VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004)

+7
CanK34
basay71
haniz
pilot
Erdinç TURKAN
Özmen ÜNAL
istanblue
11 posters
YazarMesaj
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) Empty
MesajKonu: POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004)   POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) EmptyPerş. 14 Nis. 2011, 12:52

Boeing 737-800 Pegasus BEKO Livery "TC-APU"

Project Open Sky

For FS2004

CREDITS :
Project Open Sky Boeing 737-800

Model Designers........................: Project Open Sky - Hiroshi Igami
Flight Dynamics Designer............: Warren C. Daniel
Master textures........................: Tom Harlaar
Pegasus Painter By....................: Gürhan TUNCA (VAPS)

POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) 1510853

POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) Beko1

POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) Mgb73782rpegasusairline

POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) Adszvmc

POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) Mgb73782rpegasusairline

POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) Beko2

POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) 1701857

POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) Beko4

POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) Beko6

POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) Beko5

POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) Beko3

Linkleri Görmek İçin lütfen MESAJ yazınız!
Please enter the message link to view!
Mesajınız en az 10 kelimeden ve anlamlı cümlelerden oluşmalıdır!
(Your message should be at least 10 words and meaningful phrases!)

POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) D99b2984
Özmen ÜNAL
Air Marmara-VA
Gn.Manager

Air Marmara-VAGn.Manager
Özmen ÜNAL

MesajKonu: Geri: POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004)   POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) EmptyPerş. 14 Nis. 2011, 13:34

Süper bir çalışma. Bu boyama işine yani başlayan biri olarak imrenerek baktım resimlere.
Emeğine sağlık.
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004)   POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) EmptyPerş. 14 Nis. 2011, 13:40

Çok teşekkür ederim hocam.Boyama işi gerçekten çok zevkli bir iş.Sizinde başlamanızı tavsiye ederim.
Özmen ÜNAL
Air Marmara-VA
Gn.Manager

Air Marmara-VAGn.Manager
Özmen ÜNAL

MesajKonu: Geri: POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004)   POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) EmptyPerş. 14 Nis. 2011, 13:55

Hocam 1 gündür ilgileniyorum. Pilot hocamında yardımlarıyla bişeyler yaptım.
Boyama eğitimi ile ilgili bölüme resimlerini koydum. Daha çok acemiyim.
Görüş ve önerilerinizi beklerim. Yardımlarınıza açığım :))
1-2 gündür konu ile ilgili program, bilgi vs.. topladım. Sonunda bu çıktı. :))

Nasıl yapıldığını bilmeden önce öylesine bakıyor insan güzel olmuş diyip geçiyor ama işin mutfağına girince boyama resimlerine bakış açısı bile değişiyor insanın.

Kapılara yazı yerleştirmek hangi kapnın hangisi olduğunu bulana kadar çıldırttı beni. :))
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004)   POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) EmptyPerş. 14 Nis. 2011, 14:14

:) İnanın bende sizin çektiğiniz zahmetleri çok çektim.Ama işin tadına varınca ve devamı gelince,ortaya birşeyler çıkarmaya başladığınızda bu zevk dahada katlanıyo.Sizlerle her türlü yardımlarımızla yanınızdayız.İlk çalışmanızada nacizane fikirlerimi sundum.Amacımız eksiklerinizi tamamlayarak kusursuz eserler ortaya çıkarmanızı sağlamak.Başarılar hocam yanınızdayız...
Özmen ÜNAL
Air Marmara-VA
Gn.Manager

Air Marmara-VAGn.Manager
Özmen ÜNAL

MesajKonu: Geri: POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004)   POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) EmptyPerş. 14 Nis. 2011, 15:06

Evet kesinlikle. Ortaya bişeyler çıkınca keyifleniyor insan. Hele kendi boyama uçağını kullanmak dahada keyif veriyor insana.
Eyvallah hocam çok teşekkür ederim.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004)   POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) EmptyPerş. 14 Nis. 2011, 18:10

Gürhan hocam ellerinize sağlık, mükemmel bir çalışma olmuş, hemen indirdim, teşekkür ederim.Saygılar. (+) larrrrrrr
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004)   POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) EmptyPerş. 14 Nis. 2011, 19:11

Evet , Piloot hoca!, Pilot hoca!..
Vallahi arkadaşlar, sizinle ne kadar gurur duyuyorum inanamazsınız..Epremsoft hocamız ile başladığımız Boyama Eiğitimine hala devam ediyor ve sizler gibi değerli painterlrımızı VDT (Vaps Design Team) ekibimize kazandırıyoruz. Hepinizi azminiz ve başarılı çalışmalarınızdan dolayı kutlarım.
Yaşlı ve bir ayağı çukurda olan benim gibi naif ihtiyarlar, artık bir kenara çekilmeyibilmeli ve alanı siz,üretken ve başarılı kaptanlarıma bırakmalıyım arkadaşlar.Çok gerekmedikçe, en önemli püf noktalarında yine her zaman yanınızdayım kaptanlarım.
Sizlerden tek dileğim şu olacak sevgili tasarımcı kaptanlarım; lütfen "İstek Boyamaları" bölümündeki isteklere yardımcı olunuz!..Benim şu an tasarımlarımdan özel işelerime bile ayıracak vakit bulamadığımı lütfen anlayınız..Yeni kaptanlarımızın en basit FS sorunlarına bile benim cevap yazmam, artık etik olmaz değil mi arkadaşlar.?..
Evet, gereketiği kadar ilgilendiğinizi görüyor, cevaplarınızın içten, doğru ve nazik olduğunu biliyoruz.Bundan dolayı da eğitmen ve tasarımcı arkadaşlara tekrar teşekkür ederiz.

Yaşımız itibarı ile gençler kadar enerjik ve dinamik olamadığımız için çabuk yoruluyor ve uzun bir dinlenme süresine ihtiyaç duyuyoruz. Bu nedenle dinlenirken, yine sizler için birçok tasarımlar yapmaya gayret ediyoruz.

VAPS sizlere emanet sevgilikaptanlarım.. Artık belli kurallarımız ve forum kullanım presedürümüz oturmuş durumda olduğundan, VAPS'ın bütüm kaptanları kendilerini aslında birer Admin olraka görmeli ve kural dışı hareketlerde gerekeniyaparak uyarı verebilmelidir.

Neyse, Pilot hocanız yine lâfı uzattı.

Gürhan hocam, BEKO!.. sözün bittiği yer desem, hiç te haksız sayılmam. çapak falan yok hocam. Ellerine gözlerine sağlık. (+) ları verdim bile peşinen!...
Bu arada, boyama konusunda Özmen hocama naçizane birşeyler yazdık . Ancak takılacağı bazı noktalarda siz de yardımlarınızı esirgemezseniz çok memnun olurum. Biliyorsunuz artık yaşlandık ve hareketlerimiz yavaşladı. Heryere koşamıyoruz..

Sevgi ve Saygılarımla kaptanlarım..
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004)   POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) EmptyPerş. 14 Nis. 2011, 19:19

Hocam sizinde bizler için gösterdiğiniz, cabayı yabana atmamak lâzım, siz verdiğinizi alıyorsunuz, bende tüm kaptan arkadaşlarımın adına sizi kutlarım. Bu artılar size az bile, iyiki varsınız hocam.Saygılar ve artılar bizden size hocam, (+) larrrrrrrr..))))))))
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004)   POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) EmptyPerş. 14 Nis. 2011, 19:28

Sayın Pilot hocam bugün elimdeki bilgilerin çoğunu size borçluyum.Bizde sizden aldıklarımızı bu işe gönül vermiş arkadaşlarımıza vereceğiz.Onların her konuda yanındayız.Siz yanımızda olun yeterki.Sonsuz saygılar...
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004)   POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) EmptyPerş. 14 Nis. 2011, 19:37

Erdinç hocam ve Gürhan hocam, yazdıklarınız inanın şu an çok duygulandırdı beni.Teşekkür ederim. Bizler, hepimiz burada bulunmamızın nedeni, bildiklerimizi paylaşmak değil miydi.?.. Ben de sizler gibi bunu yapıyorum sadece arkadaşlar, fazla birşey yapamıyorum...keşke olsa da daha çok şeyleri sizlere sunabilsem.
ben her zaman yanınızdayım dostlar.. kalbim attığı, nefes aldığım sürece sizlerle birlikte, eleleleyim..
Canım kaptanlarım. hepinize sevgi dolu sağlıklı günler dilerim.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004)   POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) EmptyCuma 15 Nis. 2011, 01:43

Gürhan hocam. Tekrar merhaba.. Bakın bir şey diyeceğim. Şu BEKO yzan kuyruk var ya.. Mesajınızdaki 3.Gerçek resim (Airliners'ten) o resimdeki kuyruk bölgesi TAM bir Fotoreal olacak durumda..Sizin FS deki kuyruğa dikkat ettim de, kuyruk boyamznıza kuyruk-dümen kıvrılma izleri yok. Söylediğim resimdeki kuyruk alanını kesip, (şayet resim en az 1024 pixel ise) Layer'a aldıktan sonra biraz kontrast vererek, texturenizde iki tarafta birde kullanabilirsiniz. Hem böylece kuyruk kısmı daha gerçekçi olur, hem de o dümen kıvrım izleri belirgin olur.. Tabi bir fikir sadece: Uygulamak size kalmış.
ben genelde hep Fotoreal olabilecek gerçek uçak fotolarını arşivime eklerim. Kullanılabilecek kısımlarını kullanır, geri kalanları boyama ile yaparım. Böylece uçak kirleri veya yağ sızıntıları da gerçek gibi görünür. Saygılar hocam.
Boyamayı öğrendik... artık bundan sonra uçak boyamalarına gözalıcı extra ilaveler ve effectler de uygulamalıyız.
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004)   POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) EmptyCuma 15 Nis. 2011, 02:24

Haklısınız hocam aslında boyamayı yaparken bu dediğiniz aklıma gelmişti ama sonradan vazgeçtim.Ben boyayayım dedim.Bu gece değilde en yakın yarın akşam dediğinizi yapabilirim.Diğer çalışmalarımdada aynı yolu izlesem sanırım daha güzel görüntüler çıkacaktır ortaya.Görüyorsunuz ki sizden alacağımız daha çok şey var hocam.Çok teşekkür ediyorum size...
Özmen ÜNAL
Air Marmara-VA
Gn.Manager

Air Marmara-VAGn.Manager
Özmen ÜNAL

MesajKonu: Geri: POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004)   POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) EmptyC.tesi 16 Nis. 2011, 02:41

Merhabalar,

Pilot hocam nereye yok öyle yaşlandım falan. Biz yeni başlayanlar sizi geç bulup çabuk kaybetme olayı olmasın. Yaşınızda ne var geçliğin baharındasınız daha. Bizde bu yaşta oturduk boyama işlerini öğrenmeye çalışıyoruz. Kurtuluş yok hocam.
Vaps benim FS konusunda gördüğüm vede göreceğim en güzel site. Dizaynından içeriğine kaptanlarına kadar. FS' e gönül veren herkezin sorunlarına cevap bulduğu bir yer. Bu site ve sizler olmasınız ben boyama olayının varlığından bile bi haber olurdum. Google' da bununla ilgili burda yayınlananlardan başka birşey yok. Yada ben göremedim.
Pilot hocam herşeyi o kadar güzel oluşturmuş ki bize sadece programları indirip konuyla ilgilenmek kalmış.

Bence Pilot hocam daha iyisini yapana kadar FS aleminde bundan güzel bir paylaşım sitesi yok. Yeri gelmişken VAPS' ın kurucusundan pilotlarına kadar bu güzel platformu oluşturan tüm arkadaşlara tekrar tekrar teşekkürlerimi sunarım.

Saygılarımla,

haniz
Pilot-1

Pilot-1
haniz

MesajKonu: Geri: POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004)   POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) EmptyPtsi 18 Nis. 2011, 00:49

hocam emeğinize ve ellerinize sağlık tek kelimeyle mükkemmel....... ::)
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004)   POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) EmptyPtsi 18 Nis. 2011, 01:15

Özmen hocam, bu sözlerinize lâyık olabildiysek ne alâ hocam.
4 değerli hocamız ile başladığımız ile başladığımız bu serüvende, sizlerin payı yatsınamaz ölçüde büyük önem taşıyor hocam.Biz başlattık ama sizler devam ettiriyorsunuz. VAPS'ın bugünlere gelmesindeki en büyük pay siz değerli kaptanlarımızındır. Herşey için size ve tüm kaptanlarımıza teşekkür ediyoruz.

En son pilot tarafından C.tesi 10 Eyl. 2011, 01:37 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
basay71
Pilot-4

Pilot-4
basay71

MesajKonu: Geri: POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004)   POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) EmptySalı 14 Haz. 2011, 18:37

link error veriyor maalesef download edemedim
CanK34
Pilot-1

Pilot-1
CanK34

MesajKonu: Geri: POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004)   POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) EmptyC.tesi 23 Tem. 2011, 11:03

Hocam Teşekkürler
Onur Aşkın
Pilot-3

Pilot-3
Onur Aşkın

MesajKonu: Geri: POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004)   POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) EmptyC.tesi 10 Eyl. 2011, 00:43

teşekkürler
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004)   POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) EmptyPerş. 08 Mart 2012, 01:53

Gürhan hocam, konudaki bütün mesajları şu an tekrar okudum ve yine sayenizde duygulandım. Teşekkürler.
Gelgelelim, yukarıdaki arkadaşlarımızın Haziran-2011 yından beri yazdıkları gibi linkte maalesef dosya yok. Lütfen, tekrar kalıcı bir Upload sitesine yeniler misiniz?.
Sedat Yıldırım
Pilot-1

Pilot-1
Sedat Yıldırım

MesajKonu: Geri: POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004)   POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) EmptyÇarş. 22 Ağus. 2012, 18:03

Eyvallah hocam çok teşekkürler
HuseyinBerker
Pilot-2

Pilot-2
HuseyinBerker

MesajKonu: Geri: POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004)   POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) EmptyÇarş. 29 Ağus. 2012, 22:50

hocam gerçekten süper bir çalışma olmuş elinize sağlık,emeğinize sağlık..
Misafir
Misafir
Anonymous

MesajKonu: Geri: POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004)   POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) EmptyPtsi 24 Haz. 2013, 16:01

çok güzel bir boyama olmuş ellerinizee sağlık
Gokay_61
Pilot-1

Pilot-1
Gokay_61

MesajKonu: Geri: POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004)   POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004) EmptyCuma 27 Tem. 2018, 01:25

Süperr çalışma olmuş elinize sağlık.

POSKY - Pegasus BEKO (TC-APU) - Boeing 738(For FS2004)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» istanblue'nun; "POSKY B738 Pegasus BEKO" çalışması
» PEGASUS ''TC-AAG''__Posky Boeing 737-600_(FS2004)
» PEGASUS, BEKO ve DEDEMAN uçakları halen uçuyor mu?
» Posky B737-800 WL Pegasus
» PEGASUS (TC-AAG)__Posky Boeing 737-600(VC)__Only FSX