AnasayfaFaceVAPSGiriş yapKayıt Ol
TIME

VAPS

VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )

Paylaş | 

Toplu istek! Airbus!

YazarMesaj
Selim ŞAHİN
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR

MesajKonu: Toplu istek! Airbus!   5/2/2011, 02:11

Pilot hocamızında bir Airbus boyamasının altında yaptığı yorumdan arka alarak (Boeing marka uçakların görsel açıdan daha estetik durmasına karşın Airbus marka uçakların uçuş dinamiklerinin Boeinglere göre daha ileri düzeyde olduğu) we yine onun anlayışına sığınarak konu edilmiş Airbus boyama isteklerinin genelinde gördüğüm aslında a318-a319-a320-a321-a330-a340 vb. ayrımından ziyade dinamikleriyle we 3D sanal kokpitiyle(vc çalışması hocalarımızı biraz daha fazla uğraştıracak belki, açıkcası bu birazda benim özel isteğim sayılabilir. Tabi mümkünse?) defaultlarına sadık kalınmış boyamasından çok, modellemesinin ön plana çıktığı airbus marka yukarıda yazdığım modellerin herhangi biri (hocalarımızın inisiyatifine bırakılmış) fs9 aircraft??

NOT: Anket ikonu uyguluorum, bu istek benimle birlikte diğer kaptanlarımızında ihtiyaçlarını karşılayacaksa lütfen tek tek konu açmak yerine fs9'da boeinglerle yaptığımız sorunsuz uçuşlar gibi bir tane olsun, sağlam olsun Airbus DA olsun diyen kaptanlarımız destek wersin!
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: Toplu istek! Airbus!   5/2/2011, 04:08

Ha!ha!.. kaptanım sen çok yaşa e mi?.. kahkaha
Yazılarından şöyle bir şey anladım; Airbus uçaklarının dinamikleri daha mükemmel, Boeing uçakların da estetiği mükemmel.
Buna göre, bizden yani Painter arkadaşlarımızdan uçuş dinamiği en güzel olan herhangi bir Airbus uçak boyaması istiyorsunuz.yapımcı kim olursa olsun. Öyle mi?..

Bakın kaptanım. Öncelikle bugüne kadar karşılaştığım, en mükemmel uçuş dinamiklerine sahip uçak (Orijinal SIM ve Aircraft.cfg dosyası ile) Boeing B737-400_ 50N idi. Terminator hocamızın haklı olarak destek verdiği ve öneride bulunduğu uçak. Tabi bana göre böyle.. Airbus olarak ta Airbus A380_ Robert Versluys 'u gösterebilirim..Bu her iki uçak ta VAPS "tasarım" sayfalarında mevcuttur. İndirip kullanabilirsiniz.Belki de kullanıyorsunuz?..
Hiçbir zaman ÇOCUKLARIMIZI (Uçaklarımızı) birbirinden ayırmayalım. Hepsinin kendine has özellikleri ve güzellikleri var.Kimisi Wilco_Boeing sever, Kimisi PMDG Boeing.Kimisi IFDG Airbus sever, Kimisi Posky Boeing.
VAPS forumlarında yukarıda bahsettiğiniz, istediğiniz uçak veya uçaklar mutlaka vardır. Yoksa da hallederiz.
İster Boeing, İster Airbus olsun ,ister dinamikleri kötü isterse mükemmel olsun farketmez..bizler bütün boyamaları yaparken bunları düşünmeden her boyamayı en güzel ve en gerçekçi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Hiçbir boyamayı üstünkör yapmayı düşünmedik,yapmayız da..Bundan dolayı bütün boyamalarımızla gurur duyuyoruz. Boyamalarda hatalar unuttuklarımız olmuyor mu?, oluyor tabi..Bunlara da çözümler buluyoruz.
Ancak yularıda açıklamaya çalıştığınız boyama isteğinizi daha basit ve açık bir anlatımla yazarsanız, daha hızlı yardımcı olabiliriz.
Kısacası sanırım, Painter arkadaşlardan şunu istiyorsunuz:
- Öncelikle Airbus serisinden bir boyama olacak,
- Boeing boyamaları kadar estetik görünüşlü olacak,
- Uçuş dinamikleri mükemmel olacak,
- 3D-Virtual kokpitli olsun,
- Fs2004 için olsun.

...Doğru anlamışmıyım kaptanım?..

Yukarıda özelliklere sahip uçağımız, "Airbus_Fs9 Boyamaları" sayfamızda mutlaka vardır. Saygılar.

Selim ŞAHİN
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR

MesajKonu: Geri: Toplu istek! Airbus!   5/2/2011, 14:19

:) Sayın hocam, sizin tecrübelerinize saygım sonsuz ve çok iyi biliyorum ki bu forum aktif kullanılan uçuş forumlarının çok üstünde bir altyapıya we bilgi birikimi oldukça zengin bir çok painter, designer we yöneticilerimizin mewcut olduğu bir forum. Yapılan çalışmalar we paylaşımlar we bilgi akışı son derece muazzam. Bunun içindir böyle değerli bir forumda layık gördüğünüz ünvanla elimden geldiğince araştırma yapma imkanı buluyorum ve gün geçmiyor ki iyi bildiğimi sandığım bir çok bilginin aslında yanlış yada eksik olduğunu farketmiş olmayayım. Bunun için ayrıca minnettar olduğumu bilmenizi isterim. Açık bir itirafta bulunmam gerekirse uçmaya başladığım ilk dönemde fs9'da mewcut default modeller arasında bulunmadığından ve estetik açısından Boeing kadar ilgimi çekmediğinden hiç bir Airbus modellemesini denemedim. Aslında bu bir eksiklik. Lakin belki önce ki isteklerimden de anlayacaksınız, ben daha çok default modellere yatkınım! Kolaycılıkda sayılabilir bu.. Ama son dönemde sistemimin yettiği kadar-ki çok yetersiz olduğu kanaatindeyim- fsx denemeye başladım. Nedenini anlayamamış olmakla birlikte üst üste yaptığım iki yada üç a321 uçuşu düşük framede bile salınımlarıyla dinamikleriyle-belki daha küçük olmasından- hiç wazgeçemedeğim we belki de fsx'e yönelmeme ndn olan tek etken isteğim üzerine çalışıp tasarladığınız benim bebeğim dediğim,"TC-JGA MALATYA (b737-800winglets)" UÇAĞIM'dan daha yumuşak dönüşler we teker koyma sağlıyor gibi geldi. Tabi söylediğim gibi bunun dışında hiç bir Airbus ve Boeing karşılaştırmalarını takip etmeden tamamen öznel bir yaklaşımla belki haddimi aşarak böyle bir kıyaslama yaptım kendimce. Bunun içinde ayrıca özür diliyorum tüm forumdan. Yanlış anlaşılmak istemediğimin bilinmesini isterim. Ben Dünyanın iki devi sayılabilecek bu iki markanın sadece sempatizanı olabilirim. Boeingciler yada Airbuscular diye taraf olmam imkansız. Sadece bu küçük şaşırmışlığın üstüne Aktif fs9 kullanıcısı olduğumdan fsx defaulta en yakın sanal kokpitli bir Airbusla fs9'da da uçabilirmiyim acaba endişesiyle yazdım tüm bunları.. Beni anlamış olduğunuzu umuyorum ve eksik bilgiyle yaptğım bu yorum için herkesten tekrar özür diliyorum.

Ayrıca Sayın pilot hocam, dün airbus modellerini biraz irdeledim yazmadan önce, belki gecenin rehavetinden gözümden kaçmıştır diye tekrar inceliyorum hemen. Umarım hazırda uçmayı bekleyen bir vc'li Airbus bulurum. SAYGILAR..

pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: Toplu istek! Airbus!   20/11/2017, 22:06

Merhaba Selim hocam. Aradan 6 yıl geçmiş olmasından dolayı lütfen bağışlayın. Acaba aradığınız uçağı ve boyamasını bulabildiniz mi?..
Şayet bulamadıysanız;
Dinamiklerini beğendiğiniz ama, boyanmasını istediğiniz Airbus uçağı varsa, buraya yazın size yardımcı olalım. Tabi, aradan 6 yıl geçmesine rağmen göz_kırpma
Saygılar, sevgiler.

Toplu istek! Airbus!
1 sayfadaki 1 sayfası