AnasayfaFaceVAPSGiriş yapKayıt Ol
TIME

VAPS

VAPS following countries:
( Since 28.01.2014)

Paylaş | 

posky 763 acaba fsx de olurmu

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
caner kaptan
Pilot-3

Pilot-3

MesajKonu: posky 763 acaba fsx de olurmu   22/4/2011, 14:58

Sn.Pilot üstadım ekli linkteki aircraftları fsx de kullanmak için epey uğraştım ama beceremedim.
acaba bu uçakları fsx de uçurabilmek için yardım edermisiniz.boyamaları çok hoşuma gitti doğrusu.
saygılar.

Linkleri Görmek İçin lütfen MESAJ yazınız!
Please enter the message link to view!
Mesajınız en az 10 kelimeden ve anlamlı cümlelerden oluşmalıdır!
(Your message should be at least 10 words and meaningful phrases!)

pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: posky 763 acaba fsx de olurmu   22/4/2011, 15:38

Necati hocam.
Fs9 için yapılmış uçakları FsX'te kullanmak için tamam, bir çok açıklamalarım ve dosya paket eklentilerim var. Fakat bu uygulamaları herkes yapabilecek diye bir düşünbcemiz de yok. Yapamamış olabilirsiniz. Saygı duyarım. İllâ da yapınız da demiyoruz. fakat yapılamayacak gibi zor birşey de değil aslında.. Biraz daha kendinizi verseniz inanın becerirsiniz ANCAK; yine de zorlanacaksanız bırakın gitsin.. Bu güzel Hayat, bu kadar zor işlerle uğraşmaya değmeyecek kadar güzel!.. kahkaha ..Ben niye uğraşıyorum o zaman?.. Orasını boşver.. Paylaşım aşkıyla dolu olan insan, paylaşacağı konuları da bir tarafına doldurmalı sanırım...
Şimdi iş, linkini verdiğiniz uçaklarda.. Kotam aştı, ay sonuna az kaldığından indiremedim. neler olduğunu dfa bilemiyorum. Aslında görmek isterdim uçakları ve beğendiğim olursa ben de indirirdim..Belki linki silmezseniz, Ay başından sonra indiriri BAZILARINI!..

İsterseniz şöyle yapın..2 seçenek..
1. seçenek:
Kota sorununuz yoksa hepsini indirip, buraya resimlerini, Uçak isimleri ve yapımcısının isimleriyle birlikte ekleyin.Ben de uçakları görmüş olurum. Bu uçaklardan hangisini istiyorsanız, ben size FsX'e ekleme dopsyalarını ANCAk Temmüz ayından sonra ayarlayabilirim.
Çünkü biliyorsunuz, şu an önümdeki İLK kategori tasarımları 1 ay daha sürer, arfkasından LTFJ_sab ihha Gçökçen ve diğe 3 adet meydan yenileme çalışması var. Bunlardan sonra ancak yapabilirim.
Yazı ile yapılacak yardımları hemen yaparım da dosya hazırlama işleri ancak Temmuz sonrasına kalacak gibi..
Herkesin istediği anında önünde hazır olmayabilir.herkesimn işleri ve öncelikli uğraşları var.
Dua edin de Pilot hocaya kaza belâ gelmesin, hastalanmasın. Önce sağlığıma bakarım. Sonra dünya işleri.. İnanın beni en çok hasta eden ve ruhsal yaşantımı etkileyen şey, yapabileceğim bir konuyu, çaışmalarımın yoğunluğundan dolayı ertelemek.. Bunu hiç istemem ama , daha önce söz verilen bir işi bırakıp ta, ondan sonraki işe sarılmak, hem etik olmaz, hem de bana uymaz. Bu nedenlerle sağlığım, inanın gün aşırı çöküyor..

Ben de sizler gibi GAMSIZ ve TASASIZ olarak, önüme sunulan, hazırlanmış, pişmiş uçaklarla zevkle uçmak ne kadar çok istiyorum biliyor musunuz?.. Ama ne var ki; olmuyor, olamıyor..

2. seçenek..ise; Bırakın Fs9 uçaklarını..FsX uçaklarını yükleyin.
3. seçenek: ; Bırakın FsX'i, Fs9'a geçin..zaten bütün çalışmalarımızı size Fs9'u sevdirmek ve oraya geçiş yapmanız.

Belki bundan sonra hiçbir Fs9 uçağını FsX'e çevirmeyebilirim. Geçin Fs9'a rahat edin!.. Fs9'un herşeyi ile MÜKEMMEL bir FS olduğunu sizlere gösteremedik. Ben buna yanıyorum...Bundan sonra da böyle bir FS gelmeyecek, gelemez!..
saygılarımla hocam.

Yazılarımda sizleri üzen bir şey varsa şimdiden affola. Sadece zamanımın olmadığını, istenen çalışmaları ertelemem gerekitiğini yazdım. Ve inanın ki, yukarıda bahsettiğim gibi, bu erteleme beni çok acıtıyor..Ama elden ne gelir?..
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: posky 763 acaba fsx de olurmu   22/4/2011, 15:42

Kıvırabilirsem ben bir uğraşayım. Gerçi Posky diyor, hiç denemedim ama yapabilirsem FSX için olanını yüklerim, kullanırsınız. Resim dönüştürme programım (dxtbmp) var, epey işime yaradı şu ana kadar (göremediğim resim dosyalarını da gördüm sayesinde).
caner kaptan
Pilot-3

Pilot-3

MesajKonu: Geri: posky 763 acaba fsx de olurmu   22/4/2011, 16:07

Pilot üstadım açıklamalarınız için çok teşekkürler amacım sizleri kesinlikle üzmek ve yormak değil, tabikii önce sizin ve tüm vaps dostlarının sağlığı önde gelir,size ve tüm dostlara sağlıklı yaşam dilerim.
ben sadece kolay bir yol varmıki diye yazdım yoksa elbette okadar önemli değil fsx uçaklarıyla devam..
doğrusu fs9 u da çok merak ettim şimdi,acaba fsx deki gibi ortam,bulut deniz vs görüntüleri hd kalitesindemidir.
Özgür hocam eğer sizi yormayacaksa denemenizin sonucunu görmek isterim.
Saygılarımla
uçaklardan birinin resmi

Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: posky 763 acaba fsx de olurmu   22/4/2011, 16:51

Daha yeni başladım incelemeye. Malum, evde küçük çocuk olunca zaman zaman ilgilenmem gerekiyor. Annesinin de halletmesi gereken işler oluyor, her zaman ona yıkamıyoruz ::)

Şimdi bile zamanım kısıtlı, indirdim, bakalım ne olacak?
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: posky 763 acaba fsx de olurmu   22/4/2011, 16:57

Vallaha ilk gördüklerimi söyleyeyim, ses ve panel dosyalarını aradığı klasörler bende yok. Posky'a ait hiçbir uçak yok elimde. 767 için ses ve panel klasörlerine yönlendirme yapılmış da olmayan bir klasöre denk geliyor. İlk etapta isterseniz, 737, 747 veya 777 uçaklarından birinin ses ve panel klasörlerine yönlendirme yapabilirim ama ne kadar işe yarar, onu bilemem (777 için panel uymaz, ona eminim).
caner kaptan
Pilot-3

Pilot-3

MesajKonu: Geri: posky 763 acaba fsx de olurmu   22/4/2011, 17:01

üstadım sağolun ama canınızı üzmeyin ,fsx uçaklarına devam.
ilginize teşekkürler.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: posky 763 acaba fsx de olurmu   22/4/2011, 17:54

Oldu hocam. Paneli 737'den, sesi de 777'den aldım. Ses süper oldu da panel sadece 2D panel.

Şimdi çıkmam lazım, misafirliğe gidiyorum. Dönüşte 767 için panel, o olunca mecburen gauge dosyalarını bulmam gerek. Bulursam süper olur, bulamazsam da bununla idare edeceksiniz kahkaha
caner kaptan
Pilot-3

Pilot-3

MesajKonu: Geri: posky 763 acaba fsx de olurmu   22/4/2011, 22:22

Özgür kaptan süpersin eline sağlık olmuş denedim kısa bir uçuş yaptım,
çok teşekkürler.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: posky 763 acaba fsx de olurmu   22/4/2011, 22:47

Vallaha ben bir şey yapmadım ki ::)

737 paneliyle ne kadar iyi olur, orasını bilemem. Şahsen tat vermiyor o paneller bana. Ama 777-200'ün sesi (Wilco'nun) süper oldu. Uçak gösterişli, fırsat bulursam denerim bir ara.

İyi uçuşlar.
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: posky 763 acaba fsx de olurmu   23/4/2011, 00:36

Öncelikle Özgür hocama, yaptığı convert çaışması için ve bana da yardımcı olduğu için teşekürlerimi sunarım.
İnanın, yoğun çalışmalarım yine sizler için, sizlere daha çok ve değişik yapımlar sunmak içindir..İşlerimin arasında, bana sitedeki sorunlara cevap bularak yardımcı olan bütün arkadaşlara, Özgür hocamın nezninde bir kez daha teşekkür ederim.
İnanınki şu an, yedeklerimin bulunduğu HDD'den birsürü dosyalar masaüsütüne çektim. Onlar hep sizler için düzenlenecek. neler var neler..

Necati hocam, siz de istediğiniz uçağa kavuştuğunuz için sevindim. Bakınız, Özgür hocamız gibi bütün hocalarımız bu çevirme işlerini ve diğer sorunları mükemmel halledebiliyorlar.Sizi ve kimseyi mağdur bırakmak, eli boş bırakmak ister miyiz hiç?..Ben olmazsam , başka hocalarımız da var burada... Beni artık, tasarımlar yapan , sizlere her zaman yeni projeler getiren biri olarak görün. Yukarıda yazdığınız talepler gibi sorunların nasıl yapılacağını ve eğitimini, sayfalarımıza detaylı olarak bol-bol yazdım. Herkes bunları yapabilir.
Ancak, siteye çözümleri yazılmayan, bazı istisnai olaylarda yine ben yanınızdayım hocam. Merak etmeyin. hergün her saat sitede bulunmaya özen gösteriyorum. Çözümü yazılmayan extra durumlarda yine ben ve arkadaşlarım , açıklama yazıları ile sizlere yine çareler bulmaya devam ederiz ve ediyoruz.
Ama sitede çözümleri yazılmış bazı sorunları da ya sizler uğraşarak çalışarak yapabilirsiniz, ya da eğitmen ve uzman hocalarımız sizere bu konularda yardımcı olacaklardır.
Sizlerin karşısına güzel tasarım ve projelerle çıkmak için belli bir süre tasarımların içinde kalmam, biraz kenara çekilmem gerekiyor. Ama yine buradayım.. sadece basit sorunların cevaplarını, benim yerime hocalarım verecektir.

Saygı ve sevgilerimle arkadaşlar.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: posky 763 acaba fsx de olurmu   23/4/2011, 08:36

İyi de ben gerçekten bir şey yapmadım. Dönüştürme filan değildi yaptığım, sadece sorun çıkartacak panel ve ses dosyalarını, mevcut bir modelden almasını sağlamaktı yaptığım. Bu uçağı, indirdiğiniz şekilde kullanmak isterseniz 767'nin ses ve panel dosyalarına yönlendiriyor sizi. Olmayınca da haliyle uçak, listede gözükmüyor. Dün 767 için posky'dan dosya indirdim (75 MB civarı), FS9 içindi, uyarlarım belki dedim ama gauge dosyaları, FSX'ten önceki versiyonlara ait diye hata verdi ve uçak yüklenemedi.

Bir de dün yaşadığım bir olayı anlatayım: Wilco'nun B734'lerinde THY Bursa uçağı var (mevcut boyamalarla geliyor, firmanın kıyağı olmuş bir yerde). Fakat bu uçak satıldığı için artık filoda yok. Ben de 734 için boyamalar aradım, Ayvalık ve Efes uçaklarını buldum. Efes uçağında FS9 ve FSX için dosyalar ayrılmış ama FSX için olanları yüklediğim anda kuyruk boyaması, buruna, burun boyaması kuyruğa gitti. .DDS formatında 5 dosya vardı. Bu 5 dosya yerine FS9 için olan .BMP uzantılı 5 dosyayı yükledim (öncesinde .BMP uzantılı 21 dosyayı DDS3 formatına çevirmiştim, olmamıştı), uçak fıstık gibi oldu. FSX de FS9 boyamalarını kullanabiliyor, bunu da görmüş oldum dün ilk kez.

Talep olursa iki uçağın boyamalarını, aircraft.cfg dosyalarını (verilen açıklamalardan farklı yaptım, daha güzel oldu) da paylaşabilirim. Fakat zaman bulabilirsem. Hafta sonu olduğundan ev bakmam lazım (kendi evimi alacağım inşallah). Akşama yüklerim talep edenler olursa. Yalnız TC-JEV Efes uçağı, Anadolu Jet uçağı oldu gibi bir duyumum var, bilemiyorum.
Sponsored content

MesajKonu: Geri: posky 763 acaba fsx de olurmu   

posky 763 acaba fsx de olurmu
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası