bir uçakla VOR to VOR eğitim uçuşu videosu hazırlıyorum sanada başarılar dilerim. Kendi düşüncemi söylemem gerekirse vereceğin bilgiler gerçeğe yakın olmalı bilmediğin konu hakkında yorum yapma (Her şeyi bilmemiz elbette mümkün değil onun için uğraşıyoruz :) ) Video fazla uzun olmamalı izleyen sıkılmasın. Benim yandaki görünen ekipmanımı kullanırsan sanırım yeterlidir, tabii daha iyilerinide bulabilirsin.
Mert YILDIRAN
Systems Optimist

Systems Optimist
Mert YILDIRAN

MesajKonu: Geri: Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran)   Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran) EmptyPaz 11 Eyl. 2011, 15:30

Selamlar Haluk hocam...

İlginiz için teşekkür ederim öncelikle :) Sizin videolarınızı izleyip bende zamanında dersler alıp uygulamıştım hocam sizin görüşleriniz gerçekten benim için önemliydi yazmanız iyi oldu bu konuda takıldığım noktalarda sizden yardım almak isterim doğrusu :)

Saygılar Hocam :)
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran)   Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran) EmptyPaz 11 Eyl. 2011, 16:40

Bildiğim kadarıyla elimden gelen yardımı yaparım Mert hocam özelden ulaşabilirsin. Bilmukabele.

En son Haluk tarafından Paz 11 Eyl. 2011, 21:14 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran)   Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran) EmptyPaz 11 Eyl. 2011, 17:26

Haluk hocam haklı Mert hocam. Size PM'den de söylediğim gibi, Eğitim videosu hazırlamak zordur ve iyi bir uçuş bilgisine sahip olmak gerekir. Video hazırlarken tam emin olmadığın konu ve detaylarda hocalarımızdan yardım alabilirsin. FS'ye yeni başlayanlar için hazırlanacağından, henüz ilk adımı atarlarken yanlış veya eksik bilgilerle başlamamalrı gerekir. Bunları zaten biliyorsun ve hocalarımıza da danışacağına eminiz.
Fs2004 kullanıyorsun. İlk eğitim için yerinde bir versiyon.
Eğitim videosunu hazırlarken şu an bildiklerin ile birlikte, bir de bizim forumumuzdaki "Microsoft Uçuş Eğitim" konularının hepsini sonuna kadar tekrar bir daha okumanızı öneririm. Çünkü bazı konuların içinde ufacık ta olsa ipuçları var. Bunlar da değenlendirilmeli..

Kullanacağın programlara gelirsek; FS ile ilgili olarak, default Fs9 üzerinden açıklamalarda bulunmalısın. Pek eklentilerden bahsetmeyin. Yani eklediğiniz yeni bir uçak üzerinden bilgi vemeyin. Default uçaklar ve diğer default materyaller üzerinden bilgilendirin ki; Fs9 yüklü yeni kullanıcımız sizin bilgilendirdiğiniz uçağın kendinde olmadığını görünce kafası başka yerlere kaymasın. Ve alacağı bilgileri, kendinde olan uçaklar/materyaller üzerinden daha çabuk algılayabilir.

Program olarak Haluk hocamın dediği gibi Fraps ve Sony Vegas bu iş için yeterli. Vegas yerine Mic. Movie maker da olabilir. Ama Fraps şart.

Size kolay gelsin hocam. başarılı çalışmalar dileğiyle..
Bu arada başlığı acıkın düzelttim. kahkaha
Mert YILDIRAN
Systems Optimist

Systems Optimist
Mert YILDIRAN

MesajKonu: Geri: Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran)   Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran) EmptyPaz 11 Eyl. 2011, 18:21

Hocam bende tam onu yapmakla meşguldum...Şimdi buradaki dersleride inceliyorum kısa kısa notlar alıyorum bu dersler biter bitmez ilk serinin çekimini yapıcam...Default üzerrinden çalışmalara başlarım hocam ilk olarak tavsiyeleriniz için ve düzeltme için teşekkürlerimi sunarım...

Saygılar :)
Tamer Öztürk
Department
Moderator

DepartmentModerator
Tamer Öztürk

MesajKonu: Geri: Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran)   Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran) EmptyPaz 11 Eyl. 2011, 20:48

Hocam Hazırlayacaksanız Eğitim Videosu Default Uçak Kullanmayın.Hem Gerçeğine Yakın Olsun Hemde Default Kullanılmıyor.PMDG,Wilco,İfly,Ariane Gibi Uçak Modeli Kullanın.Yanlış Anlamayın Sadece Öneride Bulunmak İstedim.
Mert YILDIRAN
Systems Optimist

Systems Optimist
Mert YILDIRAN

MesajKonu: Geri: Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran)   Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran) EmptyPaz 11 Eyl. 2011, 21:03

Tamer Kaptanım....

Hedefim Defaultlarla başlamak malum FS'yi ilk yükleyenlerde default kullanma imkanı oluyor yalnızca...Ama ben projem şu defaultlar bitince PMDG - IFly - Wilco gibi ücretli uçaklarıda anlatmaya çalışacağım bu yüzden seri olarak bahsettim yapacağımdan ilginiz için öneriniz için teşekkür ederim saygılarımı sunarım kaptanım. :)
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran)   Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran) EmptyPaz 11 Eyl. 2011, 21:22

Benim de bu konuda bir sözüm vardı ama olacak gibi durmuyor. Uçmayı bile zar zor yapıyorum, uçuşlar çok sık duruyor maalesef. Bazen buraya yazdığım 3-5 satırlık mesajlar bile 1 saatte tamamlanabiliyor :|
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran)   Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran) EmptyPaz 11 Eyl. 2011, 22:11

Bilgisayarı biraz dinlendir hocam onunda canı var.. ::) Şaka bir yana önemli dosyalarını bir cd ye kaydet hocam sanki format kokusu geliyor.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran)   Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran) EmptyPaz 11 Eyl. 2011, 22:16

Yok, sorun bilgisayardan değil, evdeki ortamdan kaynaklanıyor. Bizim oğlan iyice afacanlaştı, şu an en büyük isteği, joystickle oynamak. Oynasa iyi de kıracağından %100 eminim :lol:
Haluk
ADMIN

ADMIN
Haluk

MesajKonu: Geri: Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran)   Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran) EmptyPaz 11 Eyl. 2011, 22:21

Evet, evet anlıyorum aynı problem bende de var bazen inişleri torunla gerçekleştiriyorum kucağımdan inmiyor ki! kahkaha
Mert YILDIRAN
Systems Optimist

Systems Optimist
Mert YILDIRAN

MesajKonu: Geri: Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran)   Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran) EmptyPtsi 12 Eyl. 2011, 11:26

Hocalarım hem bir baba hemde bir dede buradaymış kahkaha Öncelikle allah bağışlasın allah uzun ömürler versin geleceğin kaptanlarına ama suan korktum ilerde sanırım bende bu hallere düşücem kahkaha en verimli çağlarım bu çağlarım sanırım :D
ALIIHSAN
Pilot-1

Pilot-1
ALIIHSAN

MesajKonu: Geri: Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran)   Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran) EmptyPtsi 12 Eyl. 2011, 14:25

Merhabalar
Default ucaklarla baslamak en güzeli. Bence park pozisyonundan inise kadar gecen süreleri parcalar halinde yapilmasi ve de Nav1 ve Nav2 yeörnek birkac rotada hanki frekanslari girmeliyiz, frekanslar nerede hangi frekanslarla degistirmeliyiz? Default B 737-400 de (FS9 icin ve FSX te B 737-800 mesela) RMI gösterge panelinde nasil bu frekanslarin takibi yapilacaktir? Yine Default B 737-400 de örnek bir ucus planlama Nav1 ve Nav2 de Parktan landinge kadar)hangi frekanslar oldugunu gösteren screenshotlarla birlikte yalniz Direkt GPS Ucus türü degil. IFR-Low veya High Altitude Airways Ucus türünü, Ucagin GPS de degil NAV modda örnek bir planlama ile baslanirsa daha ögretici olur kanaatindeyim. Add on ucaklarla olmamali örnek ucus, cünkü add on ucaklarda FMC yi dogru olarak planladiginda cogu seyi ucak kendi otomatik yapiyor. Bu yüzden parali ucaklari kullanan arkadaslar ögrenme asamasinda bircok seyi atlayarak baslamis oluyor! O zaman biz ucagi degil, ucak bizi ucurmus oluyor. Özellikle NAV1 ve NAV2 radyolarinin ucusun her asamasindaki hangi frekanslar girilecegi, bunun nasil takip edilecegi ve bu frekanslar ne zaman degistirilecegi(DefaultATC den gelen hangi talimatla degisecegi ve yerine hanki frekanslar girecegi ucus göstergelerinden nasil takip edileceginin anlatilmasi gerekir. Default ucaklarda FMC olmadigi icin onun yerine default GPS500(495 olabilir emin degilim) paneli vardir. Buradan rota takibinin nasil yapilacaginin bilinmesi gerekir.Ayrica default B 737-400 de MCP panelde genelde COURSE ile HEADING hep karistirilabilir! Ucus asamalarinda ATC nin verdigi talimatlar olsun ve ya elimizde neler var ise(mesela kalkis ve inis icin bir SID ve STAR Charti olabilir. Eger Chart kullanirsak buradaki VOR ve ILS degerlerini nasil girilmesi ve ne zaman girilmesi gerektigi anlatilmalidir) Son olarak sizlerin yapacagi bu örnek anlatimlara ve videolara tecrübeli arkadasla(özellikle hocalar) gerekli yerlere rötus ve düzeltme yorumlariyla katki saglarsa essiz bir calisma olur.Saygilarimla
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran)   Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran) EmptyPtsi 12 Eyl. 2011, 17:17

Şimdi, son mesaja bir kaç düzeltme yapayım, müsaadeniz olursa:

1. Varsayılan (default) uçaklarda, Nav konumunda rota takibi yaptıramazsınız. Haa, olur mu, nasıl olur, ya elle yaparsınız dönüşleri ya da ATC talimat verir, şuraya buraya dön diye. Ama GPS moduna alır, Vor düğmesine de basarsanız, uçuş planlamasındaki rotayı takip ediyor uçağımız. Bir nevi, varsayılan uçakların FMC'si de denir buna.

2. FS9 veya FSX, SID/STAR uygulamasını desteklemiyor. Hele IFR uçarsanız, işiniz iş. Yine de çözümü var, planlamada, SID ile takip edeceğiniz FIX'leri işlerseniz, mesele hallolur. Ama STAR konusunda %100 destekleme yok. T/D noktası (alçalmaya başlayacağınız nokta) gelmeden ATC alçaltmaya başlıyor çoğunlukla. Vektörlemeleri, STAR uygulamanızla alakasız olacaktır. Oldukça geniş bir açıyla döndürür sizi. Kısacası, chartlar da pek işe yaramıyor. Bunun tek yolu, VFR uçmak. O zaman nereye gideceğine, ne yapacağına karışmaz ATC.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran)   Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran) EmptyPtsi 12 Eyl. 2011, 19:23

Değerli arkadaşlar, çok güzel yorum ve öneriler var. Hepinize ayrı ayrı teşekkürler.
Mert hovcamın ve bizlerin önerilerileri ile hazırlayacağı Eğitim videoları "Yeni Başlayanlara" yönelik olduğunu unutmayalım. En iyi ihtimalle bir yılı bulabilecek bir Videolu Eğitim dizisi olacak sanırım. İlk önceleri en basit uçak kaldırma havada süzülme, yükselme açısının değiştirilmesi, bu açıya göre hız verme gibi basit öğretilerden başlamalıyız. Daha sonraki videolarda, GPS okuma ve kullanma, vs.. gibi yavaş yavaş gitmeliyiz. AMA hep default olarak..
Belki daha sonraları yeni kaptanlarımız iyice piştikten sonra ; FMC gibi aletleri kullanmayı öğrendikten sonra Chart'lara geçilmesi daha uygundur. Şu an bile hangimiz Chart'lara sadık olarak uçuyoruz ki?...
Ayrıca her Eğitim Videosunun süresi 1/2 saati (yarım saat) i aşmamalı ve elemanlar sıkılmamalı. zaten ağır ve teknik bir konu olduğundan, millet çabuk sıkılır ve bir daha da ikinci, 3. videoyu seyretmeyebilir.

En son pilot tarafından Ptsi 12 Mart 2012, 22:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Mert YILDIRAN
Systems Optimist

Systems Optimist
Mert YILDIRAN

MesajKonu: Geri: Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran)   Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran) EmptyPtsi 12 Eyl. 2011, 21:27

Değerli hocalarım öncelikle önerileriniz için teşekkürler...Hepsini dikkate alarak yapmak açısından ve eksiklikler yanlışlıklarla dolu bir çalışma olmaması açısından ilk yapacağım iş buradaki öneriler ve VAPS'ın geniş eğitim merkezindeki bilgileri gözden geçirmek olacaktır...Malumatınız Videolarda hem pratik hemde teorik açıdan bilgiler içereceğinden dolayı anlaşılması kolay bir şekilde ve örneklendirmeler yaparak anlatmayı planlıyorum...İlginiz hepinize teşekkürlerimi sunuyorum şüphesiz ki benimde bu yolda siz değerli hocalarımdan öğreneceğim bir çok bilgi var bunlarıda ilerleyen zamanlarda diğer video çalışmalarıyla arkadaşlara sunarız diye planlıyorum.

Saygılarımı sunarım
Mert YILDIRAN
Systems Optimist

Systems Optimist
Mert YILDIRAN

MesajKonu: Geri: Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran)   Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran) EmptySalı 11 Ekim 2011, 22:54

Yurt dışında okumam nedeniyle ve okulumun yoğun olması nedeniyle çalışmalarım biraz yavaş ilerlemekte ama ilk seri tamamlanmak üzere kısa süre içerisinde sizlere sunacağım

Gecikmeden dolayı özür diler saygılarımı sunarım
Recep ÇALKAN
Pilot-3

Pilot-3
Recep ÇALKAN

MesajKonu: Geri: Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran)   Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran) EmptyPtsi 12 Mart 2012, 22:35

hocam bu proje yalan oldu gibi
Mert YILDIRAN
Systems Optimist

Systems Optimist
Mert YILDIRAN

MesajKonu: Geri: Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran)   Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran) EmptyÇarş. 04 Nis. 2012, 16:33

Hocam yurt dışında eğitim görüyorum ve elimdeki netbook ile bu tür çalışmaları yapamıyorum derslerin yoğunluğu ve vatandan ayrı kalmak ayrı bir yorucu zaten okulum tatile girdiği an yani ülkeme dönünce evdeki sistem ile işe devam edeceğim kış dönemi tatilimde zaten ilk bölüm denemesi için bir çekim yapmış gerek donanımsal gerekse sistemsel eksikliklerimi gidermiştim.Şuanda tek yapabildiğim yazı beklemek ve Türkiye ye döner dönmez işe koyulmak olacak ilginiz için ayrıca teşekkür ederim.

Saygılarımla
Mert YILDIRAN
Systems Optimist

Systems Optimist
Mert YILDIRAN

MesajKonu: Geri: Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran)   Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran) EmptySalı 26 Haz. 2012, 10:59

Değerli Hocalarım epeeey bi süre sonra Vatanıma dönmenin haklı gururunu yaşıyorum :) Şimdi en kısa zamanda bu projeye can vererek yeni başlayan kaptanlarımıza yol gösterici olmak istiyorum bu anlamda ilk çalışmalarımı bugün başlatıyor ve hayırlı olsun diyorum en kısa zamanda(min.7gün maks.17gün) içerisinde default uçaklarımızla ilgili FSX üzerinden düzenlenmiş bir eğitim videosu sunmaya çalışacağımm aksilik çıkmazsa verdiğim süre içerisinde buraya eklenmiş olacaktır.İlginiz için teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum :)
Yiğit Erk
Pilot-2

Pilot-2
Yiğit Erk

MesajKonu: Geri: Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran)   Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran) EmptySalı 09 Ekim 2012, 14:38

Mert YILDIRAN demiş ki:
Değerli Hocalarım epeeey bi süre sonra Vatanıma dönmenin haklı gururunu yaşıyorum :) Şimdi en kısa zamanda bu projeye can vererek yeni başlayan kaptanlarımıza yol gösterici olmak istiyorum bu anlamda ilk çalışmalarımı bugün başlatıyor ve hayırlı olsun diyorum en kısa zamanda(min.7gün maks.17gün) içerisinde default uçaklarımızla ilgili FSX üzerinden düzenlenmiş bir eğitim videosu sunmaya çalışacağımm aksilik çıkmazsa verdiğim süre içerisinde buraya eklenmiş olacaktır.İlginiz için teşekkür ediyor saygılarımı sunuyorum :)

Mert hocam 27 haziranda min 7 gün maks 17 gün demişsiniz üstünden aylar geçmiş projeye başlamaşsınız, vazmıgeçtiniz?
Mert YILDIRAN
Systems Optimist

Systems Optimist
Mert YILDIRAN

MesajKonu: Geri: Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran)   Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran) EmptySalı 12 Ağus. 2014, 19:04

Saygı değer hocalarım gerek sağlık problemleri gerekse yurt dışında öğrenim görmem sebebiyle bir süredir uzakta kaldım. İnanın samimi forum ortamımızı çok özledim. Gecikme için herkesten özür diliyorum. Artık yurt dışı öğrenimimi tamamladım ülkeme döndüm. En kısa sürede bu projenin ilk serisi sizlerle olacaktır.
Gösterdiğiniz ilgi, alaka ve sabır için teşekkürlerimi sunuyorum

Saygılarımla M.YILDIRAN
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran)   Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran) EmptySalı 12 Ağus. 2014, 19:07

Mert hocam. Öncelikle geçmiş olsun. Hoşgeldiniz aramıza tekrardan.
Mert YILDIRAN
Systems Optimist

Systems Optimist
Mert YILDIRAN

MesajKonu: Geri: Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran)   Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran) EmptySalı 12 Ağus. 2014, 19:11

Özgür Hocam çok teşekkürlerimi sunuyorum. İlginiz ve hassasiyetiniz için :)

Saygılarımla

Görüntülü Uçuş Eğitim Dersleri Serisi.(M.Yıldıran)
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» [VIDEO-Eğitim]; PMDG 737 Full Uçuş Serisi -2- FS2Crew ile Uçuş
» "kurty" den Uçuş Eğitim Videosu
» Northrop T-38A Talon - 2.Ana Jet Üssü Uçuş Eğitim Merkezi Komutanlığı
» Video-Eğitim: A320/330/340_Wilco_Sesli (anlatımlı) Uçuş eğitimi (İngilizce)
» [VIDEO-Eğitim]; Yeni Bir Seriye Başlıyorum -PMDG ile Full Uçuş-