AnasayfaFaceVAPSGiriş yapKayıt Ol
PAYLAŞ / SHARE
TIME

VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
PAYLAŞ / SHARE

Paylaş | 

[Rica/istek]; Pegasus B737-700 (POSKY)

Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
hknpal
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: [Rica/istek]; Pegasus B737-700 (POSKY)   13/2/2011, 23:28

Yanlış anlaşılacak bir durum yok hocam. Ben bu işe yeni başlayanlardanım gozumden kaçan durumlar olabilir bu kaçırdıklarımı söylemeniz kötü niyet değil tam tersi iyi niyettir. Önerinize dikkat ederek düzeltmeleri yapıcam. Zaten malum henüz bitmiş değil. İllaki bittiğinde de eksiklerim olabilir. Projeler elimde olacağından onlar da 1-2 dk.da cozumlenir. Ben hatasız bitirmeye gayret edeceğim... Teşekkürler :)
pilot
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: [Rica/istek]; Pegasus B737-700 (POSKY)   13/2/2011, 23:37

-
Bir de farkı böyle görelim..

-
hknpal
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: [Rica/istek]; Pegasus B737-700 (POSKY)   13/2/2011, 23:46

Hocam fotodaki 737-800 sanırım. Ben baktım ancak 737-700 yenı boyama pegasus göremedim. Arkadaş 700 serisi istemekte.. Yeni boyama 700 serisi varsa buyuk olcekli bir foto rica edeiyorum.
pilot
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: [Rica/istek]; Pegasus B737-700 (POSKY)   13/2/2011, 23:50

Eline sağlık Hakan hocam.Başarılı bir çalışma. Tebrikler.

En önemlisi eksik; ZOM olmaması.
Boyama, madem ki, incelenmek ve yorum yapılmak üzere eklendi, incelenecek veya şüpheli kısımlar yakın plan olmalı. Örnek, "ön teker kapakları" ndaki tescilin son iki harfi nerede?..Vardır belki ama uçak uzak..
Winglett ler incelenemiyor.
Arka tescil yazısının orasındaki bayrak NASIL acaba? ters mi, düzmü ?..Wingleet kapatmış bayrağı..
Sağ-kanat üstü ve sol-kanat altı tesciller ?..yapılabilir..
Bunlar incecik püf noktaları..

Farklar:

1- "f" harfinin alt ucu ön kapının altına kadar inecek,
2- Yazının bitimindeki "m" harfi ise 2.Acil çıkış kapısının sağ kenarını geçecek,
3- Gövde yazısı, ön kapının boyu ve acil çıkış kapıları BAZ alarak ve gerçek resme bakarak tekrar ayarlanaması gerekecek.

Sonraki yakın plan resimlerinde neler vamış, göreceğiz. Kolay gelsin hocam.
Yakın plan , yakın plan...En önemli mesele bu...
pilot
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: [Rica/istek]; Pegasus B737-700 (POSKY)   13/2/2011, 23:52

737-700 olduğunu biliyorum hocam. Mühim olan ön kapı ile acil kapıları arasındaki yazı ayarlamasını yapabilirsen iyi olur. Arka kapı zaten birbiri ile (737-800 ve 737-700) uyumlu olamaz.

Hakan hocam, "İstanblue" hocamızın Kamil Koç sayfasında yazdıklarımdan da bir şeyler bulabilirsin belki..Arkadaki Tescil altındaki Boeing stiker'ı uygulamışsınız.Yoksa orjinalinde var mıydı?..

En son pilot tarafından 13/2/2011, 23:55 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: [Rica/istek]; Pegasus B737-700 (POSKY)   13/2/2011, 23:53

Anlayışınız için ben teşekkür ederim hocam.Eklemek istedim dikkate alırsanız tescil yazısı konumu itibariyle son cam hizasında bitiyor.Orjinal sticker yeri tam yerinde.Ön cam başlangıç noktasının altındaki yıldızı unutmazsınız zaten ama ben hatırlatmak istedim yinede.Renk konusunda ise biraz daha sarıdan uzaklaşarak turuncuya kaçık yani koyu bir renk seçerseniz kanaatimce daha gerçekçi bir görüntü olacaktır.Çalışmalarınızda başarılar dilerim.Kolay gelsin hocam...
hknpal
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: [Rica/istek]; Pegasus B737-700 (POSKY)   14/2/2011, 00:02

Yorumlarınızı çok ciddiye almakla beraber atlanan bir nokta var bu benim hatam olabilir belki altını çizmem gerekirdi. SS koyduğum yazımda belirttim. bu yorum için değil heyecan olsun diye koyulmuş bir fotoydu. Pazartesi bitireceğimi söylemiştim malum haftasonu geyikle geçiyor :) Bu foto.daki boyama yalnızca 1 saat süren bir çalışma. Öncede belirttiğim gibi kaba halde. İncesi aksilik olmazsa zaman konusunda yarın hallolacak. Yorum isteyeceğim noktaya getirdiğimde zaten gerek yakın çekim olsun gerek güneşli bir saatte çekeceğim SS ler ile size sunum yapacağim. Ama yine de tekrar edeyim yorumlar için müteşekkirim kesinlikle hakkını vermeye çalışıcam...
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: [Rica/istek]; Pegasus B737-700 (POSKY)   14/2/2011, 00:16

Hocam kesinlikle şunu söylemek isterim.Bende sizin gibi yeni başlayanlardanım ve hocalarımdan aldığım teşvikler ve eleştirilerle güzel eserler çıkarmanın çabasındayım.İlk SS'inizden direkt olarak şurda hatalısınız burda yanlışsınız diye yanlış eleştiriler yapmak değil düşüncemiz.Şimdiden çizdiğiniz yolda daha sonradan değiştirmektense zamanında yapmanız içindir ki sonunda harika bir eser ortaya çıkması için.Bende bir uçak yapıyorum ve kaç haftadır onlarca defa oynama yaptım üzerinde hemde hiç olmayan ve sanal bir uçak ama bunları hep hocalarımızın gözetiminde gerçekleştiriyorum.Neden?Tam anlamıyla olsun diye.Hepsine yine çok teşekkür ediyorum.Gün geçtikçe bilmediğim şeyleri öğrenmekten mutlu oluyorum onların sayesinde.Beni anladığınıza inanıyorum.Herzaman bir aile gibiyiz ben buna inanıyorum...
hknpal
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: [Rica/istek]; Pegasus B737-700 (POSKY)   14/2/2011, 00:23

Elbette hocam size katılmamak imkansiz. Burada değerli zamanınızdan ayırıp yorum yapmak bana saygı duydugunuz anlammına gelir ki bu beni onore eder. Yanlış anlaşılmak bende istemem. Karşınıza bitmemiş bir işten yorum bekleyerek çıkarsam saygıda kusur etmiş olurum. Buna mahal vermemek adına açıklama gereği duydum. Yarın bitmiş bir halde olacak boyamam için de yine yorumlarınızı eksik etmemenizi ayrıca istirham ediyorum... İyi geceler olsun.
hknpal
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: [Rica/istek]; Pegasus B737-700 (POSKY)   14/2/2011, 09:43

737-800 ve 700 arasındaki boy farkı nedeniyle yazıların aynı yerden başlayıp aynı yerden bitmesi imkansız. Kanatlara taşmalar olmakta....

Başka deyişle ön kapıdan başlayan yazı ( pencereleri bile hesaplamama rağmen ) arkaya geçince kanat birleşim yerini bile neredeyse geçiyor. Bariz bir sapma mevcut...

Farkli uçaklara nasıl olacak da aynı yazı aynı şekilde oturacak? 738 in ön kısmındaki cam sayısı 14 iken 700 ün sayısı 10 ....

Öneri bekliyorum?

Tam benzeşme isteniyorsa 738'e yapmayı öneriyorum

Saygılarımla.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: [Rica/istek]; Pegasus B737-700 (POSKY)   14/2/2011, 12:58

Değerli arkadaşlarım, Pegasus da B737-800 ün dışında kullanılan uçakların resimlerini ekledim,malesef B737-700 bulunmuyor.

B737-400
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
B737-500 yeni logo
B737-500 eski logo
B737-500 (Beko)
B737-500 Referans gazetesi

En son terminatör tarafından 14/2/2011, 16:35 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Cpt.Cihan
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: [Rica/istek]; Pegasus B737-700 (POSKY)   14/2/2011, 13:17

Hakan hocam aynısının tıpkısı olucak diye farketmez : ) siz 737-700 u bittiyse buyrun ekleyin hocam lütfen :) ben razıyım
hknpal
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: [Rica/istek]; Pegasus B737-700 (POSKY)   14/2/2011, 14:01

rd deep demiş ki:
Hakan hocam aynısının tıpkısı olucak diye farketmez : ) siz 737-700 u bittiyse buyrun ekleyin hocam lütfen :) ben razıyım

Madem öyle ben kafama göre yapıyorum o yazı kısmını... Bir adet yapayım kendimce koyayım sonra nasılsa proje elimde yine tavsiyelere göre şekillendiririz... Malesefki olmayan bir uçağı yapıyoruz.. Karşılaştırma yapmak yanlış oluyor. Bir 700 size yapıyorum olmadı 800 de yaparız :)

Koyucam boyamayı bikaç saate...
Cpt.Cihan
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: [Rica/istek]; Pegasus B737-700 (POSKY)   14/2/2011, 14:50

Tamam hocam 737 700 olsun bir ilk olur hem pegasus ailesi içinde : )
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: [Rica/istek]; Pegasus B737-700 (POSKY)   14/2/2011, 16:44

Hakan hocam, şöyle düşünün B373-800 ü biraz kısaltın ama B738 üzerinde ne görüyorsanız, aynısını B737-700 e uygulayın, yalız gövde yanındaki fly gps.com yazısını biraz küçültmeniz gerekiyor hem enden, hem boydan gerisi kolay henem hemen aynı bir tek Boeing B737-700 yazısı sakın yanlışlıkla Boeing B737-800 yazmayın. Kolay gelsin.Saygılar.
hknpal
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: [Rica/istek]; Pegasus B737-700 (POSKY)   14/2/2011, 16:53

YENI PEGASUS BOYAMALI 737-700 (fsx ve fs2004) Yalnızca TEXTURE!

Kendimce bitirdim arkadaşlarım ve hocalarım;
İllaki sorunlar olacaktır. Ben mükemmel için çabalasam da malum insan faktörü :)
Bir de Rd dostum erken rica etti. Hızlıca koydum...Hatalarımız affola :)
Tüm yorumlar için proje bende kayıtlı yeniden düzenlemeler yapılabilecek durumda.
Yorumları asla ve asla yanlış anlamam... 737-800 e bakarak 737-700 boyamak zor oldu...Farklılıklar malumunuz..

Ve.... Link!!!!

Linkleri Görmek İçin lütfen MESAJ yazınız!
Please enter the message link to view!
Mesajınız en az 10 kelimeden ve anlamlı cümlelerden oluşmalıdır!
(Your message should be at least 10 words and meaningful phrases!)

En son hknpal tarafından 15/2/2011, 14:18 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
pilot
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: [Rica/istek]; Pegasus B737-700 (POSKY)   14/2/2011, 17:55

Eline sağlık Hakan hocam. Uğraştınız , zaman harcadınız,Emekler verdiniz. Teşekür ederiz.

Şu an için bu şekilde uçak boyaması tamamen bitti diyorsanız, Cihan kaptan konu başlığına "ÇÖZÜLDÜ" iconu atsın!..

Ancak yorum ve eleştiri beklerim, hatalarım varsa yorumlara açığım ve hiç üşenmeden tekrar telâfi eder düzenlerim düşüncesiyle "-Yorumlarınızı mutlaka beklerim!" derseniz yorum da yapabiliriz.
Bittiyse şu haliyle burada, İSTEK sayfasında kalabilir.

İlk mesajda düzenleme yaparak, konu başlığına "POSKY" ilavesi yaptım.

Baktım da, bu uçağın BASE dosyaları bile bende yokmuş. Diğer arkadaşlarda da olmayabilir. Sadece Textureyi indirsem nereye eklerim? ..Bu uçak ücretsiz ve bütün dosyaları da paylaşılabilir durumda.Şöyle;
İki link halinde:
1.link BASE klasörü: (model,sound, panel, air, cfg dosyaları)
2.link: "TEXTURE" klasörü (elinde BASE dosyaları olanlar için).. paylaşılabilirdi..
hknpal
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: [Rica/istek]; Pegasus B737-700 (POSKY)   14/2/2011, 18:14

Pilot hocam ben pmdg merge kullandığım için bende de mevcut değildi dosyalar...
Benim için düzeltme yapmak basit, boyamayı isteyen arkadaş acele istediği için pek deneme yapamadım... Bir - iki gün yorum yapılırsa memnun olurum...düzeltirim. Elinde o dediğiniz dosyalar olan varsa gönderirse linki düzenlerim onuda hocam.
Cpt.Cihan
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: [Rica/istek]; Pegasus B737-700 (POSKY)   14/2/2011, 20:09

Hakan hocam ellerinize saglık indirdim kullandım denedim gayet güzel tam istediğim gibi olmuş benim için olay çözüldü o yüzden konuyuda çözüldü olarak değişiyorum.Birde pmdg merge'nin kısa ve öz tanımı nedir hocam merak ettim.Tekrardan çok teşekkürler başta hakan hocam ve diğer bütün hocalarıma ilgileri içinde teşekkürler saygılar
hknpal
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: [Rica/istek]; Pegasus B737-700 (POSKY)   14/2/2011, 23:52

PMDG merge olayı; POSKY uçak modeli ile PMDG panelinin birleştirilmesi anlamına gelmektedir. Basit tabirle; uçak dıştan POSKY ama kokpit PMDG.
Cpt.Cihan
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: [Rica/istek]; Pegasus B737-700 (POSKY)   15/2/2011, 00:08

Anladım hocam peki cockpit posky dıştan pmdg olsa olur mu
hknpal
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: [Rica/istek]; Pegasus B737-700 (POSKY)   15/2/2011, 10:28

Sanırım olur da etrafta var mı o önemli çunku nasıl yapıldığını ben bilmiyorum, yapılmış halini indiriyoruz. Bulmak lazım.
pilot
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: [Rica/istek]; Pegasus B737-700 (POSKY)   16/2/2011, 03:22

rd deep demiş ki:
Anladım hocam peki cockpit posky dıştan pmdg olsa olur mu
kahkaha kahkaha İlâhi Cihan hocam..
Dıştan PMDG, içten POSKY!. kahkaha
Niye olmasın hocam?..Bütün hepsi birbirine olur.Yalnız tek şartla: 2D-kokpit olması gerelir...3D-Kokpit IIHH!.. kahkaha
Örneğin, elimizde B737-400 için yapılmış gerçek görünümlü(Fotoreal Panel) 2D-Kokpit paneli var. Bu 2D paneli her yapımcının B737-400 uçak modeline MERGE yapılabilir.
3D-Kokpit paneller ise sadece kendine ait olan model.MDL dosyasındaki uçağa uyar!'..Farklı yapımcının ürettiği model.MDL dosyasına kesinlikle uymaz!.

* 3D-Virtual kokpit(panel) Mergesi için çok profesyonel UZMAN tasarımcı olmak, uzun bir süre ve emek gerektirir.
* 2D-Virtual kokpit(panel) mergesi ise kolaydır!: "Panel.CFG" düzenlemesi bilgisine sahip olan herkes kolayca 2D-merge yapabilir.

İkisi çok farklı panellerdir.Biri(2D) iki boyutludur, öteki (3D) ÜÇ boyutlu yani canlıdır!, derinliği vardır.

En son pilot tarafından 16/2/2011, 16:23 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Cpt.Cihan
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: [Rica/istek]; Pegasus B737-700 (POSKY)   16/2/2011, 14:13

Hepsi güzelmiş ama VC olmassa olmuyor hocam bende merge işini öyle dosyalar içinde değişiklik gibi birşey sanıyordum merge meger zor bir olaymıs : ) Teşekkürler hocam bilgilendirdiğiniz için
haniz
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: [Rica/istek]; Pegasus B737-700 (POSKY)   21/2/2011, 13:21

Arkadaşlar ben tam bir pegasus hayranıyım okadar aradım taradım posky olarak sadece bir tane bulabildim özelikle tc-apu ve dedeman boyamalarını bulamadım eğer elinde olan varsa ve eklerse çok sevinecem gerçekten ayrıca şuanda yapılan boyamalar içinde sizlere emeğinizden dolayı teşekkür ediyorum:))

[Rica/istek]; Pegasus B737-700 (POSKY)
2 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki