AnasayfaFaceVAPSGiriş yapKayıt Ol
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
TIME

VAPS

VAPS following countries:
( Since 28.01.2014)

Paylaş | 

FS2004 PMDG 747-400 THY

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: FS2004 PMDG 747-400 THY    5/2/2011, 15:18

Pmdg 747-400 için thy boyaması arıyorum forumda bulamadım varsa upload yapabilirmisiniz? Teşekkür ederim... saygılar...
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: FS2004 PMDG 747-400 THY    5/2/2011, 23:13

Hemen arayalım hocam.
Gerçi mesajınızın ardından 8 saat geçmiş olmasına rağmen belki de bulmuşunuzdur.

En son pilot tarafından 5/2/2011, 23:16 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: FS2004 PMDG 747-400 THY    5/2/2011, 23:15

Hocam 2 haftadır aradım fakat bir sonuca varamadım maalesef.Bir kaç yerde buldum fakat linkler ölmüş.Yapacak bişeyim kalmayınca değerli vaps kaptanlarıma danışiym dedim ::)
Saygılar...
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: FS2004 PMDG 747-400 THY    5/2/2011, 23:20

Bakın hocam burada 3 adet boyama var(AVSİM): [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

FlightSim'de de 1 adet boyama:
Flight sim DOWNLOAD: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: FS2004 PMDG 747-400 THY    5/2/2011, 23:26

Hocam Avsim de kini denedim boyama fs de görünüyor fakat uçak seçiminden tamam a basıp çıkarken fsden atıyor.Flightsim e dikkat etmedim veya göremedim.Deneyip sizi sonuçla ilgili bilgilendireceğim hocam...
teşekkürler ...
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: FS2004 PMDG 747-400 THY    5/2/2011, 23:34

FlightSim'deki boyama Avsimdeki kişilerden farklı birine ait hocam: Erhan Yalim'a ait boyama.
Avsimden indirdiğiniz uçak, sayfanın en altındaki 3. boyama ise, o boyama CARGO texturesi. Belki bunda bir hatalı dosya olabilir.
Bir de size şunu sormak istiyorum: Sizdeki Payware PMDG_B747 uçağının ön tekerleğine dikkat ettiniz mi?..Sizde de sağa doğru sürekli YAMUK mu duruyor?..Ne yapsak düzelmiyor. Sanırım Gmax 3D model dosyası arızalı. Saygılar.
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: FS2004 PMDG 747-400 THY    5/2/2011, 23:57

Hiç dikkat etmedim hocam kalkış sırasında bi sorun olmuyor ön tekerle ilgili yarın girip bir bakayım ::) dikkatinize hayranım bu arada ::)
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: FS2004 PMDG 747-400 THY    6/2/2011, 00:13

terapi_27 demiş ki:
Hiç dikkat etmedim hocam kalkış sırasında bi sorun olmuyor ön tekerle ilgili yarın girip bir bakayım ::) dikkatinize hayranım bu arada ::)

kahkaha kahkaha
Yarın mı?..Hangar kapısının anahtarını bekçi kaybetmiş mi yoksa hocam?.. kahkaha kahkaha
Anladımmm.., yarın öteki, sabah bekçinin anahtarı ile açacaksınız galiba hangarı... kahkaha kahkaha
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: FS2004 PMDG 747-400 THY    6/2/2011, 08:09

Yok hocam bekçiden kaynaklanan bir şey değil bugün ki uçuşumda bayaa yoruldum biraz istirahate çekiliym dedim ::)
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: FS2004 PMDG 747-400 THY    6/2/2011, 08:54

hocam verdiğiniz linkler işe yaradı.Dün gece kurdum az önce test ettim sorunsuz çalışıyor kaplamalar ::) Elinize ve emeğinize sağlık hocam teşekkürler ::) Bu arada THYVA CARGO kaplamasında ilginç bişe farkettim ::) Güzel bir isim olmuş kahkaha

pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: FS2004 PMDG 747-400 THY    6/2/2011, 14:06

Ön tekerlek sorunu?...
Bundan bahsetmemişiniz. Ancak eklediğiniz resmi iyi ki ön plandan çekmişiniz. Sorumun yanıtını resminizden almış bulunmaktayım hocam. Yani sizin PMDG_B747 uçağınızın ön tekerleğinde sorun yokmuş. Bendeki hep yamuk ve uçak pistten 50 cm havada..Bulamadım bunlara bir çözüm yahu?.. kahkaha
Hani derler ya;"- Marangozun kapısı bozuk olurmuş!" diye...Bütün kaptanlarımın derdine çare buluyoruz ama kendi derdime çareyi bulamadım gitti.. kahkaha
PMDG mi?..Allah kapıma sokmasın PMDG'yi..Ne çektiysem paralı ürünlerden çektim.Düzeltmek istesen düzelmez, kaldırmak istesen orijinal dosyalarını götürür...Sorunlar, sorunlar..Başka bir livery boyamak istesen karışık desenlerini silmek başka bir zorluk... Paralı ürünlerin sorunları bitmiyor arkadaş...Gir AVSİM'e, VAPS'a.. çek bi pilâv üstü kuru!..Bak keyfine.. kahkaha Saygılar ..
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: FS2004 PMDG 747-400 THY    6/2/2011, 15:14

kahkaha kahkaha kahkaha Hocam haklısınız mum dibine ışık vermez misali kahkaha
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: FS2004 PMDG 747-400 THY    6/2/2011, 15:17

Hocam daha yeni aklıma gelmişken kırmızı daire içine aldığım yazı yerine kendi istediğim bir yazıyı yazsam aircraft.cfg nin neresinde değişiklik yapmam gerek bi bilginiz varmı acaba o konuda ???
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: FS2004 PMDG 747-400 THY    6/2/2011, 15:35

Hiç bir yerinde değişiklik yapmanız gerekmez.
Sadece "texture" klasörünün bir KOPYASINI dışarı (masaüstüne) alacaksınız.İçinde 2 adet BMP resim dosyaları olan şunları başka bir BOŞ klasöre kopyalayın;
"PMDG_747_fuse_Left_T.bmp",
"PMDG_747_fuse_Right_T.bmp"
(Bunlardan "Right" olanın yazıları terstir!)
..Bu BMP (DXT içerikli) resim dosyalarını "DXTBmp" programı ile açarak Paint'ten yazısını değiştirip,tekrar "DXTBmp" programı ile "DXT3" içeriğine çevirerek, esasa PMDG_747 nin "texture klasörüne atacaksınız.Bu kadar.
"DXTBmp" sayfamız: Uçak Boyamaları/ Boyama Eğitim sayfası/ Boyama programları- DXTBmp programı_ Burada; [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

En son pilot tarafından 6/2/2011, 16:10 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: FS2004 PMDG 747-400 THY    6/2/2011, 16:03

Programı indirdim şu an çalışıyorum hocam.Bitince ssleri koyacagım ::) teşekkürler ::)
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: FS2004 PMDG 747-400 THY    7/2/2011, 03:44

Hocam sonunda bitirdim.Buyrun örnek bir ss ::)

Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: FS2004 PMDG 747-400 THY    7/2/2011, 08:46

Hocam kendimi tutamadım pmdg 737 yede bulaştım. ::) THY kaplamasına kendi resmimi uyguladım.Anlayacağınız THY-TERAPİ oldu ::) buyrun ss

pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: FS2004 PMDG 747-400 THY    7/2/2011, 17:09

Tamam olmuş Oğuz kaptan, artık sizi de painter'lerimiz arasında göreceğiz yakında sanırım...
Boyama konusunda ilerlemeni çok çalışıp, bir çok denemeler yapmanı arzu ederim. Umarı 2 ay gibi Kısa zamanda müthi painter olacağınıza eminim.
vaktiniz oldukça bol-bol boyama denemeleri yapınız.Değişik firmaların uçaklarını boyayın.Posky, IFDG vs.. hepsinin textureleri modellerine göre konumlandırmaları farklı farklıdır.. Bu farklılıklar sizin tecrübenizi artıracaktır. "Boyama Öğrenim" safyasındaki bütün konuları ve mesajları okuyun. Mesajların içindeki minicik notlar bile, boyamada karşılaşacağınız büyük sorunlara ipucu olabilir..Kolay gelsin.
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: FS2004 PMDG 747-400 THY    8/2/2011, 08:24

Hocam painter lik konusunda henüz kendimi hazır hissetmiyorum.Ama önerilerinizi dikkate alacağım.Uçak boyamak kullanmaktan daha zevkli geldi bana.İnşallah ileride forumumuza layık bir painter olurum... ::)

Saygılar...
mehmetkuc
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: FS2004 PMDG 747-400 THY    21/4/2011, 16:15

Pilot hocam,

Ben PMDG için FSX te çalışan bir boyama bulamadım. Ancak FS9 için olanlarını bulabildim. Bunun texture klasöründe .bmp dosyaları var. Bunları FSX e uygun olarak .dds e çevirebilmem mümkünmü?

Saygılarımla,
Mehmet
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: FS2004 PMDG 747-400 THY    21/4/2011, 16:29

Mehmet hocam, DDS'ye çevrildiği takdirde ne Fs9 da ne de FsX'te bir daha uçak kulanılamaz!..Nedenini altta anlattım hocam.

..BMP ile de FsX''te Fs9 için yapılmış uçakları kullanabilirsiniz. gerekli açıklamayı ve dosyaları şu sayfamızda paylaştım.
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Ayrıca bir bilgi!:
Örneğin BMP dosyalarını destekleyen bir Model.MDL uçak dosyası, DDS veya başka bir formatlı resimleri desteklemez, çalıştırmaz.
yani Fs9 için yapılmış bir uçak çiziminde (model.MDL dosyası) BMP dosyaları kullanıldıysa, resim dosyalarını DDS'ye çevirdiğinizde NE fs9'da ne de FsX'te uçağı kullanılamaz!..Çünkü O, model.MDL" dosyası Gmax'ta hazırlanırken BMP resimleri kullanılmıştır. Tersi, DDS formatını destekleyen model.MDL dosyası da BMP'leri kabul etmez. (Örnek FsX_default uçakların dosyaları)
Kısacası Gmax propgramında çizilen 3D uçak modelinin model.MDL dosyası, çizilirken hangi format veya isimle çizildiyse, bir daha bu texture resim dosyalarının isimi de uzantısı da Değiştirilmemesi gerekir!!..Değiştirildiği takdirde uçak hiçbir Fs'de KULLANILAMAZ!.. Saygılar.

En son pilot tarafından 21/4/2011, 21:31 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
mehmetkuc
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: FS2004 PMDG 747-400 THY    21/4/2011, 16:38

Teşekkürler bilgi için.
Sponsored content

MesajKonu: Geri: FS2004 PMDG 747-400 THY    

FS2004 PMDG 747-400 THY
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası