VAPS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

AnasayfaSSSGiriş yapKayıt Ol
Facebook
Google Translator
VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )
TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800) - Sayfa 2 Flags_1
VAPS Forum Links
 Anasayfa-Indeks
 VAPS-Download
 Üye Listesi-Member List
 Kişisel Ayarlarınız-Profil
 SSS-Help
 Arama-Search
Sosyal yer imi
Sosyal yer imi reddit      

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi lütfen paylaşın

Sosyal bookmarking sitesinde VAPS adresi saklayın ve paylaşın

TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800)

+40
Ferhan
HuseyinBerker
Ersin Akbulut
Yakup Karakas
mehmetsalih
cetindagbatu
yigita
ataberk001
basay71
onurkanzuk
cankaptan
ünsal_satar
Bekir
Deniz Can
sotisvolanis
Onur Aşkın
Sedat
s.akalan
CanK34
Mertcan UZUN
Selim ŞAHİN
onur kalender
Kaan Özgel
Özgür Kiraz
ÇAĞATAY ARSLAN
kadirsariaslan
Ay Yildiz 10
yigitciftci
tamer40
astana
Codablack
ersssel
Muhabbet
Kağan ATÇI
pilot
Stein
mertkarslioglu
boeing737
Erdinç TURKAN
memo1998
44 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
YazarMesaj
ersssel
Pilot-1

Pilot-1
ersssel

TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800) - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800)   TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800) - Sayfa 2 EmptySalı 01 Şub. 2011, 19:24

aradığım çalışma buydu. eline sağlık :)
Codablack
Pilot-1

Pilot-1
Codablack

MesajKonu: Geri: TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800)   TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800) - Sayfa 2 EmptyPtsi 07 Şub. 2011, 17:54

Paylaşım için teşekkür ederim.
astana
Pilot-2

Pilot-2
astana

MesajKonu: Geri: TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800)   TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800) - Sayfa 2 EmptySalı 08 Şub. 2011, 01:15

hocam elinize sağlık çok güzel
sizlerden bir isteğim olacak kaptanlarım
TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800) - Sayfa 2 69902449 bu resimdeki park yerlerini belirten boyamalı texture varmı sizde adını bilsem arayacam ama bilmiyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800)   TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800) - Sayfa 2 EmptySalı 08 Şub. 2011, 04:05

Resimdeki uçağın altında ,zemindeki "4" sayısından mı bahsediyorsunuz?
Öncelikle buradaki havaalanı neresi kaptanım?..Hangi scenery?,
Gate ve park yerini gösteren Rakkam textureleri Kullandığınız o meydan dosyasının "texture" klasöründe, içinde birçok resim ve yazıların birlikte bulunduğu bir adet resim BMP dosyasıdır. Ancak bu rakkamların olduğu texture BMP resim dosyası tek başına kullanılamazlar. Texturenin (rakamların) FS'de görülmesi için mutlaka "secenery" klasöründe BGL gmax dosyaları ile birlikte kulanılması gerekmektedir.
tamer40
Pilot-4

Pilot-4
tamer40

MesajKonu: Geri: TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800)   TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800) - Sayfa 2 EmptySalı 08 Şub. 2011, 12:40

eline saglik hocam elerin dert gormesin
astana
Pilot-2

Pilot-2
astana

MesajKonu: Geri: TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800)   TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800) - Sayfa 2 EmptyPerş. 10 Şub. 2011, 22:04

pilot demiş ki:
Gate ve park yerini gösteren Rakkam textureleri Kullandığınız o meydan dosyasının "texture" klasöründe, içinde birçok resim ve yazıların birlikte bulunduğu bir adet resim BMP dosyasıdır. Ancak bu rakkamların olduğu texture BMP resim dosyası tek başına kullanılamazlar. Texturenin (rakamların) FS'de görülmesi için mutlaka "secenery" klasöründe BGL gmax dosyaları ile birlikte kulanılması gerekmektedir.
bu BGL gmax dosyaları sitede var mı hocam ve bir sorum daha olacak indirip kurduktan sonra nasıl FS'de gösterecek(bu konularda bilgim yok)
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800)   TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800) - Sayfa 2 EmptyCuma 11 Şub. 2011, 00:03

Şimdi hocam...Öncelikle NE yapmak istedğinizi açıklar mısınız?..
Tam analaşılamayan resimli mesajınızdaki istek sorunuza karşılık, mecburen alıntı yaptığınız cevabımı yazmak zorunda kaldım ve size de tabi bu alıntımdaki yazım ile anlatamadığım aşikar.
BGL dosyaları sitemizin Havaalanı konularının hepsinde var ancak AÇIKTA bulamazsınız!..Havaalanı scenerylerinin içinde. Yani;
Önce bir havaalanı indireceksiniz,
-Sonra indirdiğiniz havaalanı (meydan) klasörünün içinde "scenery" klasörü vardır.İşte bu scenery klasörünün içinde BGL dosyaları vardır. Bunların bazısı BİNA, bazısı DİRAK, bazısı hangar bazısı şayet varsa konduysazemin numara sayı modelleridir.

Zemindeki numaraları hem tek olarak bulamazsınız,hem kullanamazsınız.Her numara o neydanın koordinatlarına göre XML dosyalarına konumlandırılmış ve aprona sabitlenmiştir. Başka bir yerde kullanmak için bir çok programlar desteğiile scenery klasörümden çıkartıpğ, içini başka programlarla açıkp, XML'lerini düzenledikten sonra başka bir meydanda kullanabilecek pozisyonda iseler ve farklı bir meydanın sayılarına uyuyorsa, son iş olarak ta ücretli olan FS'ye BGL ekleme programını indirip, öyle FS'ye ekleyebilirsiniz.
Yapılmayacak bir iş değil ancak, bunlardan önce sitemizdeki Havaalanı tasarımları Öğretim sayfalarındaki tüm konuları okumalsınız.

Fakat ilk önce NE yapmak istediğinizi benim anlamam lazım. Anlamadım. saygılar.
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800)   TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800) - Sayfa 2 EmptyCuma 11 Şub. 2011, 02:33

pilot demiş ki:

Hocam SS i ben eklemişdim, scenery Vedat Şencan hocama ait FS2004 LTAU Kayseri Erkilet hava alanıdır.
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800)   TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800) - Sayfa 2 EmptyCuma 11 Şub. 2011, 16:10

Anladım hocam, teşekkürler.
astana kaptan ne istiyormuş?..anlayalım.
boeing737
Pilot-1

Pilot-1
boeing737

MesajKonu: Geri: TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800)   TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800) - Sayfa 2 EmptyCuma 11 Şub. 2011, 16:12

Hocam bu kapıdaki ve gece texture dosyasının sorunu çözüldü mü acaba?
memo1998
Co.Master Pilot

Co.Master Pilot
memo1998

MesajKonu: Geri: TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800)   TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800) - Sayfa 2 EmptyCuma 11 Şub. 2011, 16:51

Kapıyı halletmedim gece texturesinde de Logo felan yok sadece beyaz çok garip ?
astana
Pilot-2

Pilot-2
astana

MesajKonu: Geri: TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800)   TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800) - Sayfa 2 EmptyC.tesi 12 Şub. 2011, 21:12

hocam demek istediğim şu
ben buradan Türk meydanlarını indirdim bilmiyorum onda bu var mı resimdeki daire içine aldıklarım bende çıkmıyor ve BGL dosyasıyla nasıl çıkarcağımı da bilmiyorum taxi belirteci(adini bilmiyorum) demek istediğim tam ayrıntılı bana anlatır mısınız
https://2img.net/r/ihimizer/i/69902449.jpg/
FSX için de BGL dosyasını bulamadım sitesine baktım ingilizcem zayıf olduğu için anlamadım
Erdinç TURKAN
MANAGER

MANAGER
Erdinç TURKAN

MesajKonu: Geri: TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800)   TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800) - Sayfa 2 EmptyC.tesi 12 Şub. 2011, 21:57

Sceneryi kontrol ettim, hazırlayan arkadaş, sadece fs2004 içindir diye yazmış, FSX den kaynaklanıyor olabilir, sizden birşey istiyorum LTAU Kayseri Erkilet scenerysinin içindeki texture klasörünün içinde kaç tane bmp dosyası var ? bende 164 tane bmp dosyası var,belki dosya noksan olabilir,bakın bakalım, bir kontrol edin.Saygılar.
yigitciftci
ADMIN

ADMIN
yigitciftci

MesajKonu: Geri: TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800)   TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800) - Sayfa 2 EmptyPaz 13 Şub. 2011, 01:29

Sn astana

Her yerde cikmaz park numaralari. Ancak 3.ul yapili havaalanlarinda (yani bizim ailenin yarattigi gibi alanlar) eger o numara islenmisse cikar. FSX'inizin orijinalinde boyle bir fonksiyon olmadigi icin gormeniz mumkun degildir. Scenery indirim kurmaniz ve sadece kurdugunuz sceneride eger var ise gormeniz mumkundur. Pilot kaptanim durumu izah ettim, genc arkadaslari anlamak bazen zor olabiliyor :)
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800)   TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800) - Sayfa 2 EmptyPaz 13 Şub. 2011, 01:45

Astana hocam, resmi gördüm. Resimde zemin park numaralarını göstermişsiniz. Anladığım kadarı ile Fs2004 için yapılan Konya meydanını FsX'te kullanmak istediniz. Ancak numaralar görünmedi ve bu numaraların görünmesi için de, siz birşeyler yapmak istediniz.. Doğru mu anlamışım hocam?..
Yiğit ve Terminator hocam durumu açıklamışlar. Teşekkür ederim.
Öncelikle bu Konya scenerysini Fs2004 için Vedat Sencan hocamız tasarlamış. FsX'tede kullanılabilir ancak, yapısı itibarı ile FsX sistemine göre bazı nesne, şekil ve yazılar FsX'te görünmeyebiliyor. Ancak FsX'te de kullanılabilir şekilde düşünülüp yapılmış olsaydı bazı ilavelerle bunlar görünebilirdi. Maalesef FsX'te bu sceneryyi park-zemin numaraları olmadan kullanmak zorundayız. İlave yapılır mı?..Konya scenerysini tekrar yeni baştan düzenlemeden olmaz hocam. Çünkü Fs2004 ile FsX in sistemsel olarak bariz farkları vardır.
Ancak, 2011 model meydan tasarımlarımızın arasında Konya meydanı da var. yeni meydana kadar beklemek gerekicek hocam. Sanırım analatabilmişimdir.. saygılar.
Ay Yildiz 10
Pilot-1

Pilot-1
Ay Yildiz 10

MesajKonu: Geri: TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800)   TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800) - Sayfa 2 EmptyÇarş. 16 Şub. 2011, 22:33

Hocam ellerinize saglik cok güzel olmus size tesekkür ediorum ve saygilar diliyorum
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800)   TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800) - Sayfa 2 EmptyPerş. 17 Şub. 2011, 02:10

Ay Yildiz 10 demiş ki:
Hocam ellerinize saglik cok güzel olmus size tesekkür ediorum ve saygilar diliyorum

Bu da 3. aynı mesaj Hasan kaptan!.. Lütfen, UYARI yapmak istemiyoruz. Mesajlarınızı kopyala/yapıştır yapmayın lütfen!..
Böyle tornadan çıkmış seri imalat mesajlarınız varsa siliniz!..
astana
Pilot-2

Pilot-2
astana

MesajKonu: Geri: TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800)   TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800) - Sayfa 2 EmptyCuma 18 Mart 2011, 01:11

Erdinç TURKAN demiş ki:
Sceneryi kontrol ettim, hazırlayan arkadaş, sadece fs2004 içindir diye yazmış, FSX den kaynaklanıyor olabilir, sizden birşey istiyorum LTAU Kayseri Erkilet scenerysinin içindeki texture klasörünün içinde kaç tane bmp dosyası var ? bende 164 tane bmp dosyası var,belki dosya noksan olabilir,bakın bakalım, bir kontrol edin.Saygılar.
hocam bende 73 tane var bilmiyorum bundan dolayı mı
yigitciftci demiş ki:
Sn astana

Her yerde cikmaz park numaralari. Ancak 3.ul yapili havaalanlarinda (yani bizim ailenin yarattigi gibi alanlar) eger o numara islenmisse cikar. FSX'inizin orijinalinde boyle bir fonksiyon olmadigi icin gormeniz mumkun degildir. Scenery indirim kurmaniz ve sadece kurdugunuz sceneride eger var ise gormeniz mumkundur. Pilot kaptanim durumu izah ettim, genc arkadaslari anlamak bazen zor olabiliyor :)
anladım hocam teşekkür ederim
pilot demiş ki:
Astana hocam, resmi gördüm. Resimde zemin park numaralarını göstermişsiniz. Anladığım kadarı ile Fs2004 için yapılan Konya meydanını FsX'te kullanmak istediniz. Ancak numaralar görünmedi ve bu numaraların görünmesi için de, siz birşeyler yapmak istediniz.. Doğru mu anlamışım hocam?..
Yiğit ve Terminator hocam durumu açıklamışlar. Teşekkür ederim.
Öncelikle bu Konya scenerysini Fs2004 için Vedat Sencan hocamız tasarlamış. FsX'tede kullanılabilir ancak, yapısı itibarı ile FsX sistemine göre bazı nesne, şekil ve yazılar FsX'te görünmeyebiliyor. Ancak FsX'te de kullanılabilir şekilde düşünülüp yapılmış olsaydı bazı ilavelerle bunlar görünebilirdi. Maalesef FsX'te bu sceneryyi park-zemin numaraları olmadan kullanmak zorundayız. İlave yapılır mı?..Konya scenerysini tekrar yeni baştan düzenlemeden olmaz hocam. Çünkü Fs2004 ile FsX in sistemsel olarak bariz farkları vardır.
Ancak, 2011 model meydan tasarımlarımızın arasında Konya meydanı da var. yeni meydana kadar beklemek gerekicek hocam. Sanırım analatabilmişimdir.. saygılar.
evet hocam park numaraydı problemim inşallah indirdiklerim de çıkar
size ve ilgi gösteren herkese teşekkür ederim
saygılarımla
kadirsariaslan
Vaps Designer

Vaps Designer
kadirsariaslan

MesajKonu: Geri: TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800)   TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800) - Sayfa 2 EmptyÇarş. 04 Mayıs 2011, 10:08

ellerine sağlık, müthiş bir boyama
ÇAĞATAY ARSLAN
Pilot-2

Pilot-2
ÇAĞATAY ARSLAN

MesajKonu: Geri: TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800)   TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800) - Sayfa 2 EmptyÇarş. 04 Mayıs 2011, 12:03

Genç arkadaşımız Memo, gerçekten harika bir iş çıkarmış.Bravo.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800)   TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800) - Sayfa 2 EmptyC.tesi 07 Mayıs 2011, 16:13

orion3340 demiş ki:
emiğinize sağlık çok güzel olmuş

Avatar yüklemeden 6 tane mesaja, benzer şeyleri yazmışsınız :!: :!: :!:

Ben de tüm mesajlarınıza aynı uyarıyı yazacağım.
Özgür Kiraz
MANAGER

MANAGER
Özgür Kiraz

MesajKonu: Geri: TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800)   TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800) - Sayfa 2 EmptyC.tesi 07 Mayıs 2011, 21:36

nazım demiş ki:
teşekkürler

Ben diyorum Ankara, siz diyorsunuz bahtım kara...

Yukarıda ne söyledik, baktınız mı? Avatar???
Kaan Özgel
Global
MODERATOR

GlobalMODERATOR
Kaan Özgel

MesajKonu: Geri: TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800)   TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800) - Sayfa 2 EmptyPaz 15 Mayıs 2011, 01:17

yusufcolak demiş ki:
Gercekten ellerinize SAğlık Hocam En İyi Yamalardan Birisi

Hocam avatar yüklerseniz daha iyi olur!
pilot
MANAGER

MANAGER
pilot

MesajKonu: Geri: TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800)   TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800) - Sayfa 2 EmptyPaz 15 Mayıs 2011, 02:14

"Yusuf" kaptanımıza şöyle bir farklı ricada bulunalım:
"Sayın Yusuf hocam, kurallarımız gereği İLK mesajınızda Avatarınızın(1) ve doğru, gerçek profil bilgilerinizin(2) olması gerekir!.. Bunlar olmadığı takdirde Uyarı alabilirsiniz!...Devamı halinde "Active Removed!"..Saygılarımızla..
Avatarsız mesajlarınız silinmiştir!.
onur kalender
Pilot-1

Pilot-1
onur kalender

MesajKonu: Geri: TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800)   TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800) - Sayfa 2 EmptyPaz 10 Tem. 2011, 04:14

Mehmetcan, ellerine sağlık, müthiş bir boyama olmuş, boyamada bayağı ilerleme kadetmişsin,çalışmalarında başarılar diler,teşekkür ederiz.

TC-JFV Turkish Airlines Manchester United (Posky 737-800)
2 sayfadaki 4 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
 Similar topics
-
» Posky B737-700 WL Turkish Airlines
» Turkish Airlines TC-JHK Yeşilköy POSKY 737-8f2
» Turkish Airlines VT-JEE POSKY 777-9X (FULL UÇAK)
» Turkish Airlines TC-JGU 100th Aircraft Logojet PMDG 737-8f2NGX POSKY 737-8f2 iFly 737-8f2NG
» Turkish Airlines Airbus A340-311 TC-JDL POSKY FS9 FSX