VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky

+3
yigitciftci
pilot
istanblue
7 posters
Sayfaya git : 1, 2  Sonraki
YazarMesaj
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  Empty
MesajKonu: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  EmptyPaz 30 Ocak 2011, 12:36

Sanal havayolları için yaptığım Kamil Koç çalışmam...Umarım beğenirsiniz...
Version-FS2004

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  Kamil1copy

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  Kamil2copy

Halen uçaktaki değişiklikler sürdüğünden,linki en kısa zamanda sizlere ulaştıracağız.Saygılarımla...

En son istanblue tarafından Salı 15 Şub. 2011, 18:45 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  EmptyPaz 30 Ocak 2011, 14:31

Harika bir çalışma olmuş kaptanım. Eline sağlık. paylaşımınız da tam anlamıyle ilgili sayfaya açmışınız.Tebrikler.
Bu arada resimlerinizi uçaklara daha yakınlaştırıp, büyüterek çekerseniz boyamanızı inceler,farklı yorumlar yapabiliriz.Sol-sağ yandan, arka kuyruktan, ön burundan falan farklı açılardan yakın plan çekerseniz iyi olur.
Kurallar gereği İmzalarınızdaki resimleri en fazla en=300pixel, boy= 100 pixel yaparsanız yakışıklı olur!.

Boyama konusunda bizlere yardımcı olmak isteyişinize saygı duyuyoruz. Bu nedenle sisi VAPS tasarım ekibi bölümlerinden "Aircraft painter" bölümünde görevlendirmek isteriz. kabul ederseniz adınızı VDT!ye yazar, size şilt ve VAPS-info kartı veririz. Kolay gelsin, iyi çalışmalar.

En son pilot tarafından Paz 06 Şub. 2011, 14:55 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  EmptyPaz 30 Ocak 2011, 15:09

Çok teşekkür ederim.Pek tabiki Kamil Koç firması karayollarımızda yolcu taşımacılığı yapmakta.Ben bu firmayı havayollarında görmek istersek nasıl bir görüntü olur dedim ve ufak bir çalışma yaptım.Sanırım değişik bir görüntü oldu hiç alışıla gelmeyen.Diğer çalışmalarımı yakın plandan çekerek yollayacağım.VAPS forumda daha yeniyim.Boyama konusunda seve seve size yardımcı olmaya çalışırım.İyi çalışmalar...
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  EmptyPaz 30 Ocak 2011, 18:42

Merhaba,
Avatarınızın altına VDT ekibi ve İmzanıza tasarım bölüm info kartı eklenmiştir. Vaps Tasarım ekibine de "Aircraft painter" bölümüne alındınız. Görevinizde başarılar dileriz.Kolay gelsin.
TSDG_VDT ekibimiz : [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Boyama istekleri sayfasında da isteklere göz atabilirseniz memnun oluruz: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
İstek Boyamaları sayfasında, boyama istekleri yerine getirildikten sonra konuların başına "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  Rasolu10(ÇÖZÜLDÜ) iconu uygulanması gerekiyor. Saygılar.

Buradaki boyamanız için ilk mesajınıza (+) lar, teşekkürler gelmiştir. :helal!:
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  EmptyPaz 30 Ocak 2011, 19:01

Tasarım ekibinizde yer verdiğiniz için teşekkür ederim çalışmalarımla gerektiği kadar yardımcı olmaya çalışacağım...
yigitciftci
ADMIN

ADMIN
yigitciftci

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  EmptyPaz 30 Ocak 2011, 19:30

Sn istanblue calismaniz guzel olmus, ancak her ailede oldugu gibi bizim ailemizde de gorulen yanlislar bildirilir ki daha guzel calismalar ortaya ciksin...

Ilk olarak gozume carpan farklilik logolar. Burun, govde ve kuyruk logolari birbirinden cok farkli gozukuyor. hepsini orantili yapsaydiniz daha uygun olurdu.

Govde uzerindeki logo bence fazla kacmis dedigim gibi orantili olursa bir nebze goze yakisir.

Kamil koc hatirladigim kadari ile govdesinde bir tarih tasiyor 19xx (tam hatirlamiyorum) bu tarih govdedeki logoya islenebilirdi.

Motor uzerindeki logolandirma hos olmus. Govde deki logo kalksa bile motordaki logolar ortaligi toparlar :)

pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  EmptyPaz 30 Ocak 2011, 19:46

Yiğit hocama katılıyorum. İlk mesajımda değinmek istemedim ancak, yapıcı eleştiriler her zaman iyidir, ve tasarımcıyı kamçılayıp daha mükemmel eserler ortaya çıkarmasına güç verir..
Ben de Yiğit hocamın dediklerine birkaç ilave yapayım:
Gövde üzerindeki ve burundaki logoların kalkması uçağa bir genişlik ve ağırlık hissi verir.Bu şekilde çok desenli karışık bir görüntü oluşmuş. Motordaki logolar çok iyi.
Ancak iş kuyruğa geldi mi.."Koç" logosu en olarak uzun olduğundan kuyruğa nasıl sığar?, üzerinde çalışmak ve kafa yormak lâzım. Ben de de o kafa kalmadı şu an kahkaha
Kaptanım, yani uçağı daha sade ve bir o kadar da göze hoş gelen şekilde süslemek daha iyi olacaktır. Abartıya kaçmamak gerekir.

Başka fikirleri olan? .Fikirler çoğalsın ki daha mükemmel bir eser ortaya çıksın. saygılar.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  EmptyPaz 30 Ocak 2011, 20:02

Sn istanblue, yeni göreviniz hayırlı olsun, aramıza hoş geldiniz, yapım konusunda boya yapan arkadaşlardan yardım alabilirsiniz, Yiğit'in eleştilerine katılıyorum, birde boya yapmadan önce bizlerden tavsiye almanı öneririm, örneğin, Kamil koç boyamasını, Posky B737 modellerine yapılmış olsaydın, daha iyi görünürdü, nasıl olsa Free modellere yapıyorsunuz, bundan sonraki modellerinizi eğer free uçak olarak düşünürseniz Posky modellerine yaparsınız,çünki, posky modeller hem FSX de, hemde FS2004 de kullanılabiliniyor, bu bir avantajdır.Yiğit'in bahsettiği 19XX lu tarih Kamil koç 'un kurulduğu tarihdir, yani 1926 dır,bilginiz olsun.Saygılar.
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  EmptyPtsi 31 Ocak 2011, 01:00

Sayın hocalarım yaptığınız özeleştiriler ve beğeniler için hepnize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Eksiklerimi ve yanlışlarımı sizlerle paylaşarak ortaya hatasız ve çok güzel işler çıkaracağıma inanıyorum.Uçaktaki bazı eksiklikler ve bazı fazlalıkları yayınladıktan sonra farkettim.Sizlerinde bunu onaylamasıyla içimde şüphe kalmadı.Bencede ortadaki büyük logo fazla olmuş.1926 yazısı Kamil Koç logosunda KOÇ yazısının hemen üstünde var resim uzaktan ve küçük olduğundan farkedilmiyor biraz yakından çekip ekledim.Bunları düzeltip yeni bir Kamil Koç 738 yapacağım.İlginize tekrar teşekkürlerimi sunar iyi çalışmalar dilerim... "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  Adszbhm
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  EmptyC.tesi 05 Şub. 2011, 11:01

Gövdedeki büyük logoyu kaldırdım biraz daha sade bir görünüme kavuştu sanırım.Burundaki logoda fazlalık teşkil ediyorsa onuda kaldırabiliriz.Bu şekliyle size göstermek istedim.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  EmptyC.tesi 05 Şub. 2011, 23:35

kaptanım,
Ben olsaydım;
1- Heryere logo koymazdım,
- Burundaki logoyu kaldırırdım,
- Winglett veya motorlardaki logolardan birini kaldırırdım,
- Gövdede hiç logo kullanmazdım,
- Ve en önemlisi, bunu dikkate alınız; Kuyruktaki logoyu yatay değilde, orijinal logonun şekili ve stilini bozmadan (en-boy olarak bozulmadan) Dikey olarak kuyruk şekilne göre ayarlayıp KOÇ'un kafasını kahkaha aşağıya doğru ayarlardım.
2- Kamil Koç bu boyamayı halletmeden önce hemen boyamanızın telif haklarını alınız!.Yoksa "-Bu benim boyamamdır!" diyemezsiniz.Çünkü, bakın Sun Express ile neler yapacak Kamil KOÇ?:
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Bu da sizin B738-kamil Koç boyamanızın "Google" daki sayfası(Alttan 2. konu!): [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  EmptyPaz 06 Şub. 2011, 00:24

Sayın pilot hocam inanın Kamil Koç firmasının havayollarına gireceğini sizden bu akşam öğrendim.Bu firmayı havayollarında görmek açıkçası bana biraz hayal gibi geliyordu ama gerçek olacağını duymak beni çok heyecanlandırdı.Sanki içime doğmuş gibi bi akşamda öylesine yapıverdim.Değerlendirmelerinizi toplayarak gördüğünüz gibi değişiklere devam ediyorum.Dediğiniz kuyruk tasarımını ilk yaparken acaba dikey koysam nasıl olur diye düşündüm.Ama orjinal konseptin dışına çıkabilir düşüncesiyle vazgeçmiştim.Logonun dikey olması açıkçası pekte aklıma yatmamıştı.Gözümde şuanda bi canlandırma yaptım ve sizin dediğiniz şekilde bir değişikliğe gideceğim.Bakalım nasıl bir görüntü oluşacak.Bu arada yaptığınız yorumlara candan teşekkür ediyorum.
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  EmptyPaz 06 Şub. 2011, 01:21

Burundaki logo kaldırıldı.kuyruktaki logo dikey konumda yerleştirildi.Acaba motor renkleri daha koyu lacivert olsa dahamı iyi olurdu??

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  Adszeqy
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  EmptyPaz 06 Şub. 2011, 01:33

EVVET hocam, aynen öyle..Şimdi daha ferah ve göze hoş gelen bir boyama olmuş(Gövdede beyaz rengin altından KOÇ logosu sırıtıyor! :) )
1-Bakın, uçağın alt boyaması koyu mavi.Alt boyamanın rengini Logodaki veya gövdedeki yazının tonunda yaparsanız daha iyi olacak,
2- Dediğinize katılıyorum; motordaki logoyu kaldırıp Winglett'lere ekleyin.,
3- Uçağa TAM yatay olarak yandan baktığınızda motorlar,alt gövdenin içinde görüldüğünden motorları uçağın alt rengine (koyu mavi) boyamanız gerekiyor.
4- Kuyruktaki logoyu, biraz daha arkaya doğru çekebilirsiniz. Yani ortalayın.Dikey konumu iyi.
5-Tescil numara ve isimleri olarak;
Sağ-kanat ÜSTÜ ve sol-Kanat ALTI olarak, "TC-???" ...Kamil koç otobüslerinin ÜÇ harfli plakalarından en çok göze çarpan, en uzun yol seferi yapan otobüsünün Plaksının ortasındaki 3 adet harfi yazabilirsiniz.Veya başka bir yazı da olabilir.
Tescil ismi olarak, buruna yazılacak isim de şimdiki, Kamil Koç'un sahibinin ismi olabilir. göz_kırpma Saygılar. Kolay gelsin.Çok iyi gidiyor boyama.. :helal!:
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  EmptyPaz 06 Şub. 2011, 02:30

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  Adszcopys
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  EmptyPaz 06 Şub. 2011, 04:09

Hocam öncelikle uçakların resimlerini görülmesi gereken yerleri için daha da yakın plandan çekmelisiniz. Buradan hiç göremiyor yaşlı ve dörtgöz gözlerim.. kahkaha

-Sanırım uçağın altını logonun aynı tonunda boyadınız.
-Tescil harfleri KML olatrak uyumlu olmuş.
-Burundaki İsim ne yazıyor ?..UZAK hiç görülmüuyor.Biraz daha fazla-fazla ZOOM!..Yani uçağı kopmle görülmesiiçin Resim karesinin kenarlarına kadar ZOM yapın..
-Sağ-kanat üstü ve sol-kanat altındaki TC-KML tescili var mı?.
-Ön teker kapaklarında tescilin son iki harfi olan "ML" varmı?
- Winglettlerdeki logo çok büyük hocam. Bu logoyu resimdekinin 5/2 si (yarısından daha küçük) yapınız ve kuyruktaki gibi dikine ters değil,normal yatay koyarsanız iyi olur.Sakın logonun orjinal en-boy oranını bozmadan küçültünüz.

Bundan sonraki ekleyeceğiniz resmi daha ZOM yakınlaştırarak eklerseniz size gövde üstündeki bayrak ve "YAZI" hakında da birkaç şey daha söyleyeceğim veya ben resmi editleyeceğim.
Lütyfen resimleri daha yakın plan çekiniz. Neresi incelenecekse orasına yakınlaştırın. Hem bir adet değil birkaç adet değişik yerlerini yakınlaştırarak çekiniz. Bir de resim karesinin kenarlarına kadar büyütünüz.yani Resmi doldursun uçak..
Hadi şimdi yatalım. Çünkü bugün epey yol alldık. Siz de dinlenin, uçak ta!. kahkaha
Benim bile yazılarım karıştı yorgunluktan , bazı harfler ters çıkıyor.. kahkaha

Yarın devam edersiniz. Şimdi uyku vakti.. İyi geceler hocam.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  EmptyPaz 06 Şub. 2011, 09:27

Karışmak gibi olmasın, bu boyamayı Posky nin B737 ne yapsanız,daha iyi olmaz mı? Kittyhawk B737 lerde modelleme hataları çok, gerçek gibi durmuyor,bu kadar uğraşıyorsunuz bari değsin, öyle değil mi,

Tescil olarak, bunlar olabilir....

TC-KML KAMİL Firmanın Kurucusu
TC-KYZ FEYZA Kamil Koç'un Torunu
TC-KCD CEYDA Yönetim kurulu başkanı
TC-KSN SENA CEO su
TC-KMA KEMAL Genel Müdürü

pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  EmptyPaz 06 Şub. 2011, 14:54

Haklısınız hocam. Kittyhawk'ın kuyruğu oynamaz, dinamikleri kötü vs. vs. zaten AI uçak olarak düşünülüp, çizilmiş model.
Sanırım bu boyama denemelerini de kaplamalar değil de resimler üzerinde gerçekleştiriyor hocamız. Son gerçek boyamasını Posky'ye yapacaktır umarım. Öyle değil mi sayın hocam?..
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  EmptyPaz 06 Şub. 2011, 15:46

Evet hocam haklısınız bu boyamaya öylesine başlamıştım.Sadece deneme amaçlı.Kullanılmak istenirse Posky uçaklarada yaparız ama ilk önce bitirmeliyiz değilmi.Hataları ortadan kaldırıp Kamil Koç'a yakışır bir uçak ortaya çıkarmak istiyoruz.Bu da pek tabiki sizlerin yardımlarıyla daha güzel oluyor.Hepinize çok teşekkür ediyorum.Oynamaları direk kaplamalar üzerinde yapıyorum.İşte verdiğiniz önerilerden sonraki son hali bu işte...

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  Kamil1x
"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  Kamil2
"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  Kamil3
"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  Kamil4c
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  EmptyPaz 06 Şub. 2011, 17:53

Eline sağlık hocam. Yine birkaç noktaya değineyim;
Öncelikle resimleri niye daha fazla yaklaştırmıyorsunuz?..kanatsa, kanat'a ZOM yapın hocam..Örneğin Sol-Ön kapının altında birşeyler yazıyor. Nedir ?..Yoksa kir veya leke gibi birşey mi?..
1- sağ-kanat üstü tamam?, Sol-kanat altı görülmüyor ? (kanat tescil yazılarının boyutunu ÇOK AZ büyütüp, alt-üst çizgilere dayanabilir..biraz daha sola-gövdeye doğru birkaç santim çekebilirsiniz..tabi sol-kanat altı da aynı olmalı.)
2-Kuyruk logosunun ORTALAMASI olmuş Ancak,belki sizin gözünüze göre kalabilir,ama bana göre biraz daha logo küçülüp, kuyruğun üst sınırındaki mesafesi daha da aralansın. Yukarı fazla çıkmasın yani..Açık mazi boyalı kısım nerdeyse kuyruğun tepesine değecek gibi.
Şu gözüme çarptı: 2.resimdeki (SOL yan) kuyruk logosu yanlardan tam ortalanmış. Ancak 3. resimdeki (Sağ-yan/kanat tescili olan resim) kuyruk logosuna dikkat ediniz!, kuyruğun arkasına doğru gitmiş. yani yandan tam ortalanmamış.
3- Arka tescil yazsı en mükemmel olan şey. Tam 3 pencere boyundfa ve arka kapı üst sınırı hizasında.Boyutu ve konumu TAMAM.
4- Tescilin altındaki "Boeing 737-800" yasızı çok altta kalmış. Bu yazının boyutunu değiştirmeden biraz daha yukarı (arka kapının ALT eşiğinin hizasına) ve üstteki son pencerenin dış sınırına getirmek gerekir.Yani tescille dikey olarak aynı hizada, arka kapının alt eşiği ile aynı hizada olacak.
5- Wingletteki minik logoyu biraz daha küçültüp,rengini beyaz değilde, logodaki açık mavi renk tonunda yaparsanız nasıl olur acaba?..Loguyu olduğu renkleriyle koyarsanız, mavi zemin winglette içinde Koç başı kaybolur.Bir de bana buradan sanki Wingletteki zeminin boya tonu KOÇ başının tonu değil gibi geldi.
6- Ön teker kapaklarındaki tescilin son iki harfi "ML" arka tescilden daha büyük olmuş, farkındasınız?..Bunun da buyutunu tescilden daha küçük yapmalısınız.
7- Terminator hocamın bir önceki mesajındaki İsimleri not etmenizde fayda var. Çünkü Burun isimlerini yazmalısınız. Örnek olarak bu ilk uçağınız ve Tescil de KML olduğundan buruna yazacağınız isim bence "KÂMİL" olmalı..Sırasıyle yapacağınız uçaklara bunları yazabilirsiniz. Bu arada Terminator hocama bu araştırmasından ve paylaşımından dolayı binlerce teşekkürler.Bunları bulmak kolay değil ..
-Buruna yazılacak isimlerin konumu:
İsimler ne kadar uzunlukta olursa olsun, MUTLAKA Ön kapının alt eşiği hizasında ve üstteki kokpit penceresinin bitiş hizasında olmalı..
- Boyutu: Arkadaki "Boeing 737-800" yazısının "B" harfi boyutunda ve BÜYÜK harflerle , TÜRKÇE karakterlerle olmalı. "Ş" varsa "Ş", "Ü" varsa aynen yazılmalı.
8- Gövdedeki "Kamil KOÇ" yazısı çok önde olmuş. Yazıyı komple alıp, 13 adet olan sol ön pencerelerin en arkadakinin hizasına getirilmeli. Bunu yaparken yazının üst sınırı da ön kapının ÜST sınırı hizasında olmalı.Bunun için yazıyı aşağı çekmek gerekeceğinden pencerelerein üstüne gelmemesiiçin Yazı biraz ufaltılabilir.
9- Yazıyı arkaya çekince önde kalan 2-3 pencere boşluğunun üstüne de TC bayrağımız oradan alınıp,yazının önüne ilk ve 2. pencerelerin üzerine konulacak. Ancak ilk pencere hizasında ve yazının alt sınırı hizasında olmalı.Bayrağın boyutu iyi..
10- EXTRA bir öneri: Acaba kapıların dış çizgileri logonun içindeki açık-mavi tonda veya kırmızı renkte olsa nasıl durudu?..Bunun için yukarıdakiler tamamlandıktan sonra en son bu kapı çizgileri için 2-3 adet deneme yaparsanız, bizler bazı seçimler yaparız. kaç kişi böyle kapıların gri kalması , kırmızı veya mavi olması göze hoş gelecek bakarız.Değerlendiririz.
Kolay gelsin hocam.
Lütfen biraz daha ÇOK yakın resimler bekliyorum.
Yazıda , uzun ve bir anda gelen düşüncelerimi yazdığım için hatalarım olmuştur. Affola..
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  EmptyPtsi 07 Şub. 2011, 23:31

Ne demek hocam sizin düşünceleriniz benim için çok önemli herzaman.Birkaç akşamdır buralarda yoktum anca bu akşam dediklerinizi yapabildim.Son düşünceleriniz için resimleri sizlere sunuyorum.Ayrıca terminatör hocamın yaptığı derin araştırma ve verdiği bilgiler için ayrıca kendisine minnettarım.İşte son haliyle Kamil Koç Airlines :)) Düşünce ve önerilerinizi bekliyorum hayırlı geceler olsun....

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  Kamil1

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  Kamil3e

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  Kamil2a

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  Kamil4

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  Kamil5z

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  Kamil6
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  EmptySalı 08 Şub. 2011, 03:26

Yazdığım bütün maddeleri kaçırmadan tek-tek uygulamışsınız..tebrik ederim hocam. Wingletteki logonun rengini bile kaçırmamışsınız... Bravo..
Şu beyaz zemindeki sürekli sırıtan transparan logo gözümü acıtıyor hocam. :) (Yazının altındaki..)
Şimdi gelelim tekrar maddelerimize...(Sadece düzelecek yerleri yazıyorum, olmuşlardan bahsetmiyorum)..

1- Önce şunu sorayım hocam; kuyruktaki logonun şekli orijinal mi?..Şişmanlamış gibi geldi bana. Kuyruğun üzerinde fazla boşluk bırakmak için sanki boydan küçültülmüş gibi geldi. Logunun orijinal şeklini bozmadan en-boy olarak köşeden birlikte küçültülüp aşağı çekilmeliydi. Böyle yaptıysanız mesele yok. Kuyruk üstündeki boşluk çok iyi olmuş.

2-Alttan 2. resimdeki sağ wingletin rengi MOR mu?..
Bu arada uçağa TAM yandan baktığımızda,motorlar alt zemin boya içinde , winglettler de üst beyaz gövde içinde kalıyor gibi göründükleri için acaba diyorum,Winglettleri BEYAZ (gövde renginde) mı yasaydık?. İçindeki minik logoyu da alt zemin rengi(koyu mavi) mi yapsaydık?..Dener misiniz?..Gözünüze nasıl hoş geliyorsa o şekil yapın isterseniz.

3- Burundaki KÂMİL yazısını Biraz daha küçültmek gerekiyor. Çünkü arkadaki "Boeing737-800" ün "B" harfinden biraz büyük görünüyor.Boyut ayarı bitince..
KÂMİL yazısının "L" harfinin ALT-son-SAĞ ucu, kokpit penceresinin tam bitim kenarının hizasında olmalı.2. resimde "Â" da görülüyor.Bunun için YATAY olarak yazıyı sola doğru çekerek ayarlayabilirsiniz.
KÂMİL yazısının dikey pozisyonu ise her ne kadar TEXTURE resminde ön kapının alt eşik hizasında görünsede, texture gövdenin Gmax çizimine göre aşağı kaydığı için, texturedeki yazıyı biraz daha dikey olarak 1-2 mm. yukarı almak gerekiyor. Böylece FS'deki görüntüsü tam eşik hizasında olacaktir.

4- Alt resimdeki gibi "KAMİL KOÇ" yazısının konumuna ve bayrağın yerine dikkat ediniz.Böyle olmalı. İlk birinci pencere kapandığı, kullanılmadığı için 2. pencereyi ilk olarak kabul ediyoruz.Bayrağı da 1.açık (kullanılan) pencere hizasına getirdik.
Yazının bitin noktası pencere dizininim en sondakinin hizasında..
-Burundaki "KAMİL" yazısnı da yukarıda 3.maddede yazdığım konuma ve boyuta ayarladım.
- Nedense Kapının altındaki yazıyı ÇÖZEMEDİM?...nedir söyler misiniz?..Bu olmalalı. şayet sizin Nicikniz ise bunu arka kuyruk altına GRİ zemine kabatmalı ve çok küçük olarak yapatrsanız iyi olur.Çünkü bzim boyadığımız uçaklarfın çoğunda VAPS yazısı kabartmalı nve metalik olarak arka kuyruk plaplarının altındaki GRİ zemindedir.Göze batmayan yerde..
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  85272279

5- Kapı kenarlarının rengi nasıl duruyor acaba?..Yukarıdaki 4 maddeyi de bitirdikten sonra kapı kenarlarının renk çeşidi olarak birkaç adet;
Kırmızı,Gri, koyu mavi (uçak alt zemin rengi) olarak 3 adet daha yaparsanız arkadaşlarımızın da fikrini alabiliriz.Kapı kenarlarının rengi, 4 renkten hangisi olsun diye ankette açalım burada. Hangisine çok oy giderse kapı rengini öyle yaparız hocam. Demokratik karar olur böylece..Hem de çorbada bütün kaptanlarımızın tuzu bulunmuş olur.
Kapı kenar renkleri;
1- Orijinal GRİ,
2- Şimdiki açık mavi,
3- Logonun koyu mavisi,(uçak alt zemin rengi)
4- Kırmızı..
..Şu an başka da bir Çapak gözüme batmadı hocam.
Gerçek hayattaki işlerinizi aksatmadan ve kendinize de zaman ayırdıktan sonraki boş zamanlarınızda devam edebilirsiniz.
İnanın sonunda böyle mükemmel ama bir o kadar da hayali bir uçağı ben dahil herkes kullanmak için Download linkinde sıra bekleyecektir!.. Emin olunuz ve kolay gelsin hocam.
istanblue
Vaps Designer

Vaps Designer
istanblue

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  EmptyÇarş. 09 Şub. 2011, 00:08

Hocam dediğiniz bütün maddeleri tek tek değiştirip uyguladım.Şimdi size madde madde anlatıyorum.

1-Kuyruktaki logo orjinal hocam.Herhangibir oynama yapılmadı sadece ebatları küçültüldü.

2-Wingletteki boya mor değil güneş karşıdan vurduğu için mor görünümü vermiş yansımadan dolayı.Wingletler değişti gerçi ve şimdiki winglet modeli harika oldu diye düşünüyorum.Tabi sizinde görüşlerinizi almak isterim.

3-KÂMİL yazısı dediğiniz yere çekilip biraz daha orantılandı.Fazla küçültmek istemedim yazının belirginliği kaybolmasın diye.

4-KÂMİL KOÇ yazısı cam pozisyonlarına göre orantılanıp layık olduğu yere yerleştirildi.

5-Bayrak dediğiniz yere alındı sanırım doğru yerinde.

6-Günlerdir gözünüze batan soluk koç kafasını kaldırdım bencede gereksizmiş :)

7-Ön kapının altındaki muamma logoyu kaldırdım.Onu çok merak etmiştiniz onunda resmini ekliyorum merakınız gitsin diye :)

8-Kapı çerçeve renklerini dediğiniz renklerde yaptım.Griyi tekrar yapmadım diğer eklediğim resimlerde hep griydi çünkü.Zaten gri rengi ben tutmuyorum hele bu açık maviyi gördükten sonra.Peki hocam kapının genelinde bi desen veya boyama yapsak komple şekilde nasıl olur acaba ??

Şimdilik söyleyeceklerim bu kadar.Düşüncelerinizi bekliyorum...İşte resimler...

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  Kamil4

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  Kamil1k

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  Kamil2p

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  Kamil3

Burada da Kamil Koç Princess Juliana semalarında :)
"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  Kamil5

Buradaki resimde kapı çerçeveleri uçağın altındaki yani koyu lacivert renkte.
"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  Kamil6

Bu rsimdede kapı çerçevelerini kırmızı yaptık..
"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  Kamil7

Bu rrsimde de kapılara winglet lardaki deseni verdim farklı olsun diye.
"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  Kamil8

Buda pilot hocamın muamma resmi :)
"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  Istanbul1v

Eveet galiba yavaş yavaş sonuna geliyoruz.Şimdi söz siz hocalarımın.Sizce diğer modeller üzerindede uğraşmalımı yoksa bu serüveni burda kapatalımmı.Bakın daha sırada VARAN,ULUSOY vs. var :))
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  EmptyÇarş. 09 Şub. 2011, 00:34

Bence bitmedi, ama çok basit iki şey istiyorum,

1) Arka kapının yanındaki tescil yazısını Kamil Koç yazısının alt tarafı ile aynı hizaya gelmesi lâzım, biraz yukarıda kalmış,

2) Hemen o tescil yazısının alt tarafındaki Boeing 737 yazısı fabrika orjinal yazısı olması gerekiyor, THY veya Anadolujet veya diğer firmaların gerçek fotoğraflarına baktığınızda hepsinde aynı olduğunu görürsünüz.

Bunlarıda düzeltirsen iyi olur derim,başkada göze batan birşey gözükmüyor, ellerine sağlık,sabırsızlıkla Posky B737 de bekliyoruz,kolay gelsin.Saygılar.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky    "İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky  EmptyÇarş. 09 Şub. 2011, 01:06

Erdinç hocam!,
3-) Kapı kenarlarının rengi için hangisine oy verdiniz?. Ben, son resimdeki winglettler'deki desen uygulamalı kapı kenarlarını beğendim.

2.şık için söylediklerinize katılıyorum. "Boeing 737-800" orijinal yazısı gerekir: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

1. şıkta, Dediğiniz gibi tescil biraz daha alta çekilerek soldaki "KAMİL KOÇ" yazısının alt hizasına da getirilebilir. Daha iyi görülebilir sanırım. Denemek gerekir. Saygılarımla.

Başka bir şey bulamadım.Devam hocam.

"İstanblue" nun "Kamil Koç" çalışmaları; B738-Posky
1 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : 1, 2  Sonraki
 Similar topics
-
» istanblue'nun; "POSKY B738 Pegasus BEKO" çalışması
» THY B738 New Livery by istanblue (repaint çalışmadır)
» ''istanblue'' den; KTHY 737-800-Posky
» ''istanblue'' den; Alaska B739-Posky çalışması
» Posky B738 WL THY (Shopping Fest)