AnasayfaFaceVAPSGiriş yapKayıt Ol
Giriş yap
Kullanıcı Adı:
Şifre:
Beni hatırla: 
:: Şifremi unuttum
TIME

VAPS

VAPS following countries:
( Since 28.01.2014)

Paylaş | 

bir istek: TC-ANA A319

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
fthyvz
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor

MesajKonu: bir istek: TC-ANA A319   5/11/2010, 06:56

Değerli ustalarım benim sizden FSX için iki uçak boyaması ricam olacak.
Birincisi; Türkiye Cumhuriyeti TC-ANA A319-115X CJ
Fotoğraf linki burada: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
Bu boyama fsx için ve Wilco Airbus Volume 1 A319 IAE veya CFM için yapılabilir.

İkincisi;Wilco Airbus Volume 1 için İzair A319 ve A320 Bunlarda aynı şekilde IAE ve CFM olabilir.
Sitenizde İzair A320 ifdg yapmışsınız değerli hocalarım fakat bana wilco A319 ve A320 için gerekiyor.Yine motorlarda operated by pegasus yazan şekilde yaparsanız çok sevinirim bunun için fotoğraf vermeye gerek yok sanırım çünkü daha önce yapmışsınız.Şimdide wilco için A319 ve A320 olanlarını yaparsanız çok memnun olurum değerli ustalarım yapacak ustadan şimdiden ALLAH razı olsun.Saygılar.

Not:Her A319 - A320 uçak modellerinde kullanılabilecek textureler yapılabilir mi ? Yani PSS , WİLCO ,OVERLAND,AEROSOFT VB. uçak üreticilerinin A319 -A320 Uçaklarıyla uyumlu tek bir texture yapılması mümkün mü ?
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: bir istek: TC-ANA A319   6/11/2010, 00:37

Merhaba kaptanım.VAPS ailemize hoşgeldiniz.
Sizi fazla beklettiğimiz için kusura bakmayın. Tasarım ekibimizde görevli arkadaşlar olarak yeni tasarım çalışmaları içinde olmamız nedeniyle bazen cevap yazmakta geç kalabiliyoruz.

1- TC-ANA uçağı uzunca süreden beri elimizde var.Bazı düzenlemeler yaparak sayfalarımıza ekledik. Ancak modeli Wilco değil maalesef, FSP...Wilco, payware ürün olduğundan her kaptanımızın elinde olmadığından ve bazı firmalar, payware uçaklarınnın texture'nı değiştirmeye (farklı boyama)bile izin vermediğinden şu an maalesef elimizde Wilco A319_TC-ANA texturesi ve Full dosyaları mevcut değildir.Ancak FSP den TC_ANA boyamamız vardır:
[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

2- İz Air A319 boyaması için de yukarıda yazdıklarımızın aynısı geçerlidir.

3- Her üreticinin A319 modelinin texturesi ile aynı üreticinin A320 modelinin texturesi birbirinin aynısı gibi görünse de A320 textureleri çap ve uzunluk olarak daha fazla olduğundan;
A319 texturesi A320'de kullanılamıyor. Test için kullanılıp bakıldığında, (A319'un textutresini A320'ye adapte ettiğimizde) uçağın burnunda, uçağın gövde üst-alt kısmında ve uçağın arka kuyruk kısımlarında eksik kalan (BOŞ) boyasız yerler olduğu görülmüştür.
Kısacası iki modele de uyan tek bir texture yapılması genelde olmuyor. Fakat nadiren de olsa bazen çıkabiliyor. Saygılarımla.

----------------------------------
NOT:
Hatırlatma anlamında: VAPS ailemizin geleneksel uygulaması olarak, her kaptanımız imzalarına bilsayarlarının sistem özelliklerini yazması gerektiğinden sizde, alttaki linkte yazılı yönlendirme açıklamalarını lütfen uygulamanızı rica edeceğim. Teşekkürler.
fthyvz
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor

MesajKonu: Geri: bir istek: TC-ANA A319   6/11/2010, 19:02

Değerli Üstadım;
TC-ANA Uçağı için çok teşekkür ederim.

Airbus A319 İZAİR Uçağınıda paylaşsaydınız çok memnun olurdum.Wilco olması şart değil normal bir İZAİR A319 Uçağı olabilir.

A319 - A320 Boyamalarının birbirine uyup,uymadığı konusunda değilde;
A319 Uçağı için tüm üreticilerin A319 Uçağında kullanılabilecek bir texture veya aynı şekilde A320 Uçağının tüm üreticilerin A320 Uçaklarında kullanılabilecek bir texture yapılabilirmi şeklinde bir soru sormuştum.Yani kısacası bir A319 texture'si tüm A319'larda kullanılabilir mi?
Örnek:Wilco,Pss vb.
Yoksa herbiri için ayrı ayrı texture'ler oluşturulması mı gerekiyor ? Eğer öyleyse neden bir texture bütün uçaklarla uyum sağlamıyor ?

Saygılar.

Not:Kısa zamanda imzamı sizin istediğiniz doğrultuda güncelleyeceğim.
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: bir istek: TC-ANA A319   6/11/2010, 23:27

Merhaba kaptanım.
Dediğiniz üzere A320 IzAir uçağımız şu an var. Yine IFDG'den A319_Iz Air 'e hemen başlayabiliriz.

Texture uyum konusunda ise; Her bir uçak tasarımcı firması uçaklarının modellerini tasarlarken üzerine (gövdelerine giydirecek texture denilen kaplama resimlerini) bir başka firmanın tasarladığı uçağa uymaması için çok farklı şekilde konumlandırıyor. yani her firmanın kendine özel konumlandırma şekli var.
Ayrıca aynı firma çizdiği uçakların ayrı-ayrı modellerine göre ayrı-ayrı texture konumlandırması yapıyor..Fakat bazı tasarımcı firmalar her model uçağa aynı konumlandırma şeklini uyguluyor. Fakat uçakların tipleri farklı olduğundan; örneğin IFDG_A319 texturesi IFDG_A320'ye uymuyor. Ancak texturelere bakarsak; konumlandırma şekilleri aynı. A319 ile A320 texturelerindekikonumlandırma şekillerinde uzunlukları ve genişlikleri farklı görünüyor.
Bazı yapımcılar her model için ayrı ayrı konumlandırma texturesi hazırlanabiliyor. Bu konuda Project Open Sky uçak tasarımcı firması gayet istikrarlı textureleri var.
Ücretli uçak tasarımlarında ise genelde hep farklı konumlandırılmış textureler oluyor.
İşte bundan dolayı bir tek texture, bırakın bütün uçaklara uyum sağlamayı, aynı firmanın kendi üretimi olan başka bir tip uçağına bile uyum sağlamıyor.
Umarım doğru anlayıp sizi aydınlatabilmişimdir. Saygılarımla kaptanım.

A319_IFDG Iz Air uçağınız en kısazamanda hazırlanacaktır. :helal!:
fthyvz
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor

MesajKonu: Geri: bir istek: TC-ANA A319   7/11/2010, 05:29

Değerli Üstadım;
Gerçekten çok teşekkür ederim.Hem ayrıntılı anlatımınız hemde İzair A319 Uçağı yapacağınız için rahatsız edecem ama rica etsem hazır eliniz değmişken TC-ANA Uçağımız içinde kaliteli bir uçak bulup yeni bir boyama yaparsanız çokmu şey istemiş olurum.Çünkü FSP'nin TC-ANA A319'u çok kalitesiz bir uçak kapıları bile açılmıyor.Ayrıca şayet yapabilirseniz yapacağınız uçakların virtual kokpit'leri olursa çok memnun olacam.

Saygılar Üstadım.
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: bir istek: TC-ANA A319   7/11/2010, 14:42

Fatih kaptanım, tam üstüne bastınız.. PSP_A319_ANA uçağı konusunda Terminator hocamız bu boyamayı (ANA boyamasını) IFDG_A319 için istedi. Bu sizce uygun mudur?..
Boyayacağımız uçaklara opsiyon olarak Virtual kokpit ekleme gibi bir seçeneğimiz olamıyor maalesef. Çünkü uçağı çizen firma şayet "model" dosyasına Virtual kokpit 3D panel çizimi yaptıysa ancak öyle olabiliyor.Çizimi yoksa VC eklememiz çok zor.Tersi, uçağın 3D tasarımındaki model dosyasında VC çizimi varsa onu da oradan çıkarmak (kaldırmak) olmuyor.Örneğin Vistaliners_B737-400 'teki VC'de bulunan anlamsız olan kokpit arka kapı görüntüsü gibi... O manasız görüntüyü oradan kaldırmayı çok denedik, fakat .gmax dosyası olmadan yapılamıyor.
Ancak, 3D model tasarımcısı olarak şunu söyleyebilirim ki; Elimizde şayet uçağın model dosyasının ".Gmax" uzantılı çizim dosyası olsaydı, bir nebze de olsa istediğimiz Virtual Kokpit panel tasarımını modele ekleyebilirdik. Fakat firmalar, çizdikleri uçakların .gmax dosyalarını Formül gibi sır olarak saklıyorlar.Adam emeğini verir mi hiç..Kaldı ki .gmax uzantısından convert ederek mdl'ye çevirdiği uçağı parayla satıyor. Ana dosya olan gmax dosyasını eşinden bile gizliyordur sanırım. :D
Umarım uzun açıklamalarımla başınızı ağrıtmıyorumdur.Sevgi ve saygılar kaptanım.
fthyvz
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor

MesajKonu: Geri: bir istek: TC-ANA A319   7/11/2010, 22:16

Öncelikle rica ederim Üstadım uzun açıklamalarınız beni bilgilendiriyor, bunun için ayrıca teşekkürler. Şimdi bildiğim kadarıyla ifdg uçakları fena değil fakat sanki ışıklar konusunda problem var.Sağ ve sol ışıklar kaymış biraz sanki uçağın içine girmiş en azından ifdg_A320 İZAİR Uçağında durum böyle.Şimdi daha kaliteli sorunu olmayan bir A319 varmı bilmiyorum eğer varsa bildiğiniz sorunsuz kaliteli bir A319, TC-ANA ve İZAİR boyamalarını uygularsanız çok mükemmel olur açıkçası.Yok eğer öyle bir uçak yok ise araştırdığım kadarıyla Wilco boyamalarını yapmak serbest.Boyama için herhangi bir problem olmuyor,Wilco A319 için yaparsanız çok iyi olur.Overland,Aerosoft içinde olabilir.Yok eğer o da olmazsa TC-ANA A319 ve İZAİR A319 Uçaklarını ifdg olarak da yapabilirsiniz.Şimdi bu isteklerimle umarım ben sizi rahatsız etmemişimdir.

Saygılar.
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: bir istek: TC-ANA A319   7/11/2010, 22:46

Estağfurullah kaptanım, ne rahatsızlığı..Bilâkis memnun oluyorum ve keyifle okuyorum yazdıklarınızı. İşi bilen kişilerle çalışmak, onlara daha kaliteli ürünler kazandırmakla hem sizlere daha iyi hizmet vermiş oluruz hem de sayenizde kaliteli iş çıkartmakla VAPS'ın camiadaki ağırlığını ortaya koyarız.
Lâfı fazla gevelemeden :D ..IFDG_A320 deki ışıkların sağa-sola kaymış olması önceki ayarlarınızdan kaynaklanabilir. Benim anladığım kayma olayı şöyle sanırım;
Fs9'da kontrol tuşları ile örneğin, kendime göre ayarladığım tuşlarla uçağın ışıklarını sağa-sola/geriye/Uzağa-yakına adım-adım kaydırmak için SHIFT+> veya SHIFT+< tuş konbinasyonu ile kaydırmak mümkün oluyor (DİKKAT: Bu arada meydan ışıklandırmaları da buna bağlı olarak uzayıp, kısalabiliyor/Ayrıca AI uçakların ışıkları da aynı anda yok olabiliyor!)). Sizde daha önceden bu kaydırma varsa, 2. ve 3. Fs9 açılışında her uçakta ışıklar kaymış durumda çıkabiliyor. Böyle bir hata yoksa o zaman A320_IFDG'nin "Lights Contackt Points" lerinde yanlış koordinatlandırma var demektir.
Her vesile ile, Wilco_A319'u Iz Air veya ANA olarak texturelerini boyamak sorun değil.Ancak, elimde Wilco'nun A319 u olmadığından (her uçağa para yatıramıyoruz haliyle :sırıtık|: ..) ve kurallar gereği payware uçakların da paylaşımını yapamadığımızdan nasıl yaparız bilemiyorum.
Sadece Wilco Texturelere sahip olsak da (boyasak da), hataları görmek için test açısından diğer dosyaların da elimizde olması gerekir.
Durum bu Fatih kaptanım. Saygılar sunarım.

-- Bu arada A319 IFDG Iz Air uçağı bu akşam geliyor. Boyamada sadece kanat tescilleri kaldı. Onlar da bitiyor.

--------------------------------------
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: bir istek: TC-ANA A319   8/11/2010, 03:58

A319_IFDG_IzAir bitmiştir:
fthyvz
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor

MesajKonu: Geri: bir istek: TC-ANA A319   9/11/2010, 02:44

Değerli Üstadım;

Gerçekten muhteşem olmuş çok teşekkür ederim,ellerine sağlık.TC-ANA Uçağınıda bekliyoruz.
Saygılar.
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: bir istek: TC-ANA A319   9/11/2010, 02:52

İyi uçuşlar. En kısa zamanda ANA_IFDG_319 da gelecek kaptanım.
fthyvz
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor

MesajKonu: Geri: bir istek: TC-ANA A319   10/11/2010, 23:57

Valla heyecanla bekliyoruz.
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: bir istek: TC-ANA A319   11/11/2010, 00:23

Herşey hazır kaptanım, şu an üzerinde çalışıyorum halen. Pencerelere gece ve gündüz olarak gerçek görünüm veriyorum. Birkaç insan figürleri falan ekliyorum. CFG ve FsX ayarlarından sonra en geç 1 saat içinde burada olacaktır. Site sayfaları önümde şu an açık, arada-bir bakıyorum.
gokturk78
Pilot-1

Pilot-1

MesajKonu: Geri: bir istek: TC-ANA A319   11/11/2010, 00:27

Pilot hocam boyamada sanal kokpitte olursa iyi olur :) bende cok merak ettim... bekliyoruz hocam.
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: bir istek: TC-ANA A319   11/11/2010, 02:43

Şimdi bitti kaptanım. FS'de test edip SS alıyorum.FSX ve CFG düzenlemelerinden sonra hemen Upload edeceğim.
Bu arada sanal(Virtual) kokpit olayını size daha önce anlatmıştım sanırım. Orijinal model.MDL dosyaaında VC panel çizimi varsa görüntüde çıkar. Şayet Firma MDL dosyasına çizmediyse maalesef görünmüyor. maalesef
Pardon, Fatih hocaya bir sayfamızda yazmıştım, VC olayını...

Fatih kaptanım, lütfen bir ara imzanıza sistem özelliklerinizi eklerseniz iyi olacaktır. Örnek açıklama şurdadır: [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
(İmzanıza ekleyeceğiniz eklentiler, bir sonraki mesajınızın altımnda görülecektir!. Ekleme'den önceki mesajlarınızda görünmez.) Saygılar.
fthyvz
Vaps-Supervisor

Vaps-Supervisor

MesajKonu: Geri: bir istek: TC-ANA A319   12/11/2010, 21:51

Değerli Pilot Üstadım;
TC-ANA Uçağı harika olmuş,elinize sağlık.Profilimide isteğiniz doğrultusunda güncelledim.

Saygılar.
pilot
Gen.MANAGER
VAPS Founder

Gen.MANAGERVAPS Founder

MesajKonu: Geri: bir istek: TC-ANA A319   14/11/2010, 22:08

Rica ederim.
Bu arada imzanızdaki sisteminiz için teşekkürler..İmzalara sistem özelliklerinin yazılması bizim isteğimiz değil, amaç; simulator+sistem kombinasyonunuzda herhangi bir sorun oluştuğunda sisteminizi sormaksızın imzanıza bakarak vakit kaybetmeden daha hızlı çözüm sunabilmek..Tekrar teşekkürler. Kolay gelsin.
Sponsored content

MesajKonu: Geri: bir istek: TC-ANA A319   

bir istek: TC-ANA A319
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası