AnasayfaFaceVAPSGiriş yapKayıt Ol
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
TIME

VAPS

VAPS following countries:
( Since 28.01.2014)

Paylaş | 

''İstek: Türk Hava Yolları Boeing 777-35R ER

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki
YazarMesaj
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: ''İstek: Türk Hava Yolları Boeing 777-35R ER   21/2/2011, 17:40

Arkadaşlar, hocamın dediği gibi VC cocpit detaylı olup, farklı açılardan görülebilen 3D cocpitdir,

Posky B777-200 ve B777-300 VC cocpiti,
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: ''İstek: Türk Hava Yolları Boeing 777-35R ER   21/2/2011, 17:44

Kağan'cım çok güzel görünüyor, ellerine sağlık, B777-300 THY sabırsızlıkla bekliyoruz, Saygılar.
boeing737
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: ''İstek: Türk Hava Yolları Boeing 777-35R ER   11/3/2011, 16:00

Hocam emeklerinize sağlık güzel boyamıssınız birde buraya yüklerseniz sevinirim.
Teşekkürler.
Stein
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor

MesajKonu: Geri: ''İstek: Türk Hava Yolları Boeing 777-35R ER   13/3/2011, 04:58

hocam 3 gün dediniz.23 gün oldu.bekliyoruz hala ne zaman gelecek 777 ler?
Stein
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor

MesajKonu: Geri: ''İstek: Türk Hava Yolları Boeing 777-35R ER   14/3/2011, 00:02

hocam vallahi rüyalarımızın uçağı oldu.hala yok mu bir gelişme?
Kağan ATÇI
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: ''İstek: Türk Hava Yolları Boeing 777-35R ER   14/3/2011, 09:09

hocam öncelikle gecikme için herkesten özür diliyorum. aynı anda birkaç çalışmayla ilgilendiğim için bu aralar biraz yoğunum. zaten herşey hazır sayılır ama bir sorun kaldı. onu çözmek için de günlerdir bildiğim herşeyi denedim ancak düzelmedi ben de forum yazılar yazdım eğer cevap gelirse hemen düzeltip yayınlayacam gelmezse artık yarın akşam yayınlarım. bu arada karşılaştığım sorun da şöyle bişey :

gece uçuşu yaparken doğal haliyle uçakta ışık açtığınız zaman doğal olarak gece texture'leri de aktif oluyo. ancak bu sırada windowsa çıkıp geri geldiğimde uçak hariç tüm çevre aşağıdaki gibi oluyor :

bu soruna posky'nin sitesinden indirdiğim uçaklarda da rastladım birtek yigitciftci hocamın yaptığı THY 777'de rastlamadım. ona sorduğumda o da böyle birşeyle ilk defa karşılaştırğını söyledi. bu sorunu çözmek için bildiğim tüm yolları denedim ancak birtürlü çözülmedi. sizlerin konu ile ilgili bilgisi varsa gelecek her türlü yardımı bekliyorum. saygılar...
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: ''İstek: Türk Hava Yolları Boeing 777-35R ER   14/3/2011, 11:20

Kağan'cım uçağı bana gönderebilirmisin birde bende deniyim eğer aynı sorun olursa Pilot hocama danışırız, sendeki sistemdenmi kaynaklanıyor onuda öğrenmiş oluruz.Saygılar.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: ''İstek: Türk Hava Yolları Boeing 777-35R ER   14/3/2011, 13:24

Kağan 'cım bende AA Posky B777-300 ER vardı onu denedim sorun olmadı, seninde bakman için SS ekledim.

Kağan ATÇI
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: ''İstek: Türk Hava Yolları Boeing 777-35R ER   14/3/2011, 13:31

hocam bu konumdayken masaüstüne çıkıp tekrar girmeyi deneyi denediniz mi?
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: ''İstek: Türk Hava Yolları Boeing 777-35R ER   14/3/2011, 15:54

gtacrazy demiş ki:
hocam bu konumdayken masaüstüne çıkıp tekrar girmeyi deneyi denediniz mi?

Dediğini aynen yaptım, hiç bir değişmedi, eklediğim SS in aynısı oldu, tekrar eklemeye gerek görmedim.Saygılar.
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: ''İstek: Türk Hava Yolları Boeing 777-35R ER   14/3/2011, 16:05

Kaan hocam. Terminator hocamın da dediği gibi, bu bir sistem sorunu. Fakat, uçağa dış görünümden bile baksanızda uçağın texture detaylı parçaları çoksa veya "DXT3" veya "32-8888" formatı ile kayıt edildiyse zayıf sistemlerde böyle GEÇİCİ sorunlar yaşanabilir.Geçici sorun diyorum, çünkü aşağıya yazacağım açıklamalarla bu sorun geçici olacaktır.

Sorunu ortadan kaldırmanın yolları:

1)- Öncelikle uçağın texturelerini DXTBmp programı ile kayıt etmeden önce alt resimde KIRMIZI çerçeve ile belittiğim "MipMap" seçenekleri aynı resimdeki gibi olması gerekir.

2)- Bu seçenekler ayarladıktan sonra "Save As" tan kayıt ederken "Save Extended Bitmap / DXT1" ile kayıt ediniz. Bu şekilde kayıt ile hem uçak net görülür, hem de Frame azaltıllmş olur. Dolayısıyle PC sistemi uçak texturelerini daha kolay ve hızlı tazeleyeceğinden çevre texturelerine de ram ve hız kazandırılmış olur. Verdiğiniz resimde scenery tazeleme sorunu olduğundan sistem uçağın textureleri ile scenery texturelerini tazelemeye yetmiyor. Bu nedenle DXT 1 ile texturfeler kayıt yağılırsa, zayıf RAM her ikisine de yeter..

AYRICA!;
Sisteminde böyle soırunlar yaşayan kaptanlarım alttaki uygulamayı yaparlarsa, anında scenery tazelenip normale dönecektir!..
FS'yi açınız. İlk ana ekrandan...(Uçak seçimi yapmadan önce)
Settings / Assigments / Control Assigments / All Commands 'dan "Refresh Scenery" e bir tuş atayın (Örneğin SHIFT+,virgül).
FS'den çıkıp, tekrar giriniz. En BABA uçak textureleri bile yeryüzü scenery texturelerini bozsa da, atadığınız bu tuş kombinasyonu ile yeryüzü textureleri anında normale dönecektir!..Kolay gelsin.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: ''İstek: Türk Hava Yolları Boeing 777-35R ER   18/3/2011, 00:02

Kağan'cım tüm testlerden geçti, ellerine sağlık, mükemmel olmuş, bence sunuma hazır.Saygılar.

Kağan ATÇI
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: ''İstek: Türk Hava Yolları Boeing 777-35R ER   18/3/2011, 09:10

hocam bu resimleri gördüğpüme çok sevindim benim için çok iyi moral oldu şimdi çalışmalara tekrar devam edebilirim. aslında herşey bitti de lale kısmı gerçekte parlayan bi tabaka. o yüzden onu alpha channel ile yapmayı deneyecem. en kısa zamanda yayınlayacam İnşallah. saygılar...
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: ''İstek: Türk Hava Yolları Boeing 777-35R ER   18/3/2011, 13:36

kağan'cım teşekkürler, gerçekden çok güzel, madem üzerinde biraz daha çalışıyım diyorsun, sen daha bilirisin bu senin uzmanlık alanın,bizlere sabırla beklemek düşer, kolay gelsin.Saygılar.

En son Erdinç TURKAN tarafından 18/3/2011, 19:11 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: ''İstek: Türk Hava Yolları Boeing 777-35R ER   18/3/2011, 16:12

gtacrazy demiş ki:
hocam bu resimleri gördüğpüme çok sevindim benim için çok iyi moral oldu şimdi çalışmalara tekrar devam edebilirim. aslında herşey bitti de lale kısmı gerçekte parlayan bi tabaka. o yüzden onu alpha channel ile yapmayı deneyecem. en kısa zamanda yayınlayacam İnşallah. saygılar...

Kaan hocam, alıntındaki KALIN harflerle vurguladığım düşünceni çok beğendim. Uzun süre önce benim de düşündüğüm ancak, bir türlü fırsat bulup elimi atamadığım bir fikir olmuştu. ALFA kanalı ile bu iş becerebilirsin.
Ancak, ALFA kanalında parlama için kullanacağın bölümdeki GRİ rengin tonlamalarının renk kodlarına dikkat etmeniz gerekir. GRİ renk, koyuya doğru olursa ÇOK parlar, GRİ açıldıkça parlaklık azalır!.. Kolay gelsin hocam. Benim de en çok merakla bekledeğim sonuç, lâle deseninin parlaklığı olacaktır!..Saygılarımla.

Arkadaşlar, görüyorsunuz bakın!.. Boyama konusunda artık öyle bir noktaya geldik ki; uçağın istediğimiz bölgelerinin farklı şekilde görünmeleri için EXTRA geliştirmeler yapabiliyoruz.
Acaba erken mi konuşuyorum?.. Dereyi görmeden paçaları mı sıvadık yoksa?.. kahkaha
Stein
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor

MesajKonu: Geri: ''İstek: Türk Hava Yolları Boeing 777-35R ER   18/3/2011, 18:16

bittimi hocam?nolur bitti deyin artık :)
Kağan ATÇI
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: ''İstek: Türk Hava Yolları Boeing 777-35R ER   19/3/2011, 00:11

hocam bugün alfa tabaksına gerekli ugulamaları yaparak metalik kaplamayı elde ettim. geriye sadece diğer uçaklara kopyalamak kaldı. İnşallah pazartesi gününe yetiştirmeye çalışacağım. biliyorum çok geciktim. bunun için hepinizden özür diliyorum ancak birkaç projeyle daha ilgilendiğim için böyle aksamalar yaşanıyor ama dediğim gibi sona çok yakınız. işte sizinle paylaşmak istediğim birkaç görüntü :

Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER

MesajKonu: Geri: ''İstek: Türk Hava Yolları Boeing 777-35R ER   19/3/2011, 00:26

Mükemmel görünüyor, ellerine sağlık, geç olsun temiz olsun,kolar gelsin.Saygılar.
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: ''İstek: Türk Hava Yolları Boeing 777-35R ER   19/3/2011, 03:18

Kaan hocam, yani Lâle desenindeki düşündüğünüz parlaklığı elde edebildiniz mi?..
Ettiyseniz PM'den bana şu dosyaları gönderebilir misiniz?:

1- Lâle deseni logosunu,
2- Parlak-yansımalı Lâle deseni uyguladığınız sadece o textureyi.(İçindeki Alfa texturesini çıkartabilirim,sorun değil)..

Alfa'daki GRİ tonlamanın renk kodlarına bakıp kodları ayıracağım. Farklı gri kodlarla yansımanın derece-derece farklılaşmasını test edeceğim.Kolay gelsin hocam.

FS-Repaint'ten almış olduğunuz üstteki görüntüde (THY-Kuyruk olan resim) lâle parlıyor gibi duruyor. Ancak FS-Repaint'te ışık kuvveti ve karanlık ayarlanabildiğinden belki bana parlıyor gibi gelmiş te olabilir.
Kağan ATÇI
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: ''İstek: Türk Hava Yolları Boeing 777-35R ER   21/3/2011, 14:04

hocam galiba şimdi duvara tosladım! fs repaint programında üstteki resimlerde paylaştığım gibi parlaklığı elde edebildim. ancak simülatörde aynı uçağı denediğim zaman bambaşka bişeyle karşılaşıyorum :

tüm boyamalar bitti herşey hazır. en son alfa tabakalarını ekledim. ancak sağ ve sol için iki ayrı tabaka oluşturmadım çünkü iki tarafında yerleştirmesi aynıydı. sol öne yüklediğim tabakayı sağ öne de yükledim ve fs repaint programında yukarıda gördüğünüz görüntüleri elde ettim. o ana kadar herşey normaldi ama simülatörü açtığımda aşağıdaki görüntülerle karşılaştım :

sağ tarafta alflar gözüküyodu ve repaint programıdakinden çok daha parlak gözüküyordu ancak sol tarafta durum aynı değildi.

sol tarafta sadece alfası olmayan texture dosyalarında oluşan bozulmalar meydana geldi.

yani sonuç olarak iki tarafa da alfalarını yüklediğim halde uçakların sağ kısmında haddinden fazla parlaklık ve sol tarafta da hiç alfa yokmuş gibi sönüklük var. bu konuda şu anda aklıma yapacak birşey gelmiyor. fikri olan hocalarımızdan yardım bekliyorum. saygılar...
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: ''İstek: Türk Hava Yolları Boeing 777-35R ER   21/3/2011, 14:18

Sol texture sanki DXT1 ve MipMap işaretli olarak kaydetmişsiniz gibi duruyor.
Ancak 1. resmi güneşe karşı çektiğinizden güneş gözümüzü alıyor ve lalenin parlaklığı seçilemiyor. Tam tersi güneşi arkanıza alıp, güneş ışınlarının lale üzerinde parlaması sağlanabilirdi.

Önceki mesajımda da dediğim gibi, bu iki texture dosyası nasıl olursa olsun bana PM'den RAR'layıp gönderin. Dosyalara bakmadan sebebini ve çözümünü söyleyemeyeceğim.
Bulacağımız çözüm, ilerki çalışmalara da esin kaynağı olabilir.
Yalnız texturelerin içinde ALFA kanal resimleri de bulunsun ki.. nereye alfa uyguladığınıza bakabileyim.
Bir de önceki mesajlarımda yazdığım şekilde alfa kanalına uygulanacak GRİ rengin tonu da çok önemli..Saygılar. RAR'ı hemen bekliyorum.

Bir de şu var hocam.. Bazı yerlere uygulanan ALFA kanalının bulunduğu kısımlara GECE baktığınızda şeffaf olup, uçağın içi görülüyor.Bu sorun,GRİ'nin tonlama kodu hatasından kaynaklanır.

kahkaha Kaan hocam, 2. Sol resimde sanki Sulu-boya kullanmışınız sanırım. kahkaha
Kağan ATÇI
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: ''İstek: Türk Hava Yolları Boeing 777-35R ER   21/3/2011, 14:34

hayır hocam 32 bit ve mipmapsiz kaydettim ama sanırım sorunu çözdüm ve projeyi tamamlamak üzereyim az sonra istediğiniz rar dosyasını size yollyacağım. saygılar...
Kağan ATÇI
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: ''İstek: Türk Hava Yolları Boeing 777-35R ER   21/3/2011, 21:01

proje tamamlanmıştır... herkese geçmiş olsun ve hayırlı olsun.

link : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: ''İstek: Türk Hava Yolları Boeing 777-35R ER   21/3/2011, 23:19

Eline sağlık hocam. Hemen bakıyorum konuya..
Kaan hocam, yukarıdaki sorunu nasıl çözdüğünüzü yazar mısınız?..Bunu bekliyorum.
Kağan ATÇI
Vaps Designer

Vaps Designer

MesajKonu: Geri: ''İstek: Türk Hava Yolları Boeing 777-35R ER   22/3/2011, 00:23

hocam iki tarafa da aynı isimde alfa eklemişim sanırım ondan oldu. bir de fazla parlaklığı, alfa tabakasının gri tonunu açarak halettim. şimdi size bir örnek yolluyorum. psd dosyasında alfa kanalını da bulabilirsiniz. attığınız mesaj için de ayrıca ilgilenecem. saygılar...
Sponsored content

MesajKonu: Geri: ''İstek: Türk Hava Yolları Boeing 777-35R ER   

''İstek: Türk Hava Yolları Boeing 777-35R ER
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
2 sayfadaki 3 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3  Sonraki