AnasayfaFaceVAPSGiriş yapKayıt Ol
PAYLAŞ / SHARE
TIME

VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
PAYLAŞ / SHARE

Paylaş | 

İstek: Default THY A321 for FSX

Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
Emre
Pilot-3

Pilot-3

MesajKonu: İstek: Default THY A321 for FSX   11/3/2011, 23:29

Değerli hocalarım:
FSX kullanıyorum ve default texture olmayan yani simulatorun orijinal uçakları dışında uçamıyorum. THY texture'ları çok hoşuma gidiyor. B737-800 default THY buldum o bayağı yaygın fakat A321 için bulamıyorum. Bütün internette aradım fakat bulamadım hiçbiryerde bilen varsa yardımcı olabilir mi ?
Yoksa tasarımcı hocalardan rica ediyorum "new livery" default A321 THY repaint yapabilir misiniz??
mertkarslioglu
Pilot-4

Pilot-4

MesajKonu: Geri: İstek: Default THY A321 for FSX   12/3/2011, 00:11

Hocam forumda Turkish Fleet diye bir bölüm var ordan bulabilirsiniz
pilot
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: İstek: Default THY A321 for FSX   12/3/2011, 00:55

Evet Emre kaptanım.. Airbus Boyamaları/ FsX için Airbus bölümümüzde Default_FsX_a321 için THY boyaması yok. Boyarız. Ancak şu an için sıraya almak zorundayız. Daha önce başlanmış ve devam eden Tasarımlara ara verdiğimiz an hemen boyamaya geçeriz.
Özellikle istediğiniz THY-A321 için bir tescil var mı?..

Fakat siz de, öncelikle kendinize AVATAR yükleyiniz. Arkadaşlar yardımcı olacaklardır!..
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: İstek: Default THY A321 for FSX   12/3/2011, 01:29

Elimde bir tane A321 THY boyaması (default uçaklar için) var. Uçağın ismini hatırlamıyorum ama olduğundan eminim.

Yalnız avatar yüklediğiniz anda direk bu mesajdan size dosyanın bağlantısını verebilirim. 7 MB boyutu var, .dds uzantılı dosyalara sahip. Çalıştığından eminim, normalde default uçak kullanmıyorum ama denemek için kullanmıştım. Avatarınızı bekliyoruz ::)
Emre
Pilot-3

Pilot-3

MesajKonu: Geri: İstek: Default THY A321 for FSX   12/3/2011, 10:43

Evet aradığım avatarı sonunda buldum :)
-Pilot Kaptanım vakit ayırırsanız çok sevinirim. TC-JMH olursa güzel olur çünkü mayıs 2010'da o uçakla İstanbul-Ankara uçuşunda bulunmuştum. Şimdiden teşekkür ederim.
-Özgür Kaptan sizin çalışmanızı da bekliyorum..

İlgilendiğiniz için teşekkür ederim çok sağolun..
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: İstek: Default THY A321 for FSX   12/3/2011, 11:00

Vallaha hocam, A321 THY boyamasını bulduğunuza şükredin ::) TC-JRD Balıkesir uçağını verebilirim, en azından aircraft.cfg dosyasında yazan ismi bu.

Vereceğim .rar dosyasının içerisinde Mutlaka Okuyun diye bir dosya var. Burada, aircraft.cfg dosyasına eklemeniz gereken bilgiler var. Boyamaları Airbus_A321 klasörünün içindeki oluşturacağınız texture.thy klasörünün içine atın (rar dosyasını genişletirken bu klasörü oluşturacaktır, oluşturmazsa da siz düzenleyin).

[fltsim.xx] yazan yerdeki xx ifadesinin yerine bir önce bu satırdaki boyamanın devamını yazın (3-4-5, her neyse). A321 FSX için default uçak boyamasından başka elimde yok, bende 4 numara olmuş bu yüzden.

Linkleri Görmek İçin lütfen MESAJ yazınız!
Please enter the message link to view!

Emre
Pilot-3

Pilot-3

MesajKonu: Geri: İstek: Default THY A321 for FSX   12/3/2011, 11:09

Özgür Hocam öncelikle paylaşım için teşekkür ederim. Ve çok haklısınız şükretmem lazım çünkü inanın hiçbiryerde bulamamıştım. İndirmek için sabırsızlanıyorum.. Acaba default boyamaları yapması zor mu oluyor bu işin içinde olmadığım için bilemiyorum. Çünkü default boyamalar oldukça az üzgün
Emre
Pilot-3

Pilot-3

MesajKonu: Geri: İstek: Default THY A321 for FSX   12/3/2011, 11:30

Özgür Hocam uçağa az önce baktım. Boyama pek gerçekçi değil açıkçası. Renkleri dağınık ve anlaşılmıyor. Kuyruktaki THY simgesi de normalden küçük ve bulanık. Yanlış anlamayın lütfen sizi eleştirmiyorum :lol: Ama aradığımı bulamadım açıkçası.. :pale: Artık tek umudumuz PİLOT Hocamın yapacağı çalışma gibi görünüyor..
Emre
Pilot-3

Pilot-3

MesajKonu: Geri: İstek: Default THY A321 for FSX   12/3/2011, 12:19

PİLOT Hocam ben şimdiden sabırsızlanmaya başladım tahminen kaç güne bitirebilirsiniz THY A321' i :o
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: İstek: Default THY A321 for FSX   12/3/2011, 12:25

emak demiş ki:
Özgür Hocam uçağa az önce baktım. Boyama pek gerçekçi değil açıkçası. Renkleri dağınık ve anlaşılmıyor. Kuyruktaki THY simgesi de normalden küçük ve bulanık. Yanlış anlamayın lütfen sizi eleştirmiyorum :lol: Ama aradığımı bulamadım açıkçası.. :pale: Artık tek umudumuz PİLOT Hocamın yapacağı çalışma gibi görünüyor..

Boyamayı eleştirdiğinizi biliyorum zaten. Ayrıca ben yapmadım, boyama konusunda zerre kadar fikrim yok, hayatta yapabileceğim en son şey, resim ve boyamadır zaten ::)

Default uçak kullanmadığımdan çok da umursamıyorum. Umarım güzel bir şey çıkar buradan.
Emre
Pilot-3

Pilot-3

MesajKonu: Geri: İstek: Default THY A321 for FSX   12/3/2011, 12:39

Çıkacak gibi görünüyor. Desteğinizi esirgemeyin lütfen :D
Emre
Pilot-3

Pilot-3

MesajKonu: Geri: İstek: Default THY A321 for FSX   12/3/2011, 15:27

PILOT kaptan bizim repaint ne durumda acaba ? Biliyorum çok sıkboğaz ettim ama o uçağı beklediğim için şu an başka havayolu ile uçmak içimden gelmiyor. Sıra çok mu fazla ? Ben yeni üye olduğum için prosedür nasıl işler bilmiyorum. Diğer istekleri gezdim çok güzel çalışmalar yapılmış. Biraz bilgilendirirseniz sevinirim.. Saygılar
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: İstek: Default THY A321 for FSX   12/3/2011, 16:40

Bence acele etmeyin, sonuçta buradaki insanların özel hayatları da var. Bir de A321 default uçak, öyle matah bir uçak değil bence. TOGA ve Flex modu var mı tam hatırlamıyorum ama başka firmaların A321'i ile uçunca hakikaten hikayeden olduğunu anlarsınız kahkaha
pilot
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: İstek: Default THY A321 for FSX   12/3/2011, 17:29

Özgür hocam ve Emre hocam ikiniz de haklısınız. Öncelikle Özgür hocama paylaşımından dolayı teşekkürlerimi sunarım. Emre hocam da yeni kaptanımız olduğundan VAPS ailemizin presedürlerini bilemediğinde haklıdır.
Ancak boyama isterken istek yapan kişi ve boyamayı yaopacak olan painter arkadaşlarımız, bu istek sayfasının "Sabit Konular" arasında bulunan " İstek Şartlarını" okumaları gerekir.
Özgür hocam burasını çok iyi okumuş ki; 6.ve 7. maddede yazılanları dile getirmiş.Teşekkürler hocam.
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Bu arada tasarım çalışmaları o kadar yoğun ki; öyle birkaç günde bir kaç haftada bitecek gibi değil.Arada bir panel tasarımlarını bırakıp, boyamalara.. Boyamalara ara verip, meydan scenery yapımlarına bakıyorum.Dahası,bütün tasarımlara ara verip, sitede AVATAR eklemeyenlere Uyarı yamak zorunda BIRAKILIYORUM!..Bunlar da cabası...Bir gün patlayacağım bu profil düzenlemeyenlere ama, yakındır!...
O kadar görevlimiz var.Biri de çıkıp uyarı yapmak zahmetinde buılunmuyor. Aslında bütün kaptanlarımız profil bilgilerini güncelemeyenlere UYARI yapabilir. Fakat uıyarı yapacak kaptanlar önce kendi profiline bakması gerekir.
Bu uyarılardan fırsat bulursak herkesin işini yapacağız ama tek mesele Avatar yüklemeyenler!...Yani siteyle bu şekilde uğraşmasam, işler yoluna girecek ben de yorulmayacağım..Ayrıca FS ile sorunu olanlara çözümler üretmek..

Emre hocam, isterseniz şöyle yapalım:
Özgür hocamdan aldığınız uçağın sadece TEXTURE klasörünün içindeki aşağıya isimlerini yazacağım .DDS dosyalarını gönderirseniz, hem sizin istediğiniz tescili yazarız, hem de beğenmediğiniz görünüşünü değiştiririz.Daha net ve gerçekçi durur.
Fakat FsX'inizin grafik ayarlarını (Display) ayarlarının da MIN.seviyede olması gçrüntüyü bulanıklaştırır. Bu ayarlara da göz atın lütfen!..
Şimdi siz bana altta isimlerini yazdığım TEXTURE klasörünün içindeki 2 adet ".dds" uzantılı resim dosyalarının (SADECE bunları) RAR haline getirip bana buradan Upload edin. Tahmini RAR boyutu; 200-300 Kb. olması gerekir.Ben gerekeni yaparım. Saygılar.

A321_1_T.dds
A321_2_T.dds

Ayrıca tescil olarak: TC-JMH yazılacak .. Peki burun kısmındaki isim : ?? ne olacak?..

-
Emre
Pilot-3

Pilot-3

MesajKonu: Geri: İstek: Default THY A321 for FSX   12/3/2011, 17:48

Hocam şartları okudum. Elbette ki tasarımcı arkadaşların özel hayatına saygım var. Ben repaintleri yapmaktan anlamam ama ince ve hassas bir iş olduğu kesin. Bir kere heveslenince duramadım yerimde.. Anlayışınıza sığınıyorum. :) Tabi ki bu gönül işi ona şüphe yok. Tasarımcı arkadaşlara sonsuz teşekkürler.. Sonuçta karşılıksız yapılan bir iş.
-PİLOT Hocam grafik ayarları son seviyede. O yüzden bulanıklığın texture den kaynaklandığını düşünüyorum. Burun kısmı "Didim" olacak. Aslında Özgür Kaptan'ın paylaştığı texture in bütün boyası tamam sayılır ama bulanıklıktan ve kuyruktaki amblemin gerçektekine yakın olmayışından dolayı bir sorunum var. Dediğiniz dosyaları birazdan upload ediyorum. ... Saygılar
Emre
Pilot-3

Pilot-3

MesajKonu: Geri: İstek: Default THY A321 for FSX   12/3/2011, 18:07

İstediğiniz dosyalar hocam. Gerekiyorsa başka bir şey hemen ekleyebilirim.

Emre
Pilot-3

Pilot-3

MesajKonu: Geri: İstek: Default THY A321 for FSX   12/3/2011, 18:32

TC-JMH için fotğraflar
Emre
Pilot-3

Pilot-3

MesajKonu: Geri: İstek: Default THY A321 for FSX   12/3/2011, 18:36

Birkaç değişik açı daha ...
Umarım yardımcı olur
pilot
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: İstek: Default THY A321 for FSX   12/3/2011, 18:43

emak demiş ki:
İstediğiniz dosyalar hocam. Gerekiyorsa başka bir şey hemen ekleyebilirim.

Bu "zshare" linkinde sadece adını yazdığım 2 dosya var değil mi?..başka hiç bir dosya istemiyorum.
Yalnız boyut bana büyük geldi 1.2 mb. Aslında en fazla 300kb. tutması gerekirdi.
Emre
Pilot-3

Pilot-3

MesajKonu: Geri: İstek: Default THY A321 for FSX   12/3/2011, 18:46

Evet sadece istediğiniz 2 dosya var. Bana da büyük geldi ama Özgür Kaptan'ın gönderdiği texture dosyası zaten 8 mb olarak geldi.
Emre
Pilot-3

Pilot-3

MesajKonu: Geri: İstek: Default THY A321 for FSX   12/3/2011, 19:32

Dosyaların normal boyutlarının toplamı 2 mb. RAR ile 1.2 ye iniyor. Boyutun büyük olması bir problem yaratır mı?
pilot
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: İstek: Default THY A321 for FSX   13/3/2011, 01:10

Uçağınız hazırdır: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Emre
Pilot-3

Pilot-3

MesajKonu: Geri: İstek: Default THY A321 for FSX   13/3/2011, 07:58

Pilot Kaptan çok güzel olmuş. Tam istediğim gibi. Elinize gözünüze sağlık. Bu kadar çabuk bitirmeniz de beni şaşırttı doğrusu gece uğraştınız anlaşılan.. Teşekkür ederim..Saygılar
Recep ÇALKAN
Pilot-3

Pilot-3

MesajKonu: Geri: İstek: Default THY A321 for FSX   10/4/2011, 11:41

bunu bende arıyorrdum konu açılması güzel olmuş elinize sağlık kaptanım
iso8887
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: İstek: Default THY A321 for FSX   7/6/2011, 17:13

a321 texture bulmak baya bir zor,teşekkürler...

İstek: Default THY A321 for FSX
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki