AnasayfaFaceVAPSGiriş yapKayıt Ol
PAYLAŞ / SHARE
TIME

VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
PAYLAŞ / SHARE

Paylaş | 
 

 SS_B767-300ER-PW v5 CONDOR

Aşağa gitmek 
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
Bekir
Pilot-2

Pilot-2
avatar


MesajKonu: Geri: SS_B767-300ER-PW v5 CONDOR   6/9/2011, 16:51

pilot demiş ki:
Düzenlediğim dosyaları alttaki linkten alınız. Yüklenmesi içinde yazılıdır Bekir hocam.
Piste yaklaşım yaparken hızınız bu uçakta en az 165 knot olsun.Bu arada yaklaşımda hızı düşürürken, flapları da açmayı unutmayınız!.
Alttaki dosyalarla bendeki B767'lerde birçok test yaptım. Çok yumuşak ve sağlam inişler oldu. Biraz daha tecrübe ve deneyim şart.. göz_kırpma Kolay gelsin.
2shared.com/file/vEqjHSmi/CondorB767_FIX.html
Demek istediğinizi anladım hocam sağolun teşekkür ederim.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
pilot
MANAGER

MANAGER
avatar


MesajKonu: Geri: SS_B767-300ER-PW v5 CONDOR   6/9/2011, 16:58

Sonuçları bekliyorum hocam, resimlerle.. kahkaha
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Bekir
Pilot-2

Pilot-2
avatar


MesajKonu: Geri: SS_B767-300ER-PW v5 CONDOR   6/9/2011, 17:30

Pilot hocaaam bu harika olmuş yaa tam da istediğim gibi çoook teşekkür ediyorum (+) şelale kahkaha resimleri ekliyorum birazdan hocam.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Bekir
Pilot-2

Pilot-2
avatar


MesajKonu: Geri: SS_B767-300ER-PW v5 CONDOR   6/9/2011, 17:59]

Pilot hocam yalnız bir kaç sorun var :|
Önemsiz olan 2 sorundan başlayayım.Uçağın altında ki ve üstünde ki 'çakar lambalar' yanmıyor hocam diğeri ise sağ sol yaparken ( yerde ) kuyruk hareket etmiyor sabit duruyor.
Önemli olan! ise beni gate ye yönlerdirmiyor hocam 'taxi to parking and fueling options' u seçiyorum Normalde Taxi gate,parking vs. şeyler çıkar ama çıkmıyor hocam tekrar başa dönüyorum.
Saygılar.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
avatar


MesajKonu: Geri: SS_B767-300ER-PW v5 CONDOR   6/9/2011, 18:09

Park türü ayarlanmamış olabilir. Diğeri ise beacon ışığı dediğimiz ışık. Panelden açtınız mı?
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
pilot
MANAGER

MANAGER
avatar


MesajKonu: Geri: SS_B767-300ER-PW v5 CONDOR   6/9/2011, 18:16

Rica ederim, keyifle kullan uçağı hocam..

Sorun dediklerine cevap vereyim:
1- Uçağın altında ve üstündeki KIRMIZI çakarlara "Beacon Light" denir. Bunları yakmak için "Beacon" butonunu ON durumuna getirmek gerekirç Tabi ki böyle yapmışındır. Yine de yanmıyorsa, başka bir yerlerde hata vardır. Bende bu uçak olmadığından bunu göremedim..
2- Apronda sağ-sol yön değiştirmelerde Kuyruk hareket etmiyorsa, MODEL dosyasının çiziminde buna hareket verilmemiş, yapacak birşey yok.
3- İndiğiniz meydana göre ATC size yönlendirme verir. Bunun gibi küçük ve gate park yerleri olmayan meydanlardan fazla birşey beklenilemez.Bu sorun meydan ile ilgilidir.

Sizin için en büyük sorun olan, uçağın ÇOK DİK kalkış ve iniş yapmasını çözdüysek, ne mutlu size! kahkaha Keyifli uçuşlar hocam.

Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Bekir
Pilot-2

Pilot-2
avatar


MesajKonu: Geri: SS_B767-300ER-PW v5 CONDOR   6/9/2011, 18:27

Peki Pilot hocam siz öyle diyorsanız :) resimde ki meydan LTBS ait. Yönlendirmeme sorunu LTFJ için de böyle yani her yerde aynı şekilde gateye veya park yerlerine yönlendirmiyor.
Evet benim için en büyük sorunu çözdünüz hocam sizi daha fazla uğraştırmak istemiyorum sadece bir sorum olacak passengers da gateye yönlendirmezse ben kafama göre bir gateye yaklaşıp yolcuları indirsem bir sorun olur mu?
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
avatar


MesajKonu: Geri: SS_B767-300ER-PW v5 CONDOR   6/9/2011, 20:32

Fspassengers galiba soru, hemen cevaplayayım: O programda, istersen pistte bırak yolcuları, hiç sorun değil. Zaman zaman bırakıyorum, o da şu durumlarda:

1- Zaman sıkıntısı vardır, taksi yaparken rötar yapacaksam (Paris DeGaulle Havaalanı'na bir inin, ne dediğimi anlarsınız, 10 dakika sürüyor neredeyse) pistte bırakırım.

2- Meydan tasarımına güveniniz yok, objeye çarparım diye düşünüyorsanız olabilir.

3- Bilgisayarınız fena kasılmıştır, taksi yoluna girince tamamen çöker diye düşünebilirsiniz (bir kaç kez geldi başıma, 5 saatlik uçuştan sonra olanı çok acı olmuştu ama FSX'ti o). O zaman da piste bırakın, itiraz etmezler :lol:

Bence şu aircraft.cfg dosyasında park yeri türünde hata olabilir. Gate Heavy denmişse ve o meydanda ağır uçaklara göre yer yoksa sıkıntı olabiliyor. Gerçi medium türü kapılara attığı da oluyor büyük uçakları ama...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
pilot
MANAGER

MANAGER
avatar


MesajKonu: Geri: SS_B767-300ER-PW v5 CONDOR   6/9/2011, 22:50

Hocam, Condor uçağının "aircraft.CFG" sindeki "parking types" satırında sorun yok. "GATE, RAMP" olarak doğru yazılmış.(bakınız; altta..) Ancak siz söyleyince baktım da (hala dosyalar masaüstünde, silecektim şu an..) "parking code" de bir terslik gördüm.Bu satırdan dolayı Condor uçağına ATC yer göstermiyor. Yani inilen meydanın AFCAD dosyasınfdaki GATE yerlerinin birine Code olarak "CON" işlenirse, ATC oraya yönlendirir.Genelde "parking code" satırı boş bırakılması gerekirdi..

Bekir hocam,
Her meydanın ATC'sinin Condor uçağını Gate'lere yönlendirmesini sağlamak için şunu yapınız:
- Size gönderdiğim ve dizine eklediğiniz "aircarft.CFG" dosyasını "NotPad" ile açınız.
- Condor uçağına ait olan [fltsim.0] başlıklı paragrafın ortalarında alttaki satırlardan atc_parking_codes= satırının karşısında yazan CON ismini silin!.(altta, kırmızı ile yazdığım..)
Böylece her meydanın ATC'si sizi en uygun Gate'e yönlendirecektir. Kolay gelsin.

atc_parking_types=GATE, RAMP
atc_parking_codes=CON-
Biraz bilgi!..(Aklıma ve yeri gelmişken...)

"atc_parking_codes=" ne demek?..
-----------------------------------------
Önce "atc_parking_types=" ten başlayalım:
Parking types, meydana inen ve park tyerlerine yanaşması gereken uçağın tipidir. yani büyüklüğü, işlevi ve durumunu ifade eder. Bu satır AFCAD dosyasında hazırlanan Gate ile birebir bağlantılıdır. Yani önce AFCAD dosyasında bu Gate atanır. daha sonra uçağın tipine göre bu satıra gereken ifadeler yazılır.
Bu satırın karşısına yazılacak ifadeler, uçağın tipine göre değişir. şunlardır:(En önemlisi de, BÜYÜK HARF ile yazılması gerekir!..)
GATE, RAMP, CARGO, GA, MIL_CARGO, MIL_COMBAT, DOC, vs... (MIL olanlar askeri park yerleridir.)
Örneğin B737-400 yolcu uçağı (passenger) kullanıyorsanız. Bu uçak Small bir uçaktır. Yani jet motorlu gate'lere yanaşabilecek uçaklarının küçüğüdür. Buna SMALL uçak denir ve bu uçağın parketmesi için "parking types" satırına yazılması gereken ifade "GATE" olmalıdır. Ancak, yukarıda görüldüğü gibi; GATE yazısından sonra bir VİRGÜL ve araya bir BOŞLUK'tan sonra RAMP yazılmış.Bu, şu demek; şayet GATE'ler önce gelen uçaklarla dolu ise, bu uçağın boyutuna ve tipine göre açıkta olan (Jetwaysiz) bir park yerine de yanaştırılabilir demek.. Yani, Jetwaysiz park yeri, RAMP olarak gösterilir.
Kısacası, "atc_parking_types=" satırına uçağın tipine uygun olan park yeri ifadesi yazılır.

Gelelim "atc_parking_codes=" satırına..
Aslında yukarıda da dediğim gibi; bu satırı paragrafa yazmaya bile gerek yok, ama açıklayalım...
Bu satır, uçak hangi havayoluna ait ise o havayolunun Uluslararası kodu yazılır.Ve herhangi bir meydanın AFCAD dosyasındaki bir GATE'in "parking codes" hanesine bu havayolunun aynı isimle kodu işlenmişse, artık o Gate'e o uçaktan başka bir uçak park edemez. sadece aynı havayoluna bağlı ve aynı codu taşıyan uçaklar buraya park edebilir.
Örneğin, New York meydanının AFCAD'ındaki herhangi bir Gate'e "THY" kodu işlenmişse ve siz de aynı tip THY uçağı ile New York'a giderseniz, gate sizi bekler ve rahatlıkla oraya park etmek için ATC tarafından yönlendirirsiniz.Ancak sizden önce gelmiş olan başka bir THY kodlu uçak varsa, maalesef gate'e o park etmiştir. ve ATC sizi hi.bir yere yönlendirmez. Çünkü uçağınızın "parking Codes" satırında THY yazıyordur. Şayet bu satırda birşey yazmasaydı sizi herhangi bir gate'e gönderirdi. THY yazdığı için sizi bekletir ve önceki THY uçağının o Gate'den ayrılmasını bekler.

Yukarıda silmenizi önerdiğin KIRMIZI ile yazdığım CON yazısı, Condor uçağının uluslararası kodu bile değil. Yanlış yazılmış .. Condor uçaklarının uluslararası kodu: CFG'dir (Sakın dosya isimi ile karıştırmayınız!..) . Kod'un doğruluğunu, AFX programındaki "Parking Users" ten görebilirsiniz. Kaldı ki; doğru bile yazılmış olsa (CFG diye de yazılsa), hiçbir meydanın AFCAD dosyasındaki (LTBS dahil) sadece Condor uçaklarının park edebileceği bir GATE'e bu kod işlenmemiştir. gerek te yoktur zaten.

İŞTE!, bundan dolayı siz Bekir hocam, LTBS'ye indiğinizde ATC sizin için CON kodu yazılı bir Gate arar, ancak bulamadığı için sizi ööle bekletir durur. Günlerce beklersiniz ve ortada kalırsınız.. kahkaha
Fakat yukarıda siliniz dediğim CON yazısını silerseniz, hemen sizi en uygun Gate'e gönderir.

Olay bu kadar kaptanlarım.. Hepinize kolay gelsin ve hepimize keyifli ve neş'eli uçuşlar!...

(Bu bilgi yazısı güzel oldu. Hemen bunu alıp, "Genel Uçuş Eğitim" bölümümüze nakledeyim..)
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Bekir
Pilot-2

Pilot-2
avatar


MesajKonu: Geri: SS_B767-300ER-PW v5 CONDOR   7/9/2011, 08:32

Pilot hocam ellerinize,bilginize sağlık.
Dediğinizi yaptım ve 4 meydan da test ettim.
1-LTBA ( Default )
2-LTFJ ( Vaps'ın yaptığı)
3-LGAV ( Default )
4-LTBS ( Default )

Şimdi hocam LTBA meydanın da sorun yine belirdi ve beni hiç bir yere yönlendirmedi gate numarasını bile söylemiyor yani.
LTFJ meydanın da yönlendirdi (fakat gateye gidilicek yolu gösteren parçalı çizgi çıkmadı)
LGAV meydanın da hiç bir sorun yoktu gateye yönlendirdi.
LTBS meydanında da hiç bir tepki vermedi LTBA meydanında olduğu gibi.

Eğer bu sorun Fspassengerx için sorun olmazsa yani kendim herhangi bir gateye gidip yolcuları indirebilceksem sizi uğraştırmaya gerek yok hocam saygılar.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Sedat
Pilot-4

Pilot-4
avatar


MesajKonu: Geri: SS_B767-300ER-PW v5 CONDOR   7/9/2011, 09:38

Eline koluna sağlık. Mükemmel, gerçek gibi.. Teşekür ederiz..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
pilot
MANAGER

MANAGER
avatar


MesajKonu: Geri: SS_B767-300ER-PW v5 CONDOR   7/9/2011, 16:01

Arkadaşlar,
"CONDOR" paylaşım konusunun ATC soruları ile GÜME gitmemesi için, ATC ve Gate yönlendirmesi ile ilgili problemlere lütfen alttaki sayfamızdan devam edelim:
http://vaps.hooxs.com/t1917-atc_parking_codes-hakkynda

CONDOR paylaşım konusu için mesajlara ve (+) lar vermeye devam!..


Sayfa başına dön Aşağa gitmek
furkanoner
Pilot-1

Pilot-1
avatar


MesajKonu: Geri: SS_B767-300ER-PW v5 CONDOR   25/2/2013, 22:44

Güzel paylaşım inşallah açılır...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Berkay Öztürk
Pilot-1

Pilot-1
avatar


MesajKonu: Geri: SS_B767-300ER-PW v5 CONDOR   10/6/2013, 22:41

ss olsa daha güzel olurdu İşte_BU!
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
dogan_atmaca
Pilot-1

Pilot-1
avatar


MesajKonu: Geri: SS_B767-300ER-PW v5 CONDOR   18/6/2013, 12:29

paylaşım için teşekkürler
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
SS_B767-300ER-PW v5 CONDOR
Sayfa başına dön 
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
VAPS :: FS TASARIM ve EKLENTİLER
M.Flight Simulator Designs & Add-ons
 :: Uçak Boyamaları
Aircraft Paints Library
 :: BOEING Uçak Boyamaları | BOEING Paints
-
Buraya geçin: