VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
PMDG 737 ''Aircraft Unflyable'' hatası veriyor? Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

PMDG 737 ''Aircraft Unflyable'' hatası veriyor?

2 posters
YazarMesaj
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer
Oguzhan KILIC

PMDG 737 ''Aircraft Unflyable'' hatası veriyor? Empty
MesajKonu: PMDG 737 ''Aircraft Unflyable'' hatası veriyor?   PMDG 737 ''Aircraft Unflyable'' hatası veriyor? EmptyPerş. 03 Şub. 2011, 12:30

Değerli kaptanlarım fs2004 kullanıcısıyım.Uçuşu başlattıktan sonra fs passenger ı açıp uçagı kalkış için hazırlıyorum.Ama tam kalkış sırasında 80 kts. civarında yeşil kutu içinde pmdg ''PMDG Notification: CG not within tolerance aircraft unflyable'' hatası alıyorum araştırmalarım sonucunda avsimde aynı hatayı alan bi arkadaş gördüm fakat ingilizce oldugu için pek fazla bişe anlayamadım.Sizlerin tecrübelerine dayanaraktan sorunumu buraya yazma ihtiyacı duydum.Yardımlarınızı bekliyorum kaptanlarım 2 gündür bu hatayı almaya başladım halledemedim bi türlü :|

En son terapi_27 tarafından C.tesi 05 Şub. 2011, 23:50 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
PETER
General
ADMIN

GeneralADMIN
PETER

MesajKonu: Geri: PMDG 737 ''Aircraft Unflyable'' hatası veriyor?   PMDG 737 ''Aircraft Unflyable'' hatası veriyor? EmptyPerş. 03 Şub. 2011, 16:36

CG center of gravity, uçağın ağırlik merkezi, problem yakıt ya da bagaj - yolcu dengesiz yüklemede oluşuyor, uçağı trim etmek gerekiyor. Uçağın konfigürasyona göre değer FMC'de gözüküyor. Genelde CG %24-26 olur ve trim değeri 4-6 arası olur. FS2004 varsayılan trim kısayolu HOME ve END tuşlar üzerine atılmıştır doğru hatırlıyorsam. FS passenger'da yolcu bagaj yakıt yükleme sayfasında alt bölümünde uçak resminde yatay bir skalası üzerinde haret eden bir "V" var, CG hakkında bilgi veriyor. Skalanın yaklaşık ortasında olmalı.
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer
Oguzhan KILIC

MesajKonu: Geri: PMDG 737 ''Aircraft Unflyable'' hatası veriyor?   PMDG 737 ''Aircraft Unflyable'' hatası veriyor? EmptyCuma 04 Şub. 2011, 12:41

fspassnegerda bahsettiğiniz sklaya hiç dikkat etmedim hocam teşekkür ederim yardımınız için bir deneyeyim sonuçlarını yazacağım buraya ::)
PETER
General
ADMIN

GeneralADMIN
PETER

MesajKonu: Geri: PMDG 737 ''Aircraft Unflyable'' hatası veriyor?   PMDG 737 ''Aircraft Unflyable'' hatası veriyor? EmptyCuma 04 Şub. 2011, 12:46

rica ederim
Oguzhan KILIC
Vaps Designer

Vaps Designer
Oguzhan KILIC

MesajKonu: Geri: PMDG 737 ''Aircraft Unflyable'' hatası veriyor?   PMDG 737 ''Aircraft Unflyable'' hatası veriyor? EmptyCuma 04 Şub. 2011, 14:55

haklıymışsınız hocam dengesiz yüklemeden dolayı hata veriyormuş agırlıkları dengeleyince problem kalmadı teşekkür ederim tekrar :)

PMDG 737 ''Aircraft Unflyable'' hatası veriyor?
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Aircraft.cfg kayıt etme sorunu
» Turkish Airlines TC-JGU 100th Aircraft Logojet PMDG 737-8f2NGX POSKY 737-8f2 iFly 737-8f2NG
» Yeni Pmdg vc, eski Fs9-PMDG'ye uyar mı?.
» static aircraft
» "Predator-UAV" aircraft-FULL (for FsX, Fs9)