AnasayfaFaceVAPSGiriş yapKayıt Ol
TIME


VAPS

VAPS following countries:
( Since 28.01.2014 )

Paylaş | 
 

 Fs9'a YENİ UÇAK Yüklenmesi

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder
avatar


MesajKonu: Fs9'a YENİ UÇAK Yüklenmesi   26/11/2010, 21:06

-
Çok önceden forumlarımızda yer alan aşağıdaki DETAYLI alıntımızda anlatıldığı üzere, uçak dosyaları genelde ZIP (sıkıştırılmış dosyaların toplu ismi) halinde gelir. Bu ZIP dosyasını açmak için MUTLAKA "Zipi AÇ!" butonu ile açmamız gerekir ki; belli bir klasör düzeninde yerleştirillen uçak dosyalarının dağılmaması gerekir. Masaüstünde gelen uçağın adında boş bir klasör açılır ve açacağımız ZIP dosyasının içindekilerini buraya yerleştirmek için bu yeni klasörü seçer, işaretleyip ZIPin içindekileri buraya eklenmesini sağlarız.
Açılan ZIP'ten çıkan aşağıdaki örnekteki gibi "Boeing727-200" adındaki klasör, genelde o uçağın ismini taşır. Hemen açılan bu "Boeing727-200" klasörünü kopyalayıp Fs2004 (Fs9) ve FsX simulator programlarına şöyle yükleriz:

Fs2004 (Fs9) için uçak yükleme konumu:
C: veya D:\Program Files\Microsoft Games\Flight Simulator 9\Aircraft klasörünün içine yapıştırılır.

FsX (Fs10) için uçak yükleme konumu:
C: veya D:\Program Files\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\SimObjects\Airplanes klasörünün içine yapıştırılır.
...daha sonra FS'yi açar ve uçağımızı kullanırız.

DETAYLI açıklama:
pilot demiş ki:
-
Yeni uçakların dosyaları ZIP şeklinde gelmektedir.Uçak Dosyalarının olduğu ZIP klasörü altta resimdeki gibi açılır.Download edilen Zip içinde bulunan uçak dosyaları karışık gibi görülebilir.Ancak hepsi uygun ve düzenli Klasörler içindedir.Bu düzeni bozmadan açmak için şu yöntem uygulanır:Buradaki "Zip'i Aç" 1 nolu simgeye tıklanır.Bu açılan penceredeki 3 nolu "Klasör Adlarını Kullan" seçeneği işaretli olmalıdır.Sonra 4 nolu "Klasörler/Sürücüler" penceresinin içinden Zip'in bulunduğu "B727-200-THY" klasörünü bulup üzerine tıklanır.Buraya aç penceresine de Klasörün ismi gelmiş olur.Sonra Üst resimdeki "AÇ" butonuna basılırBirkaç saniye içinde ZIP açılır,üst resimde görüldüğü gibi;ZIP dosyasının altına 2 nolu yere "Boeing727-200" isminde Tek bir klasör içinde tüm Uçak dosyaları gelmiştir.Bu klasörün içinde hangi dosyaların olduğu ve görevleri FS9 Forumlarında anlatılmıştır.
Alt resimde 5nolu;önce C veya D:\Program Files\Microsoft Games\Flight Simulator 9 daki "Aircraft" klasörü açılır.6 nodaki ZIPten çıkan Boeing727-200 klasörünü olduğu gibi KOPYALAYIP ve sürükleyip,5 nolu yerdeki "Aircraft" klasörünün içine atılır...

FS9 açılır.ilk çıkan Ana menünün "Selected Aircraft" seçeneğinden YENİ eklenen uçak bulunur ve seçilir.Bazen yeni eklenen uçaklar bulunmayabilir.Uçak seçim penceresi olan "Selected Aircraft" içinde yeni uçağın ismi,yapımcı şirketin veya kişinin ismi olarak geçebilir.Bunun için dizindeki "Aircraft" klasörünün içini çok iyi bilmek gerekir.içine yeni eklenen uçağın ismi yabancı geldiğinde,yeni uçak odur.

Uçakları kolay bulmak amacıyla,yeni uçakların isminin nasıl ve hangi dosyadan düzenleneceği Forumlarımızda anlatılmıştır.

-
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder
avatar


MesajKonu: Geri: Fs9'a YENİ UÇAK Yüklenmesi   25/1/2016, 23:06

Konu Yukarı !..
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
 
Fs9'a YENİ UÇAK Yüklenmesi
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
VAPS :: FS TASARIM ve EKLENTİLER
M.Flight Simulator Designs & Add-ons
 :: Uçak Boyamaları
Aircraft Paints Library
-
Buraya geçin: